Nie bądź zielony w temacie autyzmu, w kwietniu bądź NIEBIESKI.

Zgodnie z powyższym hasłem Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 14 Integracyjna zaangażowała się w obchody Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie.

            Zgodnie z powyższym hasłem Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 14 Integracyjna zaangażowała się w obchody Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie.

            2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu. Z tej okazji budynek szkoły został podświetlony na niebiesko. Natomiast w czwartek 5 kwietnia uczniowie, nauczyciele i rodzice wzięli udział w Niebieskim Marszu, który wyruszył sprzed fontann przy ulicy Żeromskiego w kierunku Parku Kościuszki przez centrum miasta, by pokazać, że także w naszym rejonie są rodziny zmagające się z autyzmem oraz promować hasło: „Świat potrzebuje umysłów różnego rodzaju”.

            Następnie w Muszli Koncertowej w Parku Kościuszki uczestniczące placówki szkolne, przedszkolne, wychowawcze zaprezentowały  programy artystyczne przygotowane przez wychowanków. Naszą szkołę reprezetowały uczennice pod opieką pani Anny Woźniak, które przygotowały przyjęty z wielkim entuzjazmem pokaz aktobatyki sportowej. Ponadto w tańcu z szarfami wystąpili uczniowie z klasy 4a przygotowani przez panią Katarzynę Suwałę i Małgorzatę Rychlicką oraz piosenkę „Serduszko puka w rytmie cza-cza” zaśpiewała Liliana Suwała.
Każdy uczestnik miał niebieskie serduszko, lub balon, na znak solidarności z osobami autystycznymi. W trakcie trwania występów można było dowiedzieć się, jak funkcjonują żyjące wśród nas osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, porozmawiać ze specjalistami, umówić się na konsultacje, warsztaty w zorganizowanych przez placówki punktach konsultacyjnych.
Na zakończenie wypuszczono w niebo niebieskie balony.

            Ponadto 10 kwietnia pani Monika Kośla – pedagog specjalny zaprosiła zainteresowanych rodziców na konsultacje ( http://zsi.radom.pl/kwiecien-miesiacem-wiedzy-o-autyzmie/), a 13 kwietnia grupa nauczycieli naszej szkoły wzięła udział w IV Międzynarodowej konferencji naukowo – szkoleniowej „Autyzm – aspekty medyczne i terapeutyczne”, organizowanej przez Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Radomiu oraz Stowarzyszenie Edukacyjno-Rehabilitacyjne „Do Celu” ( http://www.konferencja.zssipo.radom.pl/).

Zdjęcia i więcej informacji z obchodów tutaj:

http://radom.gosc.pl/gal/pokaz/4617049.Dzien-Wiedzy-o-Autyzmie/61#gt
https://radioplus.com.pl/radom/swiatowy-dzien-wiedzy-o-autyzmie-29695

https://radioradom.pl/swiatowy-dzien-wiedzy-o-autyzmie-w-radomiu/

Przejdź do treści