„JESTEŚ SUPER”

Od 15 do 19 marca uczniowie i nauczyciele naszej szkoły brali udział w akcji społecznej pt. „Jesteś super”. Głównym jej celem było uwrażliwienie dzieci na dostrzeganie pozytywnych cech w drugim człowieku oraz w sobie samych.

 

Od 15 do 19 marca uczniowie i nauczyciele naszej szkoły brali udział w akcji społecznej pt. „Jesteś super”. Głównym jej celem było uwrażliwienie dzieci na dostrzeganie pozytywnych cech w drugim człowieku oraz w sobie samych. Zależało nam, aby w tym trudnym dla wszystkich czasie, sprawić przyjemność naszym milusińskim, by, choć przez chwilę, mogli zapomnieć o smutkach związanych z pandemią. Chciałyśmy, aby pomyśleli o sobie, że są „super”, aby zrozumieli, że powinniśmy również sobie nawzajem mówić miłe rzeczy o tym, że jesteśmy uprzejmi, silni, mądrzy, dobrzy, ważni, wyjątkowi…..

Dzieci w swoich klasach, wraz z wychowawcami i koordynatorami, chętnie włączyły się w proponowane działania i aktywności. Przypominały o nich plakaty umieszczone na szkolnych korytarzach i w salach lekcyjnych oraz przygotowane specjalnie na tę okazję karty „Jesteś super. Pamiętaj o tym”.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych uczyły się, jak być miłym, życzliwym i koleżeńskim. Bardzo starały się sprostać zadaniom, otrzymywały za nie motywacyjne „buźki”, a pod koniec tygodnia wszyscy wykonali radosne zdjęcie na tle samodzielnie wykonanego plakatu.

Klasa 2b przygotowała koszulki z napisem JESTEŚ SUPER. Powstały ciekawe, niecodzienne prace plastyczne, świadczące o ogromnej kreatywności autorów.

Uczniowie klasy 2c byli mile zaskoczeni spotkaniem ze swoimi starszymi kolegami z klasy trzeciej, którzy głośno pokrzykując (oczywiście w obowiązkowych maseczkach): „Jesteś super!” wręczyli im pamiątkowe „Minionki”. Szkolny korytarz wypełnił się radością i śmiechem.

Trzecioklasiści (z klasy 3a i 3b) w specjalnie przygotowanych na tę okazję ozdobnych papierowych pudełeczkach, umieszczali miłe informacje dla każdego kolegi i koleżanki. Wszyscy wykazali się wielkim zaangażowaniem! Powstały ciekawe liściki czytane z radością i wypiekami na twarzy.

Motywem przewodnim podjętych działań była nauka energetyzującej piosenki, która niosła pozytywne przesłanie i dawała radość każdego dnia. Nie zapomnieliśmy o naszych kolegach i koleżankach, którzy uczyli się w tym czasie w domu. Łączyliśmy się z nimi codziennie, dzięki aplikacji Teams, wspólnie śpiewając i wykonując wspaniałe układy taneczne. Pomimo oddalenia, czuliśmy, że jesteśmy razem!

To był tydzień pełen wrażeń, ale też ważnych treści – lekcja o szacunku dla drugiego człowieka.

Bardzo dziękujemy dzieciom i nauczycielom, którzy z zaangażowaniem włączyli się w akcję. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i filmików z tego niezwykłego tygodnia. Życzymy miłych wrażeń. Niech każdemu pozostanie w pamięci nasze motto:

 

„Pamiętaj, że jesteś super i nie zapomnij mówić tego innym”

 

 

Organizatorzy: Małgorzata Kozłowska, Walentyna Karbarz, Beata Maciejczyk, Marta Sosińska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przejdź do treści