Szkolny Konkurs Recytatorski pt. ,,Spotkanie z poezją”

Dnia 15 listopada 2017r odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego pt ,,Spotkanie z poezją”. Organizatorem konkursu, który zawsze cieszy się ogromną popularnością wśród uczniów była p. Beata Wrzesień. Celem konkursu było: propagowanie piękna poezji, rozwijanie recytatorskich uzdolnień dzieci. W konkursie wzięło udział 31 małych recytatorów z kl 0 i 60 z klas 1-3.

Dnia 15 listopada 2017r odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego pt ,,Spotkanie z poezją”.  Organizatorem konkursu, który zawsze cieszy się ogromną popularnością wśród uczniów była p. Beata Wrzesień. Celem konkursu było: propagowanie piękna poezji, rozwijanie recytatorskich uzdolnień dzieci. W konkursie wzięło udział 31 małych recytatorów z kl 0 i  60 z klas 1-3. Na otwarcie konkursu przybyła pani Joanna Wasilkowska, która wyrecytowała wiersz pt ,,Małpa w kąpieli”. Nie zabrakło również rodziców, którzy swoją obecnością i dopingiem wspierali swoje pociechy. To dzięki nim dzieci były świetnie przygotowane do recytacji. Niektórzy z nich  byli przebrani w kolorowe stroje związane z tematyką wiersza np. kaczka, pies, Murzynek Bambo, rycerz. Wiersze były ciekawe  i barwnie zaprezentowane. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników konkursu.  Jury w składzie p. Beata Wrzesień, Alicja Gogacz, Sylwia Pietrus- Kozłowska, Patrycja Mirkowska, Anna Kostecka wyłoniły zwycięzców :

Klasy 0 

I miejsce: Kinga Ziętek kl 0a, Tymon Majewski kl 0c

II miejsce: Łucja Szymańska kl 0b, Ada Rapczyńska kl 0b, Kacper Ruba kl 0d

III miejsce: Adela Wasielewska kl 0a, Julia Rejmer kl 0c, Zuzanna Jankowska kl 0d

Wyróżnienie :

Patrycja Jezierska kl 0b, Filip Korcz kl 0b, Franciszek Wrzosek kl 0b,  Franciszek Kowalski kl 0a

Klasy I-III 

I miejsce: Zuzanna Kucharska kl 2b Antoni Terchalski 1c, Amelia Czyż kl 1c,

II miejsce: Blanka Stępień kl 1a, Maciej Słowik kl 3a, Pitr Hulka kl 2c, Lena Skoczylas kl 3b

III miejsce: Hanna Nowak kl 2a, Stanisław Bałażak kl 1c, Miłosz Pawelec kl 3c,  Mikołaj Tatarek kl 3c

Wyróżnienie:

Hania Puch kl 3c, Nina Mazurek kl 1b, Marcel Woźniak kl 1b, Nikodem Żuk kl 3c

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Uczniowie, którzy zajęli I miejsca w szkolnej edycji konkursu będą reprezentowali nasza szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Warszawska Syrenka w marcu 2018 r Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów

Autor: Beata Wrzesień

 

 

Przejdź do treści