Niebiański pokaz

Dnia 31 października 2017 odbył się naszej szkole niebiański pokaz. Był to pierwszy pokaz, w czasie którego dzieci z klas 0-III mogły przebrać się za osobę świętą.

Dnia 31 października 2017 odbył się naszej szkole niebiański pokaz. Był to pierwszy pokaz, w czasie którego dzieci z klas 0-III mogły przebrać się za osobę świętą.

Ilość przebranych zaskoczyła wszystkich. Wśród świętych obecny był patron naszej szkoły, święty Jan Paweł II. Na pokaz przybyli również patronowie Polski: święty Wojciech – dostojny, jak przystało na biskupa, oraz święty Stanisław. Dzieci swoimi przebraniami oddały różnorodność świętych w niebie. Nie brakowało zatem króla Kazimierza – patrona miasta Radomia, królowej Jadwigi – która pomagała biednym, wielkiego uczonego jezuity –  Ignacego Loyoli, świętej Teresy z Lisieux – patronki misji, świętej Rity – patronki spraw trudnych i beznadziejnych, króla Kacpra – który oddał pokłon małemu Jezusowi i świętego Wiktora- żyjącego w II wieku. Swoją obecnością zaszczycił nas także: Stanisław Kostka – patron dzieci i młodzieży, Antoni Padewski z małym Jezusem, a świętych Franciszków przybyło aż trzech. Co ważne, na pokaz przybyły trzy Maryje i trzech Józefów. Nie zabrakło apostołki miłosierdzia – Faustyny Kowalskiej. Mogliśmy ją podziwiać w dwóch odsłonach. Strój Faustyny Kowalskiej wzbudził wiele emocji, był po pokazie oglądany i przymierzany przez wiele osób. Na pokazie pojawiła się też matka Teresa z Kalkuty – tak bardzo wspierana w swoich czynach przez naszego patrona szkoły. Jej strój był odzwierciedleniem tego oryginalnego. Pokaz niebiański odbył się przy dużym wsparciu zastępów aniołów, a przybyło ich naprawdę wielu. Jeden z nich wystąpił w sukni ślubnej swojej babci…, przepięknej sukni. Tak duża liczba aniołów w naszej szkole może tylko cieszyć, możemy czuć się bezpiecznie.

Szczególne podziękowania składamy  wszystkim rodzicom, którzy tak pięknie, z wielkim zaangażowaniem, przygotowali stroje dla swoich dzieci. Bez Państwa wsparcia pokaz nie byłby tak … niebiański.

Autor: Renata Miszczyk

 

Przejdź do treści