Klasy 2a i 2b w Świętokrzyskiej Polanie

We wrześniu kl. 2a i 2b wybrały się na wycieczkę do Kompleksu Świętokrzyska Polana.

a

We wrześniu kl. 2a i 2b wybrały się na wycieczkę do Kompleksu Świętokrzyska Polana. Obiekt położony jest w gminie Zagnańsk niedaleko Kielc. Pierwszą atrakcją była wizyta w oceanarium, gdzie w akwariach znajduje się ponad 290000 litrów wody oraz można zobaczyć ponad 500 gatunków zwierząt. Na stałą ekspozycję składa się między innymi biotop dorzecza Amazonki, czarnych wód Afryki, głębin Morza Japońskiego i Wielkiej Rafy Koralowej.

Największą radość sprawiła uczniom możliwość zabawy na dmuchańcach, zjeżdżalniach i karuzelach zaraz po wyjściu z oceanarium. Wszyscy byli uśmiechnięci i z zaciekawieniem czekali na kolejne atrakcje.

Następnie zobaczyliśmy Park Miniatur Świętokrzyskich. To doskonała okazja, aby lepiej poznać województwo świętokrzyskie, odkryć jego barwną historię i zachwycić się pięknem budowli. Ten unikalny park przedstawia budynki sakralne i obronne, dawne warownie oraz zabytki przemysłu.

Ostatnim punktem naszej wycieczki był obejrzenie dębu o imieniu Bartek, nazywanego królem Puszczy Świętokrzyskiej. To jedno z najstarszych drzew w Polsce. Wiek Bartka jest bliżej nieokreślony, ale najbardziej śmiałe prognozy dają mu prawie 1000 lat.

 a

Autorki: Anna Murawska, Agnieszka Szewczyk, Izabela Czarnecka, Anna Staniewska

a

a

a

Przejdź do treści