Bezpiecznie do szkoły

Dnia 22 września 2016 roku dla dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz dla klas 1 odbył się pokaz Ratownictwa Medycznego „Pierwsza Pomoc” oraz prelekcja funkcjonariuszy Policji na temat – „Bezpieczna droga do szkoły” .

Dnia 22 września 2016 roku dla dzieci z  oddziałów przedszkolnych oraz dla klas 1 odbył się pokaz Ratownictwa Medycznego „Pierwsza Pomoc” oraz prelekcja funkcjonariuszy Policji  na temat – „Bezpieczna droga do szkoły” .

Pan Jałowski  – ratownik medyczny (jeden z rodziców naszych uczniów), chętnie instruował dzieci  jak bezpiecznie spędzać czas. Przypomniał telefony alarmowe, których należy używać w razie wypadku. Dzieci zapoznały się ze sprzętem potrzebnym ratownikowi przy udzielaniu pomocy (typu: stetoskop, ciśnieniomierz, opatrunki, plastry itp.)

Każdy uczestnik mógł obejrzeć z bliska i wejść do środka radiowozu policyjnego oraz do karetki pogotowia. Policjanci przypominali i instruowali dzieci jak należy bezpiecznie poruszać się w drodze do szkoły i do domu. Wszyscy bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyli w tym spotkaniu.

Pokaz zorganizowały: Agnieszka Krawczyk, Sylwia Kratke

Przejdź do treści