III Przegląd recytatorski „Planeta Ziemia i wszystkie stworzenia”

W dniu 12. 11.2019 roku w Zespole Niepublicznych Placówek Oświatowych Specjalnych „Budujemy Przystań” odbył się III Przegląd Recytatorski pod hasłem „Planeta Ziemia i wszystkie stworzenia”. Był on skierowany do uczniów ze złożonymi potrzebami komunikacyjnymi.

W dniu 12. 11.2019 roku w Zespole Niepublicznych Placówek Oświatowych Specjalnych „Budujemy Przystań” odbył się III Przegląd Recytatorski pod hasłem „Planeta Ziemia i wszystkie stworzenia”. Był on skierowany do uczniów ze złożonymi potrzebami komunikacyjnymi. Dzieci biorące udział w konkursie wykorzystywały alternatywne i wspomagające metody komunikacji (ACC). Recytowały wiersze posługując się nowoczesnymi technologiami: komunikatorami oraz urządzeniem pozwalającym na obsługę komputera za pomocą wzroku – CyberOko (C- Eye).

Naszą szkołę reprezentowała Wiktoria Juda z klasy 2a, która wykonując wiersz „Fantazja” zastąpiła trudniejsze do wypowiedzenia słowa kolorowymi obrazkami (piktogramami). Wszyscy uczestnicy wspaniale się zaprezentowali i otrzymali nagrody w postaci dyplomów i „Słownika Synonimów”. Przełamując bariery pokazali, że są ambitni, radośni, pełni marzeń i pasji; chcą się uczyć i rozwijać.

Wiktorii gratulujemy występu.

Autor: Walentyna Karbarz, Małgorzata Kozłowska

 

Przejdź do treści