Wypłyń na głębię…

To hasło widowiska poetycko-muzycznego, które odbyło się w niedzielę 28 października 2018 r. o godz. 18.00 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu.

a

a

To hasło widowiska poetycko-muzycznego, które odbyło się w niedzielę 28 października 2018 r. o godz. 18.00 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu.

Wydarzenie zostało zorganizowane w związku z 40 rocznicą wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości oraz w roku jubileuszu naszej Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 14 Integracyjnej im Jana Pawła II. Scenariusz widowiska stworzył p. Józef Obroślak, który pełnił również funkcję reżysera. Honorowym patronem był biskup radomski Henryk Tomasik.

Historia opowiedziana w czasie widowiska sięga czasów Chrystusa i powołania św. Piotra na Jego pierwszego następcę. Potem przenosimy się do wieku XIX, do trudnych czasów Polski pod zaborami. Następnie poznajemy Karola Wojtyłę i moment, gdy został papieżem. W kolejnych scenach pokazane są relacje Jana Pawła II z dziećmi, młodzieżą  i rodziną. Szacunek do chleba pokazany jest w czasie dzielenia się nim przez wszystkich będących na spektaklu. Swoimi strojami, przywiązaniem do tradycji i pięknym śpiewem zachwyca nas pielgrzymka ludowa, która przy wtórze instrumentów wędruje za krzyżem.

Prócz scen typowo teatralnych nasi młodzi artyści zaprezentowali taniec, akrobatykę, szarfy, wstęgi, motyle i wiele ciepłej, dziecięcej zabawy. Wszystko, co działo się na scenie, okraszone było piękną iluminacją świetlną oraz cudownym śpiewem ponad 200 chórzystów.

Widowisko zostało przygotowane przez społeczność naszej szkoły: uczniów, absolwentów, nauczycieli, rodziców, pracowników obsługi i administracji. W prace włączyli się również artyści z Radomia: chór „Gospel Radom”, zespół etniczno-folkowy „Karabanio”, Młodzieżowy Zespół Ludowy „Guzowianki”, zespoły ludowe „Skaryszewiacy”, „Bartodziejaki” i „Czerwona Jarzębina”, grupy taneczne ze Szkoły Tańca „Rockstep” oraz Centrum Tańca M. i R. Pawelec oraz z Lubelszczyzny.

„Wypłyń na głębię…” spowodowało, że na przemian wzruszaliśmy się i zachwycaliśmy. Staliśmy się mocniejsi tym, co udało się nam wypracować dla siebie i innych.  I choć widowisko już za nami, to jednak zostało w naszych sercach poczucie jedności społeczności, w której jesteśmy.

Autor: Irmina Warmiak

a

Zachęcamy do obejrzenia fotogalerii  z widowiska słowno – muzycznego „Wypłyń na głębię”.

Autor zdjęć: Dariusz Janas

Pełna fotogaleria dostępna TUTAJ

a

Napisali o nas:

http://www.cozadzien.pl/radom/wyplyn-na-glebie-w-40-rocznice-wyboru-jana-pawla-ii/51445

http://www.cozadzien.pl/zdjecia/widowisko-slowno-muzyczne-wyplyn-na-glebie/51444

http://dami24.pl/rozrywka/item/13414-wyjatkowe-widowisko-wyplyn-ma-glebie

 

Przejdź do treści