26 września – Europejski Dzień Języków Obcych

W dniu 26.09. 2018r. uczniowie naszej szkoły: Martyna Borkowska, Sandra Gumińska, Amelia Żuchowski, Tytus Kacprzak, Giuseppe Avignone i Adam Popiel uczestniczyli pod opieką p. Marty Janickiej w „Radomskiej grze miejskiej ” zorganizowanej przez Radomski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych.

a

a

W dniu 26.09. 2018r. uczniowie naszej szkoły: Martyna Borkowska, Sandra Gumińska, Amelia Żuchowski, Tytus Kacprzak, Giuseppe Avignone i Adam Popiel uczestniczyli pod opieką p. Marty Janickiej w „Radomskiej grze miejskiej ” zorganizowanej przez Radomski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych. W grze wzięło udział 16 drużyn z klas 8 szkół podstawowych i klas 3 gimnazjalnych z naszego miasta. Nasi reprezentanci wędrowali przez centrum naszego miasta w poszukiwaniu tajemniczej radomskiej pisarki. Po drodze rozwiązywali zagadki językowe, dzięki którym uzyskiwali nowe wskazówki przybliżające ich do zagadkowej postaci.

Zadania do „Radomskiej gry miejskiej” opracowały panie: Katarzyna Piwowar i Katarzyna Seremak.

Były to następujące konkurencje:

– test wiedzy o Włochach

– quiz sprawdzający znajomość kuchni włoskiej

– test sprawdzający znajomość słownictwa w języku włoskim

Ponadto panie K. Piwowar i K. Seremak zorganizowały „włoskie” stoisko, sprawowały opiekę nad poszczególnymi drużynami, udzielały wskazówek i sprawdzały testy, na które odpowiedzi udzielały poszczególne drużyny.

Pozostali uczniowie naszej szkoły na lekcjach języka angielskiego zdobyli informacje na temat idei i pochodzenia powyższego święta. Poznali powitania i podstawowe zwroty w różnych językach oraz ciekawostki językowe. Wykonywali plakaty w kształcie T- shirtu o tematyce związanej z powyższym świętem.

Układali słowa z podanych wyrazów w różnych językach i świetnie się bawili w czasie zabaw: ‘running dictation’ (biegnij po słowo), napisz cyrylicą podane wyrazy i zaśpiewaj piosenkę „Panie Janie” w językach: angielskim, francuskim i niemieckim.

Podsumowaniem zdobytej wiedzy było uczestnictwo w grze on line ‘KAHOOT’.

Tekst przygotowała: Alina Szewczyk

Przejdź do treści