Czy dyslektyk może osiągnąć sukces?

Oczywiście! Trzeba tylko ciężko pracować nad sobą i spełniać swoje marzenia. 21 kwietnia naszą szkołę odwiedzi Mikołaj Trzaska – charyzmatyczny twórca muzyki do filmów Wojciecha Smarzowskiego.

Oczywiście! Trzeba tylko ciężko pracować nad sobą i spełniać swoje marzenia.

Dysleksja to zaburzenie, które objawia się trudnościami w zakresie nauki czytania i pisania. Osoba dyslektyczna myli litery, które są podobne i podobnie brzmią, nie pamięta jak wyglądają zapisywane słowa, nie widzi więc błędów w nich. Czasami dyslektycy mają trudności  z koordynacją ruchów czy orientacją przestrzenną.

Tak naprawdę dysleksji nie daje się zupełnie ,,wyleczyć”. Można wytrenować strategie funkcjonowania, by nie przeszkadzała  w codziennym życiu. Regularne ćwiczenia pozwalają sobie z nią radzić, co udaje się wielu dyslektykom.

Przykładem jest Mikołaj Trzaska charyzmatyczny twórca muzyki do filmów  Wojciecha Smarzowskiego („Drogówka”, „Róża”, „Pod Mocnym Aniołem”, „Dom Zły”), osobistość w kręgu yassu. Zasłynął swoją interpretacją i improwizacją muzyczną, wyczynia cuda na saksofonie i klarnecie, jest żywym dowodem na to, że jeśli się chce i ma się talent, można osiągać szczyty.

Mikołaj Trzaska 21 kwietnia odwiedzi Zespół Szkół Integracyjnych im. Jana Pawła II. Będziemy rozmawiać o doświadczeniach,  wzlotach i upadkach, o muzyce,  pasji i pracy. Wszystkich chętnych zapraszamy o 12.00 na spotkanie autorskie – hol gimnazjum. O 20.00 natomiast p. Mikołaj Trzaska zagra koncert w Czytelni Kawy – bilet wstępu 20 zł.

Przejdź do treści