Informacje

a
(1 grudnia 2022 r.)a
(23 marca 2023 r.)
List Mazowieckiego Kuratora Oświaty Pani Aurelii Michałowskiej do Rodziców.
a
a
a
(08 lutego 2023 r.)

Szanowni Państwo! 

Informujemy, że 7 lutego 2023 roku rozpoczął się nabór wniosków do projektu ,,Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka” w roku szkolnym 2022/2023. Rejestracja wniosków na stronie internetowej www.stypendia.oeiizk.waw.pl jest aktywna w terminie od 7 do 15 lutego 2023 roku. Zarejestrowane, wydrukowane i podpisane dokumenty wraz z załącznikami należy przesłać do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie w terminie do 27 lutego 2023 roku (decyduje data wpływu). Szczegółowe informacje na temat projektu znajdują się w Regulaminie przyznawania i przekazywania stypendiów dla uczniów VII i VIII klas szkół podstawowych oraz uczniów liceów ogólnokształcących w Województwie Mazowieckim w roku szkolnym 2022/2023, który jest dostępny na stronie internetowej projektu, w zakładce Dokumenty oraz w załączniku.  

Zachęcamy do aplikowania o przyznanie stypendium. 

Regulamin

a

a
a
(25 stycznia 2023 r.)
Drodzy Rodzice i Opiekunowie
a

Z całego serca dziękuję za przekazanie rekordowej kwoty 8196 zł z 1% podatku od dochodu przy rozliczeniu rocznym za rok 2021. W tym roku również – jeśli nie znajdziecie Państwo osób lub instytucji bardziej potrzebujących pomocy - proszę Państwa o wsparcie naszej szkoły. 

W celu przekazania 1,5% podatku należy w końcowej części zeznania podatkowego, na arkuszu rozliczenia PIT, wpisać:

anr KRS: 0000270261 z celem szczegółowym: Integracyjna Radom 8198.

a

Informacja o sposobie przekazania od tego roku 1,5% podatku zostanie umieszczona również na stronie internetowej szkoły. 

W obecnej trudnej sytuacji budżetu naszego miasta dziękuję za każdą „złotówkę”, która zostanie przeznaczona na poprawę bazy dydaktycznej i zakup niezbędnych pomocy. 

Zapewniam, że „WSPIERAJĄC INTEGRACYJNĄ – POMAGASZ WSZYSTKIM UCZNIOM”. 

W załączniku przesyłam skan tegorocznej wizytówki oraz plakatu z danymi naszej szkoły, którą można rozesłać bliskim i znajomym.

a

Z wyrazami wdzięczności

Jan Rychlicki

Dyrektor szkoły 

a

Plakat PSP14 Radom

PSP14 wizytówka

a

a

a

(9 grudnia 2022 r.)
Szanowni Państwo
a
Zarządzeniem nr 388 z dnia 30 listopada 2022 r. Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki do 28 lutego 2023 r. wprowadził na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej trzeci stopień alarmowy CRP (CHARLIE–CRP) oraz drugi stopień alarmowy BRAVO. Ostrzeżenia zostały wprowadzone w celu przeciwdziałania zagrożeniom w cyberprzestrzeni oraz zamachom terrorystycznym w związku z trwającą wojną na Ukrainie.
Wszelkie niepokojące i nietypowe sytuacje oraz zagrożenia powinny być zgłaszane policji za pośrednictwem numeru telefonu 112
Proszę Państwa o zwracanie uwagi na osoby przebywające na terenie szkoły i zgłaszanie wszelkich podejrzanych osób, pozostawianych przez nich pakunków na policję oraz w sekretariacie szkoły.
a

Jan Rychlicki

Dyrektor szkoły 

a

a

a

(1 grudnia 2022 r.)
Drodzy Rodzice i Opiekunowie,
a
w związku z kolejnym atakiem na naszego Patrona św. Jana Pawła II (tym razem ze strony posłanki Klaudii Jachiry) Instytut Na Rzecz Kultury Prawnej ORDO IURIS zbiera głosy poparcia pod petycją, która zostanie skierowana do Poseł Klaudii Jachiry oraz Komisji Etyki Poselskiej. Wzywa ona do odwołania bezpodstawnych oskarżeń oraz publicznych przeprosin milionów Polaków, dla których nasz Papież jest niekwestionowanym autorytetem. Petycja w formie "Listu otwartego" znajduje się w załączniku.
Zwracam się do wszystkich Państwa o poparcie inicjatywy broniącej dobrego imienia św. Jana Pawła II.
Można to uczynić pod podanym niżej linkiem:
a
a
Dziękuję za każdy głos oraz proszę o rozpowszechnienie tej inicjatywy wśród bliskich, znajomych oraz wszystkich, którzy sprzeciwiają się oczernianiu św. Jana Pawła II.
a

Jan Rychlicki

Dyrektor szkoły 

aa

Załącznik - Petycja Stop Kłamstwu w obronie św. JPII

a

a

a

 

(6 października 2022 r.)

Cykl webinariów poświęconych zdrowiu psychicznemu dzieci i młodzieży

W ramach Narodowego Programu Zdrowia Instytut Psychiatrii i Neurologii organizuje cykl 18 webinariów poświęconych zdrowiu psychicznemu dzieci i młodzieży. Webinary są bezpłatne, będą odbywały się w każdą środę, czwartek i piątek o godzinie 11.00, zaczynając od 6 października, a kończąc 24 listopada (z wyjątkiem 14 i 20 października oraz 4 i 11 listopada).Nasi wykładowcy to doświadczeni praktycy pracujący w zawodzie  psychiatry, psychologa, psychoterapeuty, którzy na co dzień zajmują się konkretnymi problemami zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Webinaria adresowane są do pracowników dydaktycznych szkół oraz rodziców.

Linki do poszczególnych wystąpień będą zamieszczone na naszej stronie w zakładce „Aktualności”: https://zapobiegajmysamobojstwom.pl/lista-aktualnosci/ oraz na Facebooku w każdy poniedziałek. Spotkania będą nagrywane, a ich zapis będzie dostępny na kanale Biura w serwisie YouTubie oraz na Facebooku.

a

Harmonogram webinarów:

 1. Zdarzenia traumatyczne w życiu młodego człowieka – jak o nich rozmawiać 
  Prowadzący: Artur Świtalski – 06.10.2022
 2. Zaburzenia adaptacyjne u dzieci i młodzieży. Metody postępowania
  Prowadzący: Łukasz Szostakiewicz – 07-10-2022
 3. Porozmawiajmy o nastolatkach – webinar przybliżający wyzwania rozwojowe i wewnętrzny świat nastolatka
  Prowadząca: Małgorzata Kibart – 12.10.2022
 4. Fobie społeczne u uczniów szkół podstawowych i średnich 
  Prowadzący: Łukasz Szostakiewicz – 13.10.2022
 5. ABC zaburzeń emocjonalnych u dzieci i młodzieży
  Prowadząca: Katarzyna Bosowska – 19.10.2022
 6. Zaburzenia lękowe, przewlekły stres, depresja
  Prowadzący: Łukasz Szostakiewicz – 21.10.2022
 7. Depresja u dzieci i młodzieży – kiedy pytać, jak diagnozować i jak postępować 
  Prowadzący: Artur Świtalski – 26.10.2022
 8. Charakterystyka zaburzeń lękowych u dzieci i młodzieży 
  Prowadząca: Patrycja Juszczuk – 27.10.2022
 9. Zaburzenia obsesyjno-kompulsywne u dzieci i młodzieży
  Prowadzący: Łukasz Szostakiewicz  – 28.10.2022
 10. Uczeń ze spektrum autyzmu w szkole i przedszkolu
  Prowadząca: Weronika Pietrzak – 02.11.2022
 11. Zaburzenia snu u dzieci i młodzieży. Zasady postępowania 
  Prowadzący: Łukasz Szostakiewicz – 03.11.2022
 12. Uzależnienia od substancji psychoaktywnych u młodzieży
  Prowadząca: Katarzyna Bosowska – 09.11.2022
 13. Stany nagłe, postępowanie w szkole z pacjentem zagrożonym 
  Prowadzący: Łukasz Szostakiewicz  – 10.11.2022
 14. Rola szkoły w profilaktyce zachowań ryzykownych
  Prowadząca: Anna Borucka – 16.11.2022
 15. Lęk i jego oblicza. Wpływ lęku na funkcjonowanie dziecka w szkole i przedszkolu
  Prowadząca: Weronika Pietrzak – 17.11.2022
 16. Zaburzenia tożsamości płciowej 
  Prowadzący: Łukasz Szostakiewicz – 18.11.2022
 17. Zagrożenia cyberprzestrzeni – zjawiska w sieci, korzyści i zagrożenia, uzależnienia behawioralne oraz przemoc rówieśnicza 
  Prowadząca: Małgorzata Kibart -23.11.2022
 18. ADHD – dziecko z zaburzeniami hiperkinetycznymi i deficytem uwagi w systemie oświatowym 
  Prowadząca: Weronika Pietrzak – 24.11.2022

a

a
a
(6 września 2022 r.)
Szanowni Państwo
Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki do 30 listopada 2022 r. przedłużył okres obowiązywania trzeciego stopnia alarmowego CRP (CHARLIE–CRP) oraz drugiego stopnia alarmowego BRAVO na terytorium całego kraju. Ostrzeżenia zostały wprowadzone w celu przeciwdziałania zagrożeniom w cyberprzestrzeni oraz zamachom terrorystycznym w związku z trwającą wojną na Ukrainie.
Wszelkie niepokojące i nietypowe sytuacje oraz zagrożenia powinny być zgłaszane policji za pośrednictwem numeru telefonu 112
Proszę Państwa o zwracanie uwagi na osoby przebywające na terenie szkoły i zgłaszanie wszelkich podejrzanych osób, pozostawianych przez nich pakunków na policję oraz w sekretariacie szkoły.

Jan Rychlicki

Dyrektor szkoły 

a

a

a

(1 września 2022 r.)

List Ministra Edukacji i Nauki z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2022/2023.

a

a

a

(27 maja 2022 r.)

XI Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji w Radomiu.

Poniżej zamieszczamy informacje prasowe oraz harmonogram XI Międzynarodowego Festiwalu Artystów Ulicznych i Precyzji, który odbędzie się w naszym mieście w dniach 4-5 czerwca 2022 r. Współorganizatorem wydarzenia jest Gmina Miasta Radomia.
Zachęcamy do uczestnictwa i popularyzacji tego wydarzenia.
a
a
a

 

(17 maja 2022 r.)

W związku z Tygodniem Bezpieczeństwa organizowanym w naszej szkole w dniach 13-20maja 2022r., prosimy o zapoznanie się z prezentacją dotyczącą wychowania komunikacyjnego dzieci przygotowaną przez  Komendę Wojewódzką Policji zs. w Radomiu Wydział Ruchu Drogowego.

a

ROLA RODZICOW W WYCHOWANIU KOMUNIKACYJNYM DZIECI

a

Organizatorzy: Agnieszka Gazda, Edyta Pawlak-Grotek, Ireneusz Marzec

a

a

a

(12 maja 2022 r.)

Szanowni Państwo,

Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Radomiu zaprasza w imieniu Ambasady USA oraz Centrum Informacji i Kultury American Corner nauczycieli, rodziców oraz młodzież na cykl bezpłatnych warsztatów online pt.: „Cyber(nie)bezpieczeństwa - jak się chronić”. Szkolenia będą prowadzone przez Łukasza Gierka,  nauczyciela i eksperta, który przedstawi Państwu świat bezpiecznego Internetu, pokaże jak weryfikować  informacje, jak rozpoznać trolla i uniknąć manipulacji oraz dostępu nieproszonych osób do naszych wrażliwych danych. Spotkania odbywać się będą w języku polskim w czwartki w godz.  18:00 - 19:30.  Mają Państwo możliwość uczestniczenia w dowolnie wybranych warsztatach. Każdy uczestnik, który się zarejestruje i weźmie udział we wszystkich spotkaniach  otrzyma certyfikat poświadczający ukończenie całego cyklu. Osoba zarejestrowana otrzyma link do wydarzenia na platformie MS Teams na adres email podany przy rejestracji.

Cykl “Cyber(nie)bezpieczeństwa” składa się z 4 webinariów na poniższe tematy: 

12.05.2022  18:00

Jak fake news staje się newsem, a hate speech nowomową.

Albert Einstein powiedział kiedyś, iż „Wadą cytatów internetowych jest to, że każdy od razu wierzy w ich prawdziwość” -postaramy się udowodnić, iż słowa wybitnego uczonego są rzeczywiście prawdą, a może nie są? Co w dzisiejszym świecie jest prawdą, a co fałszem? Jak nie płynąć z falą fake newsów i segregować wiadomości z mediów społecznościowych. Jak walczyć z hejtem? O tym wszystkim dowiedzą się Państwo na tym webinarze.

Link do rejestracjibit.ly/formularz_hate_i_fake

19.05.2022 18:00

Dezinformacja w sieci, czyli ciemna strona Internetu.

Wojna w XXI wieku przeniosła się do mediów cyfrowych. Gdy kiedyś zastanawialiście się Państwo jak wyglądałaby nowoczesna wojna w dobie mediów społecznościowych – to właśnie ona trwa. Została poprzedzona cyberalertami, atakami na infrastrukturę informatyczną kraju, sianiem paniki i szeroko pojętą dezinformacją – i to wszystko działo się wtedy, gdy jeszcze wojny oficjalnie nie rozpoczęto. Szeroko dostępne mass media, brak możliwości dezaktywacji Internetu w kraju atakowanym spowodowały, iż docierają do nas różne newsy, tak więc - jak odróżnić prawdę od fałszu, jak nie ulec propagandzie, jak nie udostępnić tego, czego nie powinniśmy – aby nie siać dezinformacji i paniki, jak rozpoznać trolla Internetowego, czy jak nie dać się zmanipulować informacją – o tym wszystkim dowiedzą się Państwo na tym webinarze.

Link do rejestracjibit.ly/formularz_dezinformacja

26.05.2022 18:00

Socjotechniki i inne formy "cybermanipulacji".

"Dzień dobry, ja dzwonię do Pani/ Pana z programu czysty powiat /twoje województwo dba o zdrowie/ z prezentacją fantastycznych, super niepotrzebnych produktów w fantastycznej, super dużej cenie, gdzie do odebrania ma Pan/Pani wyjątkowy gadżet. Mogę też dzwonić do Pana/Pani w nietypowej sprawie – włamania na Państwa konto bankowe, ale mogę też wysłać fałszywego sms, sfałszować stronę banku lub... no właśnie – możliwości i prób oszukiwania zwykłego obywatela jest mnóstwo, niestety, nie znając mechanizmów internetowych lub socjotechnik coraz bardziej dajemy się oszukiwać.  Jak być bezpiecznym, jak weryfikować informacje, jak nie dać się wyprowadzić w socjologiczno- marketingowy ciemny róg – dowiedzą się Państwo na tym webinarze.”

Link do rejestracjibit.ly/formularz_cybermanipulacja

02.06.2022 18:00

Deepfake - coraz bardziej prawdziwa nieprawda.

Kłamstwo w kooperacji z nowoczesną technologią, bardzo sprawnie potrafi udawać prawdę, logika i kultura nie mają szans, aby bez odpowiedniej wiedzy wydostać się z mrocznej studni nieprawdy i manipulacji. Tym  właśnie jest deepfake – nowoczesna technologia, która była do tej pory przyjmowana jako ciekawostka z krainy sci-fi, czy jako pokaz możliwości telewizji i mediów przyszłości – dziś stała się skutecznym orężem w sianiu nieprawdy i dezinformacji. Orężem  bardzo potrzebnym, aby sterować społeczeństwem, ale także aby być częścią taktyki wojskowej zmieniającej losy świata. Czy da się odróżnić foto manipulację od prawdy – są na to sprawdzone metody, o których opowiem, czy da się odróżnić deepfake od prawdy… na to pytanie postaram się odpowiedzieć na tym webinarze.

Link do rejestracjibit.ly/formularz_deepfake

a

a

a

(30 marca 2022 r.)
Poniżej zamieszczamy list Ministra Edukacji i Nauki, w którym znajduje się opis ukraińskiego systemu oświaty oraz linki do słowników i innych pomocy przydatnych w nauce uczniów z Ukrainy.
Podane są tam także linki do szkół ukraińskich prowadzących naukę zdalną.
Zachęcamy do zapoznania i rozpowszechnienia wśród osób, które pomagają rodzinom przybyłym z Ukrainy
a
a
a
(28 marca 2022 r.)
PUNKT POMOCY KAMIENICA DESKURÓW - zmiana godzin otwarcia
a
a
a
(7 marca 2022 r.)

Szanowni Państwo

Prosimy o zapoznanie się z listem Mazowieckiego Kuratora Oświaty p. A. Michałowskiej, który znajduje się w załączniku.

List do Rodziców

a

a

a

(1 marca 2022 r.)

Szanowni Państwo

Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało informację dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy. W materiale znalazły się praktyczne wskazówki dotyczące zapisania dziecka do szkoły oraz praw, jakie przysługują uczniom z zagranicy w polskich szkołach. Informacja została opracowana w języku polskim i ukraińskim.

W załącznikach dołączonych do tej wiadomości znajdziecie Państwo materiały przygotowane przez MEiN. Proszę o ich rozpowszechnienie wśród rodziców dzieci przybywających z Ukrainy oraz osób pomagającym uchodźcom (pliki można pobrać i wydrukować).

Znajdą je Państwo także na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/informacja-dla-rodzicow-dzieci-przybywajacych-z-ukrainy.

Z wyrazami szacunku

a

Jan Rychlicki

dyr. PSP Nr 14 Integracyjna im. Jana Pawła II w Radomiu

 

Załączniki:

 1. Informacja dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy - materiał w języku polskim i ukraińskim
 2. Informacja dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy - grafika informacyjna
 3. Informacja dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy - materiał w języku polskim
 4. Informacja dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy - materiał w języku ukraińskim
 5. Informacja dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy - materiał w języku polskim i ukraińskim - plik pdf
 6. Informacja dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy - materiał w języku ukraińskim - plik pdf

a

 a
 a
(27 stycznia 2022 r.)

Drodzy Rodzice i Opiekunowie 

Dziękujemy za przekazanie rekordowej kwoty 6586 zł z 1% podatku od dochodu przy rozliczeniu rocznym za rok 2020. W tym roku również – jeśli nie znajdziecie Państwo osób bardziej potrzebujących pomocy - prosimy Państwa o wsparcie naszej szkoły. W celu przekazania 1% należy w końcowej części zeznania podatkowego, na arkuszu rozliczenia PIT, wpisać:

nr KRS: 0000270261 z celem szczegółowym: Integracyjna Radom 8198.

a

Informacja o sposobie przekazania zostanie umieszczona na naszej stronie internetowej.

Dziękujemy za każdą „złotówkę”, która zostanie przeznaczona na poprawę bazy dydaktycznej naszej szkoły – szczególnie w obecnej, trudnej sytuacji budżetu naszego miasta spowodowanej trwającą pandemią. Zapewniamy, że „WSPIERAJĄC INTEGRACYJNĄ – POMAGASZ WSZYSTKIM UCZNIOM”.

W załączniku przesyłam także skan tegorocznej wizytówki oraz plakatu z danymi naszej szkoły, którą można rozesłać bliskim i znajomym.

 

Z wyrazami wdzięczności

Jan Rychlicki
dyr. PSP Nr 14 Integracyjna im. Jana Pawła II w Radomiu
a
a
a

a
a
a
(23 grudnia 2021 r.)

Obiady w styczniu 2022 r.

W związku z pytaniami w sprawie obiadów w styczniu 2022 r. informuję, że uczniowie oddziałów przedszkolnych oraz klas 1-8 uczęszczający do szkoły w czasie nauki zdalnej w okresie 20-23.12.2021 r. zostaną zapisani automatycznie na obiady od dnia 03.01.2022 r. (ewentualne odpisy i rezygnacje proszę zgłaszać odpowiednio wcześniej do intendenta). Dla pozostałych uczniów, którzy wrócą do szkoły od 10.01.2022 r. warunkiem zapisu na obiady będzie wniesienie opłaty z góry (wg dotychczasowych zasad).

W dniu 03.01.2022 r. ukaże się komunikat w sprawie wysokości opłat za styczeń-luty 2022 r. Wpłat należy dokonywać w okresie 03-05.01.2022 r. (3 dni robocze).

UWAGA! Prosimy nie dokonywać żadnych przelewów za obiady do dnia 31.12.2021 r. z uwagi na konieczność zamknięcia roku budżetowego.

Zwroty nadpłat za obiady zostaną dokonane w formie gotówkowej.

 

Elżbieta Sputowska
Inspektor ds. administracyjnych i kadrowych
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 14
Integracyjna im. Jana Pawła II w Radomiu
ul. Wierzbicka 81/83, 26-600 Radom

a

a

a

(21 grudnia 2021 r.)
Informacje dotyczące Radomskiego Uniwersytetu Dzieci i Młodzieży.
Załącznik
a
a
a
(17 grudnia 2021 r.)
Szanowni Państwo
Uprzejmie informujemy, że dla uczniów przebywających w szkole w okresie nauczania zdalnego oraz dla dzieci z oddziałów przedszkolnych przygotujemy obiady w dniach 20-22 grudnia oraz od 3 do 7 stycznia (dotyczy uczniów, którym rodzice opłacają obiady w szkole).
Komunikat w sprawie wysokości opłat za wyżywienie w styczniu i lutym prześle p. Elżbieta Sputowska po 1 stycznia 2022 r.
a
a
a
(14 grudnia 2021 r.)
Komunikat Departamentu Wychowania i Edukacji Włączającej Ministerstwa Edukacji i Nauki w sprawie szczepień dla dzieci powyżej 5 roku życia.
a

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że Europejska Agencja Leków zarekomendowała szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. Podstawą rekomendacji były szczegółowe wyniki badań klinicznych, które przedstawił producent szczepionki – konsorcjum Pfizer/Biontech. Są to udowodnione dane naukowe świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych.

Już od 14 grudnia 2021 r. rozpoczną się szczepienia w grupie dzieci 5-11 lat. Szczegółowe informacje dotyczące schematu szczepienia wraz z kwestionariuszem wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem dziecka w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19 znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia: https://www.gov.pl/web/zdrowie/komunikat-nr-15-ministra-zdrowia-w-sprawie-szczepien-przeciw-covid-19-dzieci-5-11-lat.

Przekazujemy także link do strony, gdzie zamieszczony jest List Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Zdrowia w sprawie szczepień dzieci w wieku 5-11 lat https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/list-ministra-edukacji-i-nauki-oraz-ministra-zdrowia-w-sprawie-szczepien-dzieci-w-wieku-5-11-lat.

Należy podkreślić, że przedszkole i szkoła mają obowiązek kształtowania  świadomości prozdrowotnej dzieci i uczniów również w zakresie wpływu szczepień na ich zdrowie oraz zwiększać świadomość budowania odporności zbiorowej całego społeczeństwa, czego naturalną konsekwencją jest włączenie się w działania informacyjne. Przypominamy, że obecnie są do wykorzystania w szkołach podczas lekcji przedmiotowych lub zajęć z wychowawcą opracowane materiały informacyjne dotyczące szczepień dedykowane dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, dostępne na stronie ministerstwa Edukacji i Nauki: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szczepienia-uczniow-od-12-roku-zycia--materialy-informacyjne. Tam też czekają już scenariusze zajęć dla klas I-III szkół podstawowych.

W przygotowywaniu są materiały dla nauczycieli w przedszkolach, które zostaną Państwu przesłane w najbliższym czasie. W przedszkolach działania profilaktyczne powinny być podejmowane wspólnie z rodzicami dzieci.

W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości zachęcamy do odwiedzenia https://www.gov.pl/web/szczepimysie/dzieci-5-11

Więcej informacji na temat szczepień przeciw COVID-19 można znaleźć także w:

 • mediach społecznościowych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego,
 • na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/szczepimysie ,
 • na profilu #SzczepimySię,
 • a także pod numerem infolinii 989.

Z wyrazami szacunku

Departament Wychowania i Edukacji WłączającejMinisterstwo Edukacji i Nauki
a
a
a
(20 listopada 2021 r.)
Plakat promujący szczepienia zwierząt przeciwko wściekliźnie.
a

a
a
a
a
(10 listopada 2021 r.)
Szanowni Państwo
Prosimy o zapoznanie się z pismem Mazowieckiego Wicekuratora Oświaty dotyczącym obowiązujących zasad korzystania z opieki stomatologicznej przez dzieci i młodzież.
Jednocześnie informujemy, że PSP Nr 14 Integracyjna im. Jana Pawła II w Radomiu zawarła porozumienie o udzielaniu świadczeń zdrowotnych z zakresu leczenia stomatologicznego dla naszych uczniów finansowanych ze środków publicznych z Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej Przychodnia "DENTAMEDICA" Igor Mroczkowski ul. Helleńska 2 w Radomiu.
a
a
a

(8 listopada 2021 r.)

W związku z wykryciem na terenie województwa mazowieckiego kolejnych przypadków wścieklizny publikujemy materiały przekazane przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczna w Radomiu Sekcja Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia. Prosimy o zapoznanie się.

Materiał 1

Materiał 2

a

a

a

 

(5 listopada 2021 r.)
a
a
a
(3 listopada 2021 r.)

Zmiana sposobu informowania o nałożeniu kwarantanny

Państwowy Powiatowy lnspektor Sanitarny w Radomiu informuje, że w związku
ze zmianami organizacyjnymi od dnia 27 października 2021 r. osoby kierowane na kwarantanny lub ich opiekunowie prawni powiadamiani są jedynie krótką wiadomością tekstową przesłaną z bramki (SMS) o treściach:

 1. „Państwowy Inspektor Sanitarny: Państwa dziecko, uczeń…, podlega kwarantannie do dnia .........2021 r. włącznie po kontakcie z osoba zakażoną SARS­ Cov-2. W razie objawów COVID-19 proszę o kontakt z lekarzem POZ. Zalecany bezpłatny test w 7 dniu po kontakcie z Infolinią +48222500115”;
 2. Ozdrowieniec dziecko „Państwowy lnspektor Sanitarny: Państwa dziecko, uczeń…, jako ozdrowieniec nie podlega kwarantannie po kontakcie z osobą zakażoną SARS-Cov-2 i zostaje objęte nadzorem epidemiologicznym. W razie objawów COVID-19 proszę o kontakt
  z lekarzem POZ. Zalecany bezpłatny test w 7 dniu po kontakcie z Infolinią +48222500115”;
 3. Zaszczepiony dziecko „Państwowy Inspektor Sanitarny: Państwa dziecko, uczeń…, jako szczepione nie podlega kwarantannie po kontakcie z osobą zakażoną SARS-Cov-2 i zostaje objęte nadzorem epidemiologicznym. W razie objawów COVID-19 proszę o kontakt
  z lekarzem POZ. Zalecany bezpłatny test w 7 dniu po kontakcie z Infolinią +48222500115”;

Osoby z objawami kontaktują się niezwłocznie z lekarzem POZ. Natomiast osoby bezobjawowe przebywające na kwarantannie w 7 dobie kwarantanny mogą wykonać test PCR poprzez dokonanie zgłoszenia przez stronę internetową https://www.gov.pl/ oraz kontakt
z Infolinią +48222500115; Wykonanie powyższego testu jest możliwe także przez osoby zaszczepione i ozdrowieńców nieprzebywających na kwarantannie z danego kontaktu.

a

a

a
(22 października 2021 r.)
Drodzy Rodzice i Opiekunowie
a
Zachęcam do udziału w bezpłatnych webinarach poświęconych m. in. kondycji psychicznej młodzieży, budowaniu relacji z dzieckiem, higienie cyfrowej, depresji wśród uczniów - przygotowanych w ramach kampanii "Dobrze, że jesteś" przez Fundację "Dbam o mój zasięg". Szczegółowy harmonogram wraz z tematami oraz linkami do poszczególnych szkoleń online znajdziecie Państwo w załączniku.
W trosce o bezpieczeństwo i kondycję psychiczną naszych uczniów bardzo Państwa proszę o poświęcenie 45 minut własnego czasu. Jestem przekonany, że szkolenia pomogą nam w zrozumieniu zachowania i problemów naszych dzieci. Spotkania rozpoczynać się będą o godz. 19:00 - pierwsze z nich już w najbliższy poniedziałek 25 października 2021 r.
a
Z poważaniem
a

Jan Rychlicki

Dyrektor szkoły 

a

TERMINY SZKOLEŃ DLA RODZICÓW

a

A

A

 

(7 października 2021 r.)

Szanowni Państwo.

Październik jest miesiącem poświęconym Papieżowi Janowi Pawłowi II.

Co roku nasza szkoła bierze udział w kweście na rzecz Fundacji ‘’Dzieło Nowego Tysiąclecia’’. W miniony weekend uczniowie z klas starszych kwestowali pod opieką nauczycieli w radomskich marketach, by zebrać fundusze na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.

Ucząc nasze dzieci troski o drugiego człowieka, w październiku organizujemy kwestę w szkole. Można również wspomóc Fundację, wysyłając SMS o treści ’’Stypendia’’ pod nr 74 265 (4,92zł z VAT). Płatności online: www.dzielo.pl

a

Serdecznie dziękujemy za włączenie się w zbiórkę

Z poważaniem

Alina Szewczyk

Katarzyna Korycińska

Marlena Zegarek

a

a

a

 

(29 września 2021 r.)
FOMO i problemowe używanie internetu - webinar Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej
a

Szanowni Państwo,

Zapraszamy na bezpłatny webinar dla dyrektorów szkół, nauczycieli, pedagogów, psychologów, rodziców i opiekunów „FOMO i problemowe używanie internetu” realizowany w ramach cyklu „Bezpieczni w sieci z OSE”.

Dołącz do wydarzenia już dziś!

Podczas spotkania dowiesz się:

 • Czym jest FOMO i z czym się wiąże?
 • Jak wpierać uczniów w zdrowym korzystaniu z technologii cyfrowych?
 • Jak wprowadzać w środowisku szkolnym konstruktywne zmiany?

Webinar odbędzie się 4 października, w poniedziałek, o godz. 19:00 na Facebooku OSE. W wydarzeniu wezmą udział:

 • Tomasz Rożek, dziennikarz i twórca „Nauka. To lubię”;
 • Marta Witkowska, psycholog i ekspertka NASK;
 • Dr hab. Anna Jupowicz-Ginalska, badaczka z Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego specjalizująca się w marketingu środków przekazu.

Webinarowi towarzyszy premiera publikacji „FOMO i problemowe używanie internetu. Poradnik dla nauczycieli”. To kolejny poradnik z cyklu „Bezpieczni w sieci z OSE” przygotowany z myślą o nauczycielach.

Do zobaczenia!

Zespół OSE

a
a
a
(27 września 2021 r.)
a
a
a
(22 września 2021 r.)
Zapraszamy do zapoznania się z projektem programu:
a
a
Wszelkie propozycje, uwagi czy sugestie dotyczące w/w programu można przesłać do dnia 27 września 2021 r. (poniedziałek) na adres e-mail: sekretariat@psp14.radom.pl

a

a

a

(22 września 2021 r.)

Szanowni Państwo, 

w dniu wczorajszym doszło do nieuzasadnionego i bezprawnego wykorzystania wizerunku naszej szkoły. Bez zgody dyrektora – przed głównym wejściem do PSP Nr 14 Integracyjnej im. Jana Pawła II w Radomiu dokonano nagrania opinii kilku osób w sprawie obowiązujących procedur dotyczących przeciwdziałaniu rozprzestrzeniania się COVID-19, w tym konieczności wprowadzania nauczania zdalnego dla osób, które miały kontakt z osobą zarażoną. W nagranym i umieszczonym w sieci materiale pojawia się nawoływanie do protestów, nieprzestrzegania obowiązujących obostrzeń i rozwiązań, podważa się zasadność szczepień.

Wyrażam zdecydowany sprzeciw przeciwko wykorzystywaniu naszej szkoły do agitacji i realizacji własnych interesów. Szkoła nie jest i nie będzie miejscem politycznych rozgrywek między dorosłymi. Pozwólcie nam kształcić i wychowywać dzieci oraz młodzież w umiłowaniu Ojczyzny, w poszanowaniu Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, w atmosferze wolności sumienia i szacunku dla każdego człowieka.

a

Jan Rychlicki

Dyrektor szkoły 

a
a
a
(16 września 2021 r.)

Szanowni Państwo,

w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2021/2022, chcemy kontynuować pomoc dzieciom i młodzieży przeżywającym kłopoty i trudności, spowodowane m.in. skutkami izolacji rówieśniczej podczas epidemii COVID-19 oraz zapewnić im adekwatne wsparcie psychologiczne.

Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

Zachęcamy także do skorzystania z kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl

W załączeniu przekazujemy plakat i zachęcamy do upowszechnienia informacji.

a

Z wyrazami szacunku

Departament Wychowania i Edukacji Włączającej
Ministerstwo Edukacji i Nauki

a
a
a
(3 września 2021 r.)
Informacja o Narodowym Spisie Powszechnym.

a
a
a
(2 września 2021 r.)
a
a
a
(1 września 2021 r.)
Informujemy Państwa, że działa specjalny adres e-mailowy: szczepieniadzieci@gis.gov.pl, na który rodzice i opiekunowie mogą wysyłać pytania związane ze szczepieniami dzieci. Na wiadomości odpowiadają specjaliści z Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Zachęcamy Państwa do skorzystania z możliwości zadawania pytań ekspertom.
a
a
a
(31 sierpnia 2021 r.)
Prosimy o zapoznanie się listem Pana Dyrektora Jana Rychlickiego.
a
a
a
(23 sierpnia 2021 r.)
Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi organizacji szczepień przeciw Covid - 19 w szkołach.
a
a
a
(2 sierpnia 2021 r.)
Informacja dotycząca Narodowego Spisu Powszechnego.
a
a
a
(22 czerwca 2021 r.)
a
a
a
(18 czerwca 2021 r.)
Informacja na temat zajęć wspomagających uczniów.
a
a
a
a
(16 czerwca 2021 r.)
Szanowni Państwo
W związku z prowadzoną akcją informacyjną szczepień przeciw COVID-19 dzieci od 12 roku życia uprzejmie informuję, że w środę 23 czerwca 2021 r. o godz. 18:00 rozpocznie się wideokonferencja dla rodziców i opiekunów. Z inicjatywy Mazowieckiego Kuratora Oświaty A. Michałowskiej odbędzie się ona z udziałem zaproszonych gości. Przedstawiciele służb medycznych, w tym lekarz pediatra odpowiedzą na wcześniej zadane pytania zainteresowanych rodziców w zakresie programu szczepień nastolatków.
W związku powyższym proszę o przesyłanie ewentualnych pytań do dnia 18 czerwca do godz. 09:00 na adres:
a
sekretariat@psp14.radom.pl
a
Link do wideokonferencji przekażemy Państwu przed spotkaniem (po otrzymaniu go od organizatora).
Zachęcam do udziału w wideokonferencji.
W załączniku przekazuję Państwu list Prezesa Fundacji "Rodzice Szkole" skierowany do rodziców.
a
Z poważaniem
a

Jan Rychlicki

dyr. PSP NR 14 Integracyjna im. Jana Pawła II w Radomiu

a

a
a
a
(15 czerwca 2021 r.)
a
a
a
(15 czerwca 2021 r.)
Informacja dotycząca szczepień uczniów w wieku 12-18 lat.a
a

Szanowni Państwo,

od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych.

Po zakończeniu wakacji szczepienia przeciw COVID-19 będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Szczepienia będą realizowane według ustalonego harmonogramu, który obejmie także działania informacyjne w szkołach i placówkach. Dodatkowo Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia przygotowało rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia.

W załączeniu przekazujemy komunikat MEiN dotyczący szczepień uczniów w wieku 12-18 lat oraz dodatkowe materiały informacyjne.

Działania informacyjne dotyczące szczepień w szkołach i placówkach będziemy kontynuować w kolejnych tygodniach.

Z wyrazami szacunku

Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEiN 
a
Załączniki:
a

a
a
(21 maja 2021 r.)
Komunikat prasowy i plakaty dotyczące wścieklizny.
A
A
A
(17 maja 2021 r.)
Drodzy Rodzice i Opiekunowie,

zachęcamy do skorzystania z wykazu materiałów edukacyjnych przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Zawiera on publikacje i poradniki wspomagające rodziców. Materiały te będą pomocne w pracy z dziećmi i młodzieżą po długotrwałym okresie nauki zdalnej.

Znajdą je Państwo na stronie:

https://drive.google.com/drive/folders/1QR3tdGsj52H3rRlQXpOTYHjo9AMJEWjz?usp=sharing

a

a
a
(14 maja 2021 r.)
a
a
a
(7 maja 2021 r.)
Szanowni Państwo,
informujemy, że na stronie internetowej KO w Warszawie w zakładce Rodzice i Uczniowie-Rekrutacja - zamieszczony jest poradnik dla rodziców dotyczący zasad rekrutacji na rok szkolny 2021/2022.
Poniżej zamieszczamy zasady rekrutacji.
a
a
a
(5 maja 2021 r.)
a
a
a
(9 kwietnia 2021 r.)

Szanowni Państwo,

miło nam poinformować, że firma EZRA UKSW Sp. z o.o. w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia uruchomiła w Radomiu Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży, w którym będziemy pracować zgodnie ze środowiskowym modelem opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej.

Naszą misją jest wspieranie procesu zdrowienia dzieci oraz pomoc w rozwijaniu ich potencjału. Zawsze odbywa się to w oparciu o pracę z rodziną i jej siecią wsparcia społecznego, dlatego też naszą ofertę pomocy psychologicznej i psychoterapeutycznej kierujemy do dzieci i młodzieży zmagającymi się z zaburzeniami psychicznymi i trudnościami emocjonalnymi jak i do ich rodzin i środowiska, w którym żyją: szkoły, przedszkola, innych instytucji, których przedstawiciele uczestniczą w życiu rodziny.

Pacjenci mogą zgłaszać się do nas bez skierowania lekarskiego.

Ośrodek znajduje się przy pl. Stare Miasto 1

Czynny jest w godzinach:

poniedziałek 10-18

wtorek 11-20

środa 8-16

czwartek 11-20

piątek 8-16

W obecnej sytuacji epidemiologicznej  zapraszamy do kontaktu telefonicznego  pod numerem  884 377 700(rejestracja).

W sprawach związanych z kontaktem ze Szkołami, porozumieniami oraz dodatkowymi pytaniami, proszę o kontakt pod numerem 576 277 700 (koordynator placówki) od poniedziałku do piątku w godzinach 8-20.

Zależy nam, żeby z naszą ofertą dotrzeć do jak największej liczby osób, dlatego też  prosimy Państwa o przekazanie tej informacji rodzicom i opiekunom prawnym.

a

Z wyrazami szacunku,

Martyna Urbańska

Koordynator poradni psychologicznej

dla dzieci i młodzieży w Radomiu

EZRA UKSW Sp. z o.o.

Daniłowskiego 31 | 01-833 Warszawa

"Wspieramy proces zdrowienia"

 

 

 

(15 lutego 2021 r.)

W Środą Popielcową 17 lutego rozpocznie się okres Wielkiego Postu. W poprzednich latach dzień ten był początkiem rekolekcji dla uczniów szkół podstawowych Radomia. Ze względu na sytuację epidemiczną tegoroczne szkolne rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży nie mogą odbywać się w tradycyjnej formie.

Zgodnie z decyzją Biskupa Radomskiego Marka Solarczyka w tym roku rekolekcje dla dzieci i młodzieży nie będą zmieniały realizowanego w szkołach programu i planu zajęć szkolnych. W związku z powyższym wszystkie zajęcia prowadzone będą zgodnie z obowiązującym planem, bez przerwy na udział w rekolekcjach.

O terminach i formie rekolekcji w poszczególnych parafiach informować będą proboszczowie.

 

 

 

(10 lutego 2021 r.)

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w webinarium na temat:

"Sposoby wspomagania dzieci w nauce. Czas na naukę i relaks.  

Atrakcyjne narzędzia i materiały online". 

Odbędzie się ono w czwartek 11 lutego o godz. 18:00.

Link poniżej:

https://youtu.be/i3ZlZwhmqSQ

Webinarium jest elementem programu:

   Reaguj i wspieraj. 

Koalicja na rzecz tworzenia bezpiecznego środowiska nauczania na odległość 

realizowanego przez    Kuratorium Oświaty w Warszawie we współpracy z NASK Państwowym Instytutem Badawczym, Mazowieckim Urzędem Wojewódzkim, Komendą Stołeczną Policji, Urzędem Ochrony Danych Osobowych, Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia.

Priorytetowym celem wymienionego programu jest wspomaganie dzieci i młodzieży w nauce na odległość poprzez wyposażenie rodziców i nauczycieli w wiedzę i umiejętności przydatne w organizacji bezpiecznego procesu zdalnej edukacji.

 

 

 

(26 stycznia 2021 r.)

Szanowni Rodzice,

Pandemia to bardzo trudny czas niepokoju, niepewności i często samotności. Wiele osób w tym czasie potrzebuje wsparcia. Sytuacja z epidemią powoduje, że przedłuża się szkolne nauczanie zdalne, nasila się deficyt braku kontaktu z rówieśnikami. Uczniowie, tak jak my wszyscy, coraz boleśniej odczuwają izolację od świata zewnętrznego. Coraz bardziej doskwiera im przebywanie w zamknięciu w domu. Nasilają się objawy lęku, paniki, stanów depresyjnych, prób samobójczych i zachowań destrukcyjnych etc.

W odpowiedzi na zagrożenia wynikające z pandemii Ministerstwo Edukacji i Nauki zachęca do korzystania z nowych rozwiązań dotyczących zwiększenia dostępności do uzyskania specjalistycznej pomocy psychologicznej dla uczniów, wychowanków, rodziców i nauczycieli szkół i placówek oświatowych. Takim rozwiązaniem jest - poradnia on-line „Zawsze jest jakieś wyjście”, która została uruchomiona przez Fundację Drabina Rozwoju” na zlecenie Ministerstwa Edukacji i Nauki. Jej celem jest szybkie dotarcie poradni i instytucji do podopiecznych ze swojego regionu, w sytuacji, w której duża grupa dzieci, rodziców i nauczycieli wymaga natychmiastowej pomocy i wsparcia.

Poradnia on-line „Zawsze jest jakieś wyjście” łączy użytkowników poszukujących pomocy: psychologicznej, pedagogicznej, terapeutycznej ze specjalistami oraz instytucjami publicznymi, które taką pomoc zapewniają. Umożliwia współpracę wielosektorową na rzecz pomocy dziecku i rodzinie przy wykorzystaniu dostępnych narzędzi informatycznych. Portal poradni on-line wykorzystuje najnowsze rozwiązania technologiczne zabezpieczające politykę prywatności.

PO DOKONANIU REJESTRACJI użytkownik uzyskuje dostęp do specjalistów m.in psychologów, pedagogów, specjalistów w dziedzinie uzależnień.

Osoba zarejestrowana na portalu poradni może zapisać się na konsultację, spotkanie on-line, spotkanie grupy wsparcia lub szkolenie, w zależności od formy pomocy jaką oferują poszczególni specjaliści.

Zapisów można dokonywać poprzez wybranie specjalisty, a następnie zarezerwowanie, w dostępnym kalendarzu, dogodnego dla siebie terminu. Na podany podczas rejestracji adres e-mail specjalista potwierdzi zarezerwowaną wizytę.

Dostęp do zakładki "Baza Wiedzy" i zamieszczonych w niej materiałów NIE WYMAGA zarejestrowania się jako użytkownik portalu poradni „Zawsze jest jakieś wyjście”.

Poradnia on-line jest narzędziem, które ułatwi w tak trudnym dla wszystkich okresie dostęp do pomocy specjalistycznej w sposób bezpieczny, szybki i skuteczny.

Link do poradni: https://www.zawszejestjakieswyjscie.pl/

 

Załączniki:

 1. Prezentacja poradni on-line „Zawsze jest jakieś wyjście”
 2. Instrukcja: Funkcjonalności portalu poradni on-line „Zawsze jest jakieś wyjście”

Gorąco zachęcamy do korzystania z oferty poradni on-line. Nie bójmy się szukać pomocy.

 

Z poważaniem,

zespół psychologiczno-pedagogiczny

a
a
a
(14 stycznia 2021 r.)a
a
a
a
(22 grudnia 2020 r.)a

a

a

a

(17 grudnia 2020 r.)a
Informacja dotycząca zmian w wymaganiach na egzaminach ósmoklasisty i maturalnych.
a
a
a
(16 grudnia 2020 r.)a
a
a
a
(07 grudnia 2020 r.)a
a
a
a
(23 listopada 2020 r.)a
Egzamin ósmoklasisty - zmiany 2021
a
a
a
aa
(20 listopada 2020 r.)a

Szanowni Państwo,

Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało praktyczny poradnik dotyczący zdalnej edukacji w klasach I-III szkoły podstawowej. W materiale zebraliśmy wskazówki dotyczące planowania i organizacji czasu spędzanego z dzieckiem w domu oraz odnośniki do materiałów, które mogą być wykorzystywane do nauki na odległość. W poradniku przedstawiliśmy także praktyczne porady na temat wczesnego wspomagania rozwoju realizowanego w warunkach domowych.

Z publikacji mogą korzystać rodzice oraz nauczyciele uczniów z klas I-III szkoły podstawowej.

Zachęcam Państwa do zapoznania się z poradnikiem.

 

Z poważaniem
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN Poradnik dla szkol klasy I-III
a
a
a
(16 listopada 2020 r.)a

Szanowni Państwo,

miło mi poinformować, że dzięki współpracy Telewizji Polskiej i Ministerstwa Edukacji Narodowej powstał nowy cykl edukacyjny „Techniki nauki”. To projekt, w którym eksperci, trenerzy i wykładowcy w przystępny sposób podpowiadają, jak rozwijać i doskonalić jedną z najważniejszych kompetencji XXI wieku – umiejętność uczenia się.

Ważnym tematem cyklu jest planowanie i dobra organizacja czasu. Nie zabrakło także zagadnień związanych z nauką języków obcych, szybkim czytaniem i efektywnym zapamiętywaniem.

Wszystkie odcinki można bezpłatnie obejrzeć na platformie vod.tvp.pl.

Zachęcam Państwa do zapoznania się z cyklem „Techniki nauki”. Proszę również o przekazanie tej informacji nauczycielom, uczniom i rodzicom.

Jestem przekonany, że nowy materiał edukacyjny TVP będzie wsparciem dla młodych ludzi w ich samodzielnej nauce.

Z wyrazami szacunku
Przemysław Czarnek
Minister Edukacji i Nauki Załączniki:Techniki nauki – nowy cykl edukacyjny TVP VOD – komunikat MENaTechniki nauki - grafika
a
(28 października 2020 r.)a
a
a
(22 października 2020 r.)a
W ramach porozumienia o udzielanie świadczeń zdrowotnych z zakresu leczenia stomatologicznego dla dzieci i młodzieży finansowanych za środków publicznych mamy podpisaną umowę z NZOZ DENTAMEDICA.
NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ PRZYCHODNIA "DENTAMEDICA" IGOR MROCZKOWSKI
PORADNIA CHIRURGII STOMATOLOGICZNEJ NZOZ "DENTAMEDICA"
Ul. Helleńska 2, 26-600 Radom
Telefon: 048-331-83-56
a
a
(11 września 2020 r.)a
a
a
(10 września 2020 r.)a
Zasady korzystania dla grup zorganizowanych na pływalniach MOSiR Radom - stan na dzień 9.09.2020
a
a
(7 września 2020 r.)a
Informacje na temat ubezpieczenia NNW uczniów w roku szkolnym 2020/2021
aa
a
a
(4 września 2020 r.)
Bezpieczny powrót do szkół.
Wskazówki dla rodzica.
10 zasad dla ucznia.
a

a
a
a
(31 sierpnia 2020 r.)a
aa
a
aa
(28 sierpnia 2020 r.)a
Informacja dla rodziców dzieci, które w orzeczeniach o potrzebie kształcenia specjalnego mają zalecone zabiegi rehabilitacyjne
a
Szanowni Rodzice,

Warunkiem koniecznym na rozpoczęcie w szkole zabiegów rehabilitacyjnych dla dzieci, które w orzeczeniach o potrzebie kształcenia specjalnego mają takie zalecenie, jest dostarczenie od lekarza pierwszego kontaktu lub lekarza ortopedy skierowania na zabiegi fizjoterapeutyczne na rok szkolny 2020/21.  Jeśli u dziecka występują choroby współistniejące, konieczny jest wpis: Rozpoznanie: choroby współistniejące, a jeśli takie nie występująkonieczny jest wpis: „brak chorób współistniejących”.

Prosimy o dopilnowanie, by na skierowaniach znalazły się wyżej wymienione wpisy i o szybkie dostarczenie ich  do rehabilitanta – pani Anny Chrustowicz lub do wychowawcy klasy, by jak najszybciej opracować plan rehabilitacji i uruchomić zabiegi dla dzieci.

a

a

aa

(25 sierpnia 2020 r.)

Szanowni Państwo

Prosimy o zapoznanie się z listem Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego oraz Głównego Inspektora Sanitarnego Jarosława Pinkasa w sprawie Aplikacji ProteGO Safe.

a

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym kierujemy specjalny list do rodziców uczniów, w którym zachęcamy do zainstalowania aplikacji ProteGo Safe. To narzędzie pozwalające na ograniczenie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa, wspierające bezpieczny powrót dzieci do szkół. 

ProteGO Safe to aplikacja, która powiadamia o możliwym kontakcie z koronawirusem. Informuje również, jakie środki ostrożności zachować i jak postępować w przypadku podejrzenia infekcji u siebie lub swoich bliskich. Ponadto ProteGO Safe to wiarygodne i sprawdzone źródło wiedzy. W aplikacji znajdują się komunikaty potwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny, a także informacje opracowane na podstawie danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Uprzejmie proszę o przekazanie listu rodzicom uczniów oraz zawieszenie informacji o aplikacji w widocznym dla nich miejscu w placówce oświatowej.

Jednocześnie pragnę przypomnieć, że na stronie internetowej ministerstwa znajduje się zestawienie najważniejszych pytań i odpowiedzi, które mogą być pomocne w bezpiecznym powrocie uczniów do szkół. Zachęcam Państwa do śledzenia tych informacji na bieżąco. Bezpośredni link https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczny-powrot-do-szkol2

 

Z wyrazami szacunku
Dariusz Piontkowski
Minister Edukacji Narodoweja

a

a

aa

(7 lipca 2020 r.)

Szanowni Państwo
Uprzejmie informujemy, że spotkanie z rodzicami dzieci przyjętych do oddziałów przedszkolnych w roku szkolnym 2020/2021 odbędzie się 27.08.2020 r o godz. 17.00.

(30 czerwca 2020)

Uprzejmie informujemy, że odbiór zaświadczeń o wynikach egzaminu ósmoklasisty odbędzie się w dniu 31 lipca 2020 r. O planowanej godzinie odbioru zostaną Państwo poinformowani w kolejnym komunikacie.

a

a

 

(29 czerwca 2020 r.)

Dzień dobry
Poniżej informacja z firmy Radkom.

a

a

Dzień dobry

Szanowni Państwo w imieniu Przedsiębiorstwa Produkcyjno Usługowo Handlowego RADKOM Sp. z o.o. informuję, iż ze względu na zaistniałą w marcu br. sytuacją epidemiologiczną, związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, wynikającego z niej zamknięcia placówek oświatowych, zawieszeniu uległa organizacja konkursu Szkoła Przyjazna Środowisku.

Mając powyższe na uwadze informuję, iż zawieszona edycja konkursu zostaje przedłużona i będzie kontynuowana od momentu ponownego rozpoczęcia przez placówki oświatowe normalnego, codziennego funkcjonowania.

Ponieważ dostarczanie przez uczniów odpadów do szkół nie było możliwe, konkurs został czasowo zawieszony, a zebrane przez szkoły ilości odpadów i surowców wtórnych nieduże, podjęto decyzję o przedłużeniu rywalizacji.

Mając powyższe na uwadze informuję, iż wszystkie zebrane przez szkoły ilości odpadów zostały zaewidencjonowane i zostaną przeniesione na dalszą część konkursu. Do końca czerwca na stronie internetowej www.radkom.com.pl w zakładce https://liblink.pl/XgY9TIaUok zamieszczone zostanie zestawienie, uwzględniające wszystkie ilości odpadów, zebrane przez placówki szkolne od X 2019 roku do chwili obecnej. Ilości te zostaną przepisane szkołom po ponownym uruchomieniu konkursu.

W momencie ogłoszenia przez Ministra Edukacji oficjalnej informacji o uruchomieniu szkół w normalnej formie, przekażemy Państwu informację dotyczącą zasad i terminów kontynuacji konkursu.

Do tego czasu, jeżeli mimo panujące sytuacji znajdziecie się Państwo w posiadaniu większej ilości odpadów zebranych zgodnie z regulaminem konkursu, w każdym momencie możecie kontaktować się z nami, celem zgłoszenia konieczności odbioru zebranych odpadów. Prosimy tylko, by zgłaszać do odbioru takie ilości odpadów, które uzasadniać będą wstawienie kontenera. Ze względu na trwające nadal zagrożenie epidemiologiczne i obowiązek zachowania dystansu społecznego osobisty odbiór odpadów z ich ważeniem na terenie szkoły nie jest czasowo możliwy.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości jestem do Państwa dyspozycji i służę pomocą.

Pozdrawiam
Katarzyna Janik
p.o. Kierownik Działu Kadr i Administracji
tel. 48/ 380 20 11
a

a

 

(17 czerwca 2020 r.)

Szanowni Państwo

Poniżej zamieszczamy zasady rekrutacji oraz przewodnik rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Zasady rekrutacji

Przewodnik dla rodziców

a

a

(4 czerwca 2020 r.)

Szanowni Państwo

Poniżej zamieszczamy link do wytycznych dotyczących przeprowadzenia egzaminu. Prosimy o zapoznanie się.

 

https://www.gov.pl/attachment/0fe8d728-3686-4d89-8a68-201c1a0846b6

a

a

(21 maja 2020 r.)

Szanowni Państwo

Prosimy o zapoznanie się z:

 1. Wytycznymi GIS, MZ i MEN dla szkół podstawowych – edukacja wczesnoszkolna
 2. Wytycznymi GIS, MZ i MEN dla szkół – konsultacje z nauczycielami w szkole
 3. Rekomendacje GIS – zajęcia rewalidacyjne, rewalidacyjno-wychowawcze i wczesnego wspomagania rozwoju dziecka

a

a

(21 maja 2020 r.)

Konsultacje dla uczniów - Procedura bezpieczeństwa

a

a

(20 maja 2020 r.)

Szanowni Państwo

W załączonych linkach przekazujemy rozporządzenie oraz komunikat MEN dotyczący zasad przeprowadzania egzaminów zewnętrznych w 2020 roku.

W dokumencie zostały ujęte m.in. procedury, terminy oraz czynności związane z przeprowadzeniem egzaminów. Prosimy o zapoznanie się z załączonymi materiałami.

Ponadto zachęcamy Państwa do śledzenia strony internetowej MEN https://www.gov.pl/web/edukacja, na której na bieżąco udostępniane są wszystkie najważniejsze informacje.

 

Załączniki:

1.      Nowelizacja rozporządzenia MEN 30c – Egzaminy

2.      Uzasadnienie nowelizacji rozporządzenia MEN 30c – Egzaminy

3.      Zasady przeprowadzania egzaminów w 2020 r. – regulacje prawne – komunikat MEN

 

a

a

(19 maja 2020 r.)

PROCEDURA ZAPEWNIENIA BEZPIECZNEGO FUNKCJONOWANIA PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ Nr 14 Integracyjnej im. Jana Pawła II w Radomiu w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkoły w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 - organizacja zajęć rewalidacyjnych.

a

PROCEDURA ZAPEWNIENIA BEZPIECZNEGO FUNKCJONOWANIA PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ Nr 14 Integracyjnej im. Jana Pawła II w Radomiu w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkoły w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 - klasy 1-3 i oddziały rocznego przygotowania przedszkolnego.

a

a

(12 maja 2020 r.)

Szanowni Państwo

Prosimy o zapoznanie się z:

 1. Wytycznymi Urzędu Miejskiego dotyczącymi funkcjonowania oddziałów przedszkolnych
 2. Wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego dla oddziałów przedszkolnych

a

a

(7 maja 2020 r.)

Szanowni Państwo

Prosimy o zapoznanie się z zarządzeniem nr 29/2020 w sprawie zawieszenia zajęć oddziałów przedszkolnych.

a

a

( 30 kwietnia 2020 r.)a

Drodzy Rodzice i Opiekunowie

od 6 maja br. przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych oraz inne formy wychowania przedszkolnego będą mogły być otwarte po spełnieniu określonych warunków.

Zgodnie z dyrektywami Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia oraz Państwowej Inspekcji Sanitarnej w pierwszej kolejności z opieki w szkołach i przedszkolach powinny skorzystać te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia obowiązków zawodowych z opieką nad dzieckiem w domu. Ponadto pierwszeństwo mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

W załączeniu znajdziecie Państwo wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie organizacji zajęć w szkołach i przedszkolach. Zachęcam do uważnego zapoznania się z jego treścią.

Proszę o informację zwrotną jeśli zdecydujecie się Państwo posyłać swoje dziecko na zajęcia opiekuńcze do naszej szkoły od dnia uruchomienia takich zajęć. Termin rozpoczęcia zajęć w naszym mieście na razie nie jest znany (czekamy na decyzję władz samorządowych).

Proszę o odesłanie swojej deklaracji w wersji elektronicznej lub telefonicznej (rozmowa, sms) wychowawcy oddziału przedszkolnego najpóźniej do godz. 08:30 do poniedziałku 4 maja br.

Z życzeniami zdrowego i pogodnego weekendu

 

Jan Rychlicki

dyr. PSP nr 14 Integracyjna im. Jana Pawła II  w Radomiu

a

Wytyczne_GIS_i_MZ

 

 

(kwiecień 2020 r.)a

TELEFON WSPARCIA W KRYZYSIE SPOWODOWANYM PANDEMIĄ

numery: 798 839 146, 733-010-833

codziennie w godzinach 14:00 – 22:00

Terapeuci NZOZ Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Radomiu udzielają telefonicznie pomocy terapeutycznej oraz wsparcia dla tych osób, których dotyka obecna sytuacja zagrożenia epidemiologicznego - PERSONELU MEDYCZNEGO który pozostaje w kwarantannie i chorych. Dla tych, którzy są dla nas dzisiaj niezbędni - każdego kto potrzebuje rozmowy.

Siłę daje przede wszystkim przywiązanie do wybranych wartości i zarazem pewność co do słuszności ich wyboru.

Z wyrazami szacunku Personel Ośrodka

a

a

(kwiecień 2020 r.)a

Szanowni Państwo,

Urząd Ochrony Danych Osobowych, we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej, przygotował poradnik Dane osobowe bezpieczne podczas zdalnego nauczania. To materiał, który zawiera najważniejsze informacje na temat bezpiecznego przetwarzania danych podczas kształcenia na odległość. Z poradnika mogą korzystać dyrektorzy szkół, nauczyciele, a także rodzice i uczniowie.
Dodatkowo UODO opracowało zestaw dobrych praktyk w zakresie bezpieczeństwa danych podczas kształcenia na odległość. Są to najważniejsze zasady, o których powinni pamiętać zarówno szkolni administratorzy, jak i nauczyciele oraz uczniowie, przygotowując się do lekcji online.
W załączeniu materiały do wykorzystania.
Materiały te są również dostępne na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/edukacja/zdalne-nauczanie-uodo

a

Urząd Ochrony Danych Osobowych, przy współpracy z MEN, przygotował poradnik dla szkół „Dane osobowe bezpieczne podczas zdalnego nauczania”. To materiał, który wesprze dyrektorów, nauczycieli, a także uczniów i rodziców w bezpiecznym korzystaniu z dostępnych metod i narzędzi do zdalnej nauki. Zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem!
www.gov.pl

Poradnik UODO_Ochrona danych osobowych a zdalne nauczanie

a

Kuratorium Oświaty w Warszawie
Al. Jerozolimskie 32
00-024 Warszawa

a

a

(kwiecień 2020r.)a

Szanowni Państwo

Prosimy o zapoznanie się z apelem Mazowieckiej Policji.

a

SZANOWNI RODZICE I OPIEKUNOWIE!

W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!

Od 1 kwietnia do odwołania, osoby do 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki dorosłego opiekuna.

Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego, usprawiedliwia obecność dzieci i młodzieży na ulicach i innych miejscach publicznych.

Wprowadzony został obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi, który dotyczy także rodzin i bliskich.

Wyłączeni z tego obowiązku będą:

- rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia),

- a także osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie.

Ponadto został wprowadzony zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich, a także terenów zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych czy ogródków jordanowskich.

Ostatnie doświadczenia pokazują, że są to miejsca, w których dochodzi do przebywania, przemieszczania i gromadzenia się ludzi, w tym młodzieży i rodziców z dziećmi, a tym samym - do zwiększenia szans na zakażenie.

Prosimy o respektowanie nowych zasad bezpieczeństwa! Uczulmy także dzieci i młodzież na przestrzeganie tych zasad!

Brak respektowania obowiązków wynikających z władzy rodzicielskiej może skutkować pociągnięciem Państwa do odpowiedzialności prawnej.

Pozwoli to nam wszystkim uniknąć bądź zminimalizować ryzyko zarażenia.

PREZENTACJA

a

a

a

(marzec 2020 r.)aa

Drodzy Rodzice i Opiekunowie

a

Od środy 25 marca prowadzić będziemy kształcenie na odległość w celu realizacji podstawy programowej w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkoły w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Do tego celu potrzebne będą podręczniki, zeszyty i ćwiczenia. Mamy nadzieję, że uczniowie zabrali je ze sobą do domów. Jeśli jednak są one w szkole to można będzie je odebrać do środy włącznie. W tym celu należy:

- zgłosić się osobiście do szkoły w godz. 08:00-15:00 (wejście główne od ul. Wjazdowej);

- użyć dzwonka obok drzwi wejściowych i przy zachowaniu obowiązujących zasad bezpieczeństwa i higieny przekazać pracownikowi szkoły (bez wchodzenia do budynku): numer szafki ucznia lub numer sali lekcyjnej, w której zostawiono podręczniki oraz imię i nazwisko ucznia;

- pracownik szkoły przyniesie je i pozostawi na stoliku obok wejścia - skąd będziecie Państwo mogli zabrać pomoce Waszego dziecka.

a

Z życzeniami dobrego zdrowia
Jan Rychlicki
dyr. PSP nr 14 Integracyjna im. Jana Pawła II w Radomiu

a

a

(marzec 2020 r.)aa

Szanowni Państwo,

zarówno dorośli jak i dzieci mają w sobie sporo lęku oraz obaw związanych z epidemią, jej przebiegiem i konsekwencjami. Za zgodą pedagoga oraz edukatora firmy szkoleniowej (EkoTur) pani Marty Jankowskiej przesyłamy Państwu przygotowane przez nią wskazówki i porady, które pomogą nam wszystkim przetrwać w dobrej kondycji ten niełatwy dla wszystkich czas.

 

Zdrowie psychiczne w czasach szkoły online

Szanowni Państwo,

W związku z przejściem szkoły w tryb online zamieszczam rekomendacje dotyczące zdrowia psychicznego.

To nietypowa sytuacja dla Państwa i dzieci. Zachowanie spokoju będzie miało duży wpływ na odporność zarówno psychiczną jak i fizyczną. Oczywiście, różnimy się między sobą  i różnią się też nasze dzieci. Są takie (i mam nadzieję, że jest ich większość), które w obecnej sytuacji czują pewne podekscytowanie, ciekawość, a nawet radość (no w końcu nie trzeba chodzić do szkoły i tyle nowych ciekawych rzeczy dzieje się wokół).
Są jednak i takie, które z dużym niepokojem i lękiem stale sprawdzają portale informacyjne, dopytują dorosłych, poszukują informacji o zagrożeniu. Jeszcze inne, mówią: dość! - już nie mogą oglądać, słuchać, czytać i rozmawiać na temat zagrożenia koronawirusem. Wszystkie, nawet te szczęśliwe, z różnym natężeniem i częstotliwością odczuwają nieprzyjemne uczucia. Boją się..... Ten strach, zupełnie zrozumiały w obecnej sytuacji, wymaga zaopiekowania przez nas dorosłych!

Udostępniam kilka ogólnych wskazówek profilaktyki zdrowia psychicznego:

 1. OBSERWUJMY - siebie i nasze dzieci. Nie tylko pod kątem infekcji, ale i tego jak emocjonalnie radzimy sobie z otaczającą rzeczywistością. Jakie jest nasze dziecko? Jak reaguje na tę sytuację, jak reaguje na nas? Czy dopytuje? Czy unika rozmów? Czy sądzi, że musi nas chronić i robi dobrą minę do złej gry? Czy może (przynajmniej na razie) wygląda na to, że sytuacja go nie przeciąża? A jak my się zachowujemy? Czy epidemia, zagrożenie jest stale obecne w naszych rozmowach? Czy nieustannie sprawdzam wiadomości?
  Czy może unikam tematu i nie chcemy o tym rozmawiać? Jak nasza postawa działa na syna czy córkę?
 2. BĄDŹMY GOTOWI DO ROZMOWY- przygotujmy sobie zestaw 3-4 rzetelnych faktów, którymi możemy się z naszym dzieckiem podzielić. Czasem trzeba będzie powtórzyć je wielokrotnie - dzieci lubią upewniać się, że nie ściemniamy i wiemy, co mówimy.
  Bądźmy gotowi na konfrontację z fakenewsami (Tato, a Marcin powiedział...). Nie warto jednak przekazywać dzieciom niesprawdzonych treści, niezliczonych supertajnych informacji, czy dramatycznych nowin (np. Jest kolejna ofiara!). Bądźmy w tych rozmowach spokojni, opanowani i rzeczowi. Jeśli sami jesteśmy kłębkiem nerwów i mimo szczerych chęci nie udaje się nam zachować spokoju, zastanówmy się, kto z naszego otoczenia mógłby taką rozmowę przeprowadzić? Może wujek ratownik, pielęgniarz, ciocia lekarka czy nauczycielka biologii? Ustalmy z nimi wcześniej, czego potrzebujemy i jak chcielibyśmy, aby taka rozmowa wyglądała. Fajnie jeśli jest to bliska dla naszego dziecka osoba, do której ma zaufanie, którą lubi. Naprawdę psycholog jest ostatnią osobą w tej kolejce! Wizyta u specjalisty może tylko nasilić różne lęki!
 3. MÓWMY SZCZERZE NIE WIEM - ile to będzie trwało?, czy wszyscy zachorujemy?
  Kto pierwszy umrze z naszej rodziny? Takie pytania mogą szokować, złościć. Po pierwsze, zachęcam do tego, by cieszyć się, że dzieci traktują nas jako ważne źródło informacji, mają do nas zaufanie. Czasem możemy ostudzić różne niepokoje, jednak na niektóre pytania nie znamy przecież odpowiedzi (nikt z nas nie wie, ile będzie trwała ta sytuacja). I o tej swojej niewiedzy warto szczerze mówić. Choć część rodziców/nauczycieli/opiekunów się tego obawia, ta szczerość buduje zaufanie!
 4. ROZMAWIAJMY JAK RADZIĆ SOBIE Z LĘKIEM - to bardzo ważna wiedza! Opowiedzmy dzieciom, co my robimy, żeby trudne myśli nie zapanowały niepodzielnie w naszej głowie (czytanie książek, oglądanie komedii, gry). Pytajmy, co im pomaga? - dzieci są w tym bardzo kreatywne i mogą nas zaskoczyć super pomysłami, z których i my możemy korzystać. Sprawdzimy też, czego potrzebują w tej sytuacji. Zastanówmy się, co możemy wspólnie robić, aby zachować dobry nastrój. Umówmy się na jakiś kod - sygnał, kiedy ktoś z członków rodziny poczuje, że ten smutek go dopada. Ustalmy, kiedy potrzebujemy samotności, a kiedy towarzystwa innych ludzi. Szczerze rozmawiajmy o tym, że i my dorośli przeżywamy trudne emocje, ale znamy sposoby, aby z nimi sobie radzić! W tych rozmowach ważne jest zachęcanie do tropienia lęków niewypowiedzianych - czasem to co dzieci mają w głowie jest duuużo straszniejsze od rzeczywistości! Kiedy taki lęk ujrzy światło dzienne, traci na swojej mocy no i można się nim zaopiekować (to trochę jak z koszmarami sennymi). Jeśli to jest możliwe, dajmy dziecku czas na płacz, złość i inne trudne emocje.
 5. WSKAZUJMY NA CZASOWOŚĆ PEWNYCH OGRANICZEŃ CZY ROZWIĄZAŃ - szczególnie dla nastolatków, obecna sytuacja może być bardzo trudna. Mogą mieć poczucie zamachu na ich podstawowe prawa i ograniczanie wolności. Rozmawiajmy z nimi o tym. Pokazujmy terminowość tych rozwiązań i to, czemu one mają służyć.
 6. BĄDŹMY ODPOWIEDZIALNI - ta sytuacja może być świetną lekcją empatii, wrażliwości i właśnie odpowiedzialności za wspólnotę: rodzinną, klasową, sąsiedzką....Nasze zachowania przecież przekładają się bezpośrednio na rozprzestrzenianie wirusa, a więc na życie i zdrowie innych ludzi. Rozmawiajmy o tym z naszymi dziećmi!
 7. NIE OSZUKUJMY - starajmy się być spokojni - nie panikujmy. Jednak kiedy rozmawiamy o rzeczach trudnych, ulegamy emocjom a przyłapuje nas na tym młody człowiek i zadaje pytanie, co się stało? To nie odpowiadajmy NIC! Takie ucinanie rozmowy, tworzenie tajemnic, jest pożywką do karmienia lęków. Ochłońmy i nawet jeśli nie od razu, wyjaśnijmy dziecku (czasem wystarczy ogólnie: np. ...ta stała obecność informacji o wirusie mnie złości, martwi czy niepokoi.) co się stało, czego było świadkiem.
 8. ZADBAJMY O POTRZEBY DZIECI - tak jak my potrzebujemy porozmawiać z bliskimi, koleżanką czy kolegą, nasze dzieci również tego kontaktu potrzebują! Zadbajmy o to! Rówieśnicy są strasznie ważni! Pamiętajmy o nowych technologiach - to dobry moment,
  żeby z nich również korzystać.
 9. UCZMY SIĘ RAZEM ZDROWYCH NAWYKÓW i bądźmy wzorem do naśladowania. Pokażmy i przećwiczmy, jak myć ręce, jak zasłaniać usta, jak dbać o wypoczynek, odpowiedni sen i dobry nastrój. Rozmawiajmy o tym co trudne, o potknięciach i zagrożeniach i co z nimi robić.
 10. ZADBAJMY O INNYCH - a może w tej trudnej sytuacji spróbujemy zająć się czymś użytecznym? Może razem z dzieckiem wesprzemy słabszych, którzy potrzebują naszej pomocy (wejdźcie na fan page  POMAGAMY SOBIE)

a

UNIKAJMY:
- Słuchania własnych lęków! To nie są najlepsi doradcy! Pewnie nie da się tego zupełnie uniknąć, ale przynajmniej ważnych decyzji nie podejmujmy pod wpływem silnych emocji. One na ogół utrudniają nam dostęp do racjonalnego działania. We mgle emocjonalnej trudno bezpiecznie wylądować.

 - Utożsamiania własnych emocji z emocjami syna czy córki. Dzieci są odrębnymi istotami! Mogą się wprawdzie zachowywać dokładnie jak my, ale powód tego zachowania czy emocja, która za tym stoi, może być już zupełnie inna! (Np. płakać można nie tylko ze smutku, ale  i z radości, wzruszenia czy alergii w końcu - a to cały czas ten sam płacz). Bądźmy więc wrażliwi na ich odrębność i nie zakładajmy z góry tej emocjonalnej syntonii.

- Zmuszania dziecka do opowiadania o tym co czuje w tej trudnej sytuacji. To wprawdzie dla nas ważna wiedza, ale nie zawsze i nie dla każdego dostępna. Jeśli dziecko stawia opór - nie zmuszamy! Przypominamy, że jesteśmy, że jesteśmy na tę rozmowę gotowi, ale czekamy na jego sygnał. Możemy też dopytać, czy jest coś, co ułatwiłoby taką rozmowę.

- Mówienia: Wszystko będzie OK. jeśli sami w to nie wierzymy!

- Sugerowania, co dziecko powinno czuć w podobnej sytuacji.

- Składania obietnic, których nie można dotrzymać.

a

KIEDY NIEPOKOIĆ SIĘ O DZIECKO?

Kiedy nasze dziecko: często przeżywa uczucie lęku, boi się rzeczy, które do tej pory nie budziły niepokoju, skarży się na ból głowy i dolegliwości ze strony żołądka, czasem przechodzące w rozwolnienie, wymioty, zawroty głowy i omdlenia, kołatania serca, nadmierne pocenie lub inne objawy somatyczne, jest apatyczne, osowiałe, nie może zasnąć, ze snu budzą go koszmary, zgrzyta zębami, co może świadczyć o silnym napięciu mięśniowym w okolicach żuchwy, łatwo przechodzi w skrajne emocje - od śmiechu do płaczu, łatwo się męczy, nie ma apetytu lub ma wzmożony apetyt jak nigdy wcześniej, a wymienione objawy nie zaczynają się zmniejszać, a wręcz nabierają na sile i wyraźnie utrudniają dziecku codzienne życie - Twoje dziecko i Ty potrzebujecie profesjonalnej pomocy psychologicznej.

I na zakończenie, ku pokrzepieniu serc! Nawet najtrudniejsza sytuacja, może dodać nam i naszym dzieciom skrzydeł. Dzieje się tak wtedy, kiedy będąc w trudnej sytuacji doświadczamy (MY I ONE) wsparcia od innych, kiedy mimo trudnych doświadczeń mamy wpływ na różne obszary własnego życia, nawet z pozoru błahe (to nadal ja decyduję,co zjem na śniadanie) i w końcu mam poczucie, że mimo trudności radzę sobie z życiem! Silniejsi będziemy też wtedy, kiedy dbamy o innych!

a

FAKTY O KORONAWIRUSIE:

Wiemy, że należy bezwzględnie myć ręce; zwłaszcza po dotknięciu innych osób oraz często dotykanych przedmiotów znajdujących się w miejscach publicznych.

Wiemy, że bezwzględnie nie należy dotykać nieumytymi dłońmi oczu, nosa i ust.

Wiemy, że należy bezwzględnie kichać i kaszleć w chusteczkę jednorazową (którą od razu wyrzucamy) lub w zgięcie łokciowe.

Wiemy, że należy bezwzględnie pozostać w domu, jeżeli czujemy się chorzy. W przypadku wysokiej gorączki, kaszlu i trudności w oddychaniu należy natychmiast skontaktować się z infolinią 800-190-590

Warto unikać zgromadzeń i miejsc publicznych.

Warto ograniczyć teraz podróżowanie transportem publicznym.

a

Z życzeniami zdrowia i optymizmu 🙂

a

Dyrekcja

PSP nr 14 Integracyjna im. Jana Pawła II w Radomiu.

a

a

a

(marzec 2020 r.)a

Szanowni Państwo,

w załączniku przekazujemy apel Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego do rodziców/opiekunów prawnych w związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w dniach 12 - 25 marca 2020 r.

a

Kuratorium Oświaty w  Warszawie

Al. Jerozolimskie 32

00-024 Warszawa

 

a

(marzec 2020 r.)a

Szanowni Państwo

Poniżej zamieszczamy list Mazowieckiego Kuratora Oświaty do Rodziców i Opiekunów. Prosimy o zapoznanie się.

Pismo MKO

 

a

aa

(marzec 2020 r.)a

Szanowni Państwo,a
mając na uwadze decyzję Ministra Edukacji Narodowej o zawieszeniu zajęć w przedszkolach i szkołach w Polsce, związaną z zagrożeniem epidemiologicznym, uprzejmie proszę o zapoznanie się z treścią komunikatu zamieszczonego na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej pod adresem:
a
a
Znajdziecie tam Państwo szereg ważnych informacji - w tym bogatą edukacyjną ofertę programową przygotowaną na okres zawieszenia zajęć lekcyjnych w szkołach.
Zachęcam do korzystania w domu z przygotowanych materiałów.
a
Jan Rychlicki
dyr. PSP nr 14 Integracyjna im. Jana Pawła II w Radomiu
a
a
a
(marzec 2020 r.)a

Szanowni Państwo,

Przekazujemy informację Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczącą czasowego zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych.

Zawieszenie zajęć w przedszkolach szkołach i placówkach

a
a
a
(marzec 2020 r.)a
Szanowni Państwoa
W nawiązaniu do dzisiejszych decyzji Premiera  RP przekazuję WAŻNE INFORMACJE:

a

 1. Zajęcia w  szkole zawieszam od czwartku 12.03. do 25.03 2020 r.
 2. 12 i 13 marca br. to dni, w których w naszej szkole nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze - jeżeli rodzice nie będą w stanie zorganizować opieki dla swoich dzieci. W tych dniach nie będzie obiadów - o sposobie rozliczenie poinformuję w późniejszym terminie.
 3. Od poniedziałku, 16 marca br. wychowankowie i uczniowie nie przychodzą do szkoły. Nauczyciele pozostają w gotowości do pracy – w domu.
 4. Proszę na bieżąco śledzić komunikaty Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju.

Uczniu, Rodzicu, Nauczycielu

 • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
 • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
 • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje;
 • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

a

Pamiętaj, że NASI SENIORZY są bardziej podatni na wszelkiego rodzaju niebezpieczne infekcje, nie odwiedzaj ich, nie narażaj ich zdrowia. W razie potrzeby zadbaj o ich zaopatrzenie  i leki.

Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus

Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!

Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.

Apelują o odpowiedzialne stosowanie się do powyższych zaleceń.

a

Jan Rychlicki

dyr. PSP nr 14 im. Jana Pawła II w Radomiu

a
a
a
(marzec 2020 r.)a

Szanowni Państwo

Prosimy o zapoznanie się z pismem Wojewody Mazowieckiego w sprawie działań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

a
a
a
(marzec 2020 r.)a
Materiały informacyjne Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego.
a
a
a
(styczeń 2020 r.)a

Ubezpieczenie uczniów

Obowiązek informacyjny administratora danych osobowych

OWU NNW Szkolne 2019-2020

OWU NNW Szkolne 2019-2020-aneks

Polisa typ 184 nr 1027923

Załącznik do polisy typ 184 nr 1027923

a

a

(grudzień 2019 r.)a

Szanowni Państwo

Poniżej zamieszczamy pismo Prezydenta Miasta dotyczące przekształcenia naszej szkoły. Prosimy o zapoznanie.

a

a

(grudzień 2019 r.)

Radomski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli zaprasza nauczycieli i zainteresowanych rodziców na konferencję, która odbędzie się 10 grudnia 2019 r.

Temat: „DZIECKO ZE SPEKTRUM AUTYZMU W PRZEDSZKOLU I SZKOLE. FAKTY I MITY”.

Szczegóły na plakacie

a

a

(październik 2019 r.)

Szanowni Państwo

Poniżej zamieszczamy ogłoszenie dotyczące rekrutacji do projektu Uniwersytet dzieciom

Ogłoszenie Uniwersytet

a

a

a

Szanowni Państwo

Prosimy o zapoznanie się z listem Mazowieckiego Kuratora Oświaty w sprawie zmian w przepisach prawa oświatowego dotyczących zasad opracowania programu wychowawczo - profilaktycznego szkoły.

a

a

a

Szanowni Państwo

W imieniu organizatorów zapraszamy na XII OGÓLNOPOLSKĄ KONFERENCJĘ WOLONTARIATU HOSPICYJNEGO MOCNI DUCHEM RADOM 2019.

a

a

a.

(wrzesień 2019 r.)

a

Szanowni Państwo

Zgodnie z art.10 ust.1 pkt.7 ustawy Prawo Oświatowe w załączniku przekazujemy Państwu wykaz podmiotów wykonujących działalność leczniczą udzielających świadczeń zdrowotnych w zakresie leczenia stomatologicznego dla dzieci i młodzieży, finansowanych ze środków publicznych.

Monika Czubak

a

Wykaz placówek

a

a

a

(wrzesień 2019 r.)

a

Komunikat dotyczący projektu "Bezpłatny Internet dla mieszkańców Radomia zagrożonych wykluczeniem cyfrowym"

Zwolniło się kilka przyłączy do Internetu w ramach realizowanego przez miasto projektu "Bezpłatny Internet dla mieszkańców Radomia zagrożonych wykluczeniem cyfrowym". Obecnie trwa nabór uzupełniający do grupy "Otrzymanie przyłącza do Internetu".

Zakwalifikowanie się do uczestnictwa w tym elemencie projektu oznacza możliwość bezpłatnego korzystania z przyłącza do Internetu, bez otrzymania sprzętu komputerowego. Dla zakwalifikowanych osób Gmina Miasta Radomia zapewni dostęp do Internetu poprzez użyczenie terminala abonenckiego (anteny) do odbioru sygnału internetowego. Sprzęt komputerowy, niezbędny do korzystania z Internetu, uczestnicy projektu muszą pozyskać we własnym zakresie.

Projekt skierowany jest głównie do osób niepełnosprawnych w stopniu znacznym lub umiarkowanym oraz korzystających z pomocy społecznej (w tym ze stypendiów socjalnych).

Dodatkowo o udział mogą ubiegać się rodziny z dziećmi i młodzieżą uczącą się z bardzo dobrymi wynikami w nauce, w których przeciętny miesięczny dochód rozporządzalny na 1 osobę nie przekracza kwoty 1598 zł netto.

Zainteresowane powinny być także osoby z grupy tzw. 50+, o dochodach nie przekraczających najniższych świadczeń emerytalno-rentowych.

Zgłoszenia do projektu przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 15.00. w Urzędzie Miejskim w Radomiu (wejście od strony ul. Żeromskiego), w:

Wydziale Teleinformatycznym - sekretariat, pok. 52;

Wydziale Teleinformatycznym – Biuro Projektu, pok. 73B;

Formularze wniosków zgłoszeniowych są wydawane w tych samych pokojach urzędu.

Wniosek można pobrać również ze strony internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Radomiu:

http://bip.radom.pl/ra/wladze-miasta/zarzadzenia-prezydenta/45876,Nr-5242019-w-sprawie-okreslenia-zasad-oceny-wnioskow-o-uczestnictwo-w-Projekcie-.html

O zakwalifikowaniu decyduje spełnienie warunków projektowych oraz kolejność złożenia wniosku.

Rekrutacja uzupełniająca ma na celu utrzymanie rezultatów projektu "Bezpłatny Internet dla mieszkańców Radomia zagrożonych wykluczeniem cyfrowym".

Projekt był współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 8 Oś Priorytetowa: Społeczeństwo informacyjne – zwiększanie innowacyjności gospodarki, Działanie 8.3 Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu – eInclusion.

a

a

a

(sierpień 2019 r.)

a

Informacja - Jak zostać rodzicem zastępczym

a

a

(maj 2019 r.)

a

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że uczniowie VIII klasy szkoły podstawowej będą mogli sprawdzić wyniki, jakie osiągnęli na egzaminie ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów, na stronie internetowej: wyniki.edu.pl.

Wyniki będą udostępnione w serwisie 14 czerwca br od godz. 10.00.

Logowanie na stronie: wyniki.edu.pl odbywa się za pomocą loginu i hasła, które uczniowie będą mogli otrzymać od dyrektora szkoły od 12 czerwca br.

Monika Czubak

a

a

(maj 2019 r.)

a

Szanowni Państwo

W trosce o większe bezpieczeństwo Waszych dzieci przy wejściach do szkoły zostały umieszczone skrzynki z hasłem „ Bezpieczna szkoła”, do których możecie Państwo kierować wnioski, czy prośby dotyczące bezpieczeństwa naszych uczniów. Wszelkie Państwa sugestie i spostrzeżenia  w tej kwestii,  umożliwią nam szybkie i właściwe reagowanie w  sytuacjach zagrażających zdrowiu dzieci, jak również pozwolą nam zaplanować odpowiednie działania profilaktyczne w szkole.

Ponadto przypominamy, że w naszej szkole funkcjonuje „Skrzynka zaufania” dla uczniów, za pośrednictwem której mogą oni przekazywać  - również anonimowo – wszelkie problemy, które wymagają naszego wsparcia czy rozwiązania.

Z poważaniem,

zespół psychologiczno – pedagogiczny.

a

a

(maj 2019 r.)

a

Drodzy Rodzice i Opiekunowie

Tragiczne zdarzenie, które miało miejsce w jednej z warszawskich szkół zrodziło wiele pytań i obaw o sposób zapewnienia bezpieczeństwa uczniom w szkole.

W tym celu organizujemy we wtorek 28 maja o godz. 18:00 spotkanie, na które serdecznie Państwa zapraszam. Odbędzie się ono w sali gimnastycznej obok stołówki i potrwa około 60 minut. W tym czasie chcemy zapoznać Państwa z procedurami bezpieczeństwa obowiązującymi w naszej szkole oraz osobami i instytucjami, do których można zgłaszać się o wsparcie w sytuacjach wymagających pomocy psychologiczno-pedagogicznej lub wychowawczej.

Jan Rychlicki

dyr. PSP nr 14 Integracyjna im. Jana Pawła II w Radomiu

a

a

(maj 2019 r.)

a

Szanowni Państwo

Poniżej zamieszczamy list Dyrektor Wydziału Edukacji w sprawie wsparcia budowy pomnika.

LIST

 

a

(maj 2019 r.)

a

Szanowni Państwo,
Zapewnienie naszym uczniom bezpieczeństwa podczas zajęć jest priorytetowym zadaniem szkoły,  w związku z tym w celu eliminowania zagrożeń, zapewnienia uczniom bezpieczeństwa fizycznego i psychicznego oraz wzmacniania pożądanych zachowań, w naszej szkole uruchamiamy skrzynkę kontaktową o adresie mailowym: skrzynka.kontaktowa@zsi.radom.pl.
Wszelkie informacje dotyczące niepokojących zachowań prosimy kierować na wskazany adres mailowy.
Przypominamy także o funkcjonujących na terenie szkoły skrzynkach zaufania.
Z poważaniem
Zespół psychologów i pedagogów

a

(kwiecień 2019 r.)

a

Szanowni Państwo

Zgodnie z Zarządzeniem Nr 20 Mazowieckiego Kuratora oświaty z dnia 1 marca 2019 r. zmieniającym zarządzenie w sprawie rekrutacji uczniów do publicznych liceów, techników szkół branżowych I stopnia, szkół dla dorosłych i szkół policealnych na rok szkolny 2019/2020 od dnia 13 maja 2019 r od godz. 8.00 rozpoczyna się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych.

Od dnia 6 maja 2019 r. od godziny 8.00 kandydaci będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną radomskich szkół ponadpodstawowych na stronie www.oswiatawradomiu.pl, aplikacja NABORY – rekrutacja na rok szkolny 2019/2020.

Od dnia 13 maja 2019 r od godz. 8.00 kandydaci będą mogli logować się do szkół korzystając ze strony www.oswiatawradomiu.pl, z aplikacji NABORY – rekrutacja na rok szkolny 2019/2020 – z Aplikacji Nabór dla Szkół Ponadpodstawowych.

Rekrutacja w roku 2019 prowadzona jest jednocześnie dla dwóch roczników, ale na podstawie dwóch różnych podstaw prawnych i do różnych klas, dlatego też w Aplikacji przygotowano dwa osobne systemy: system dla kandydatów, którzy wkrótce ukończą 8-letnią szkołę podstawową oraz system dla kandydatów, którzy wkrótce ukończą 3 klasę gimnazjalną.

Wszyscy kandydaci logują się do systemu za pomocą numeru pesel (nie konta w e-dzienniku).

Samodzielnie tworzą sobie dodatkowe konto na potrzeby Naboru - nowy login i hasło – które należy zapamiętać.

Po zalogowaniu się wypełniają wniosek, drukują i zanoszą do szkoły pierwszego wyboru.

Po otrzymaniu informacji o wynikach egzaminu, ocenach końcowych i innych osiągnięciach, kandydaci samodzielnie wprowadzają te dane do systemu.

Po zakończeniu roku szkolnego kandydaci dostarczają jedna kopię dokumentów potwierdzających osiągnięcia do szkoły pierwszego wyboru (świadectwo, zaświadczenie o wynikach egzaminu).

Po publikacji w szkołach ponadpodstawowych list zakwalifikowanych do przyjęcia, kandydaci potwierdzają wolę nauki w danej szkole, poprzez dostarczenie oryginału dokumentów do szkoły do której zostali zakwalifikowani.

Kandydaci posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego nie biorą udziału w rekrutacji elektronicznej jeżeli chcą kontynuować naukę w klasach integracyjnych.

Podstawą zapisania dziecka z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego jest złożenie w sekretariacie Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Radomiu, ul. Żeromskiego 53 wniosku o skierowanie do kształcenia specjalnego do klasy pierwszej integracyjnej w liceum prowadzącym tego typu oddziały (druki wniosków do pobrania w sekretariacie ww. Wydziału - pokój 268 oraz w zakładce pliki do pobrania).

Szczegółowe informacje dotyczące Harmonogramu naboru znajdują się w systemie, do którego będzie można się zalogować od 13 maja 2019 r.

W razie pytań związanych z naborem lub problemów z zalogowaniem proszę o informację.

Monika Czubak

a

a
a
(kwiecień 2019 r.)
a
Szanowni Państwo
a
W uzupełnieniu wczorajszego komunikatu z przyjemnością informuję, że zajęcia w szkole odbywają się już dziś, zaś od poniedziałku 29 kwietnia 2019 r. wszyscy nauczyciele wracają do pracy (za wyjątkiem osób przebywających na zwolnieniach lekarskich) i zajęcia odbywać się będą zgodnie z planem (także specjalistyczne).
a
Jan Rychlicki
dyr. PSP nr 14 Integracyjna im. Jana Pawła II w Radomiu
a
a
a
(kwiecień 2019 r.)
a
Drodzy Rodzice i Opiekunowie
a
Uprzejmie informuję, że od jutra tj. piątek 26 kwietnia będziemy realizować plan zajęć dydaktycznych (oprócz zajęć specjalistycznych i rewalidacji). Pomimo trwającej nadal akcji protestacyjnej liczba nauczycieli, którzy deklarują gotowość do pracy jest wystarczająca, aby przynajmniej część zajęć mogła być realizowana zgodnie z planem. W przypadku braku nauczyciela organizowane będą zastępstwa lub zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Od jutra sprawdzana będzie obecność. Dla uczniów korzystających ze stołówki przygotowane  będą posiłki. Zapraszam wszystkich uczniów do szkoły.
Zajęcia odbywać się będą także w kolejnych dniach tj. 29 i 30 kwietnia (2 maja jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych). W miarę możliwości zajęcia specjalistyczne ruszą od poniedziałku 29 kwietnia.
Jednocześnie dziękuję Państwu za wyrozumiałość i okazane wsparcie w tej trudnej dla nas sytuacji.
a
Jan Rychlicki
dyr. PSP nr 14 Integracyjna im. Jana Pawła II w Radomiu
a
a
a
(kwiecień 2019)
a
Drodzy Rodzice i Opiekunowie
 a
Za nami maraton – 6 dni, w czasie których udało się przeprowadzić egzaminy gimnazjalne i uczniów klas 8. Z przyjemnością informuję, że przebiegły one bez zakłóceń. Było to możliwe dzięki nauczycielom naszej szkoły, którzy czynnie włączyli się w prace zespołów nadzorujących oraz organizację i przebieg egzaminów. Mimo bardzo trudnego czasu – strajku pracowników oświaty – udało się do zespołów nadzorujących pozyskać także nauczycieli z innych szkół. Ich obecność była warunkiem koniecznym do przeprowadzenia egzaminów.
Bardzo dziękuję Rodzicom naszych tegorocznych absolwentów za pomoc organizacyjną, zapewnienie napojów, kanapek i pysznych ciast. Teraz wszyscy cierpliwie czekamy do 14 czerwca, aby poznać wyniki egzaminów…
 a
Prosząc o wyrozumiałość uprzejmie informuję, że akcja protestacyjna w naszej szkole jest kontynuowana. Po świątecznej przerwie organizować będziemy dla naszych uczniów zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Poprowadzą je nauczyciele, którzy przystąpią do pracy w przyszłym tygodniu. Czynna będzie świetlica od godz. 06:30 do godz. 17:00. Jeśli tylko pojawi się możliwość przywrócenia zajęć dydaktycznych będę Państwa o tym niezwłocznie informował. Dlatego też proszę o śledzenie na bieżąco informacji w e-dzienniku.
 a
Teraz przed nami Wielkanoc. Życzę Państwu wiary, nadziei i miłości oraz pokoju z okazji zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
 a
Jan Rychlicki
dyr. PSP nr 14 Integracyjna im. Jana Pawła II w Radomiu
a
a
a

(kwiecień 2019)

Drodzy Rodzice i Opiekunowie

Za nami egzaminy gimnazjalne.
W poniedziałek 15 kwietnia rozpoczną się egzaminy uczniów klas 8. Pragnę Państwa zapewnić, że pomimo trwającej akcji protestacyjnej razem z naszymi nauczycielami zrobimy wszystko, aby odbyły się one w terminie i zgodnie z procedurami.   Wszystkim zdającym życzę powodzenia na egzaminie, a Rodziców i Opiekunów proszę o słowa wsparcia dla swoich dzieci.
Wierzę, że nasi uczniowie bardzo dobrze poradzą sobie z zadaniami egzaminacyjnymi.

Jan Rychlicki
dyr. PSP nr 14 Integracyjna im. Jana Pawła II w Radomiu

a

a

(kwiecień 2019)

Szanowni Państwo

Prosimy o zapoznanie się z listem Mazowieckiego Wicekuratora Oświaty.

List do Rodziców

a

a

(marzec 2019)

Szanowni Państwo

Prosimy o zapoznanie się z pismem Dyrektora Wydziału Kształcenia Ponadgimnazjalnego i Ustawicznego dotyczącym informacji o szkołach ponadgimnazjalnych/ponadpodstawowych oraz punktach Informacyjnych.

Pismo

 

 

(luty 2019)

Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu przy współudziale Urzędu Miejskiego w Radomiu i Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Wydział w Radomiu zaprasza dzieci i młodzież szkół podstawowych na zajęcia w ramach projektu:

„Uniwersytet dzieciom”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 Oś Priorytetowa III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, Działanie 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym.

Ogłoszenie o rekrutacji

Formularz zgłoszenia

a

a

(luty 2019)

Zajęcia dodatkowe z informatyki dla gimnazjum i szkoły podstawowej

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu zaprasza uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz oddziałów gimnazjalnych na dodatkowe zajęcia z informatyki. Więcej informacji na stronie szkoły.

https://www.zst-radom.edu.pl/index.php/2019/02/11/zajecia-dodatkowe-z-informatyki-dla-gimnazjum-i-szkoly-podstawowej/

a

a

(styczeń 2019)

Szanowni Państwo

Poniżej zamieszczamy list Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji. Dotyczy on przeciwdziałania zażywaniu substancji potocznie nazywanych „dopalaczami”.

List Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji do rodziców

a

Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych, które zostały zamieszczone na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej.

www.wypoczynek.men.gov.pl

a

a

(grudzień 2018)

Szanowni Państwo

Zachęcamy do zapoznania się z listem Kierownika Działu Pieczy Zastępczej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej dotyczącym wsparcia działań promujących ideę rodzicielstwa zastępczego.

List

Ulotka promocyjna

a

a

(listopad 2018)

a
Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Radomiu serdecznie zaprasza rodziców uczniów klas VIII szkoły podstawowej oraz klas III gimnazjów na spotkanie poświęcone ogólnym zasadom rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020.

Harmonogram spotkań z rodzicami uczniów klas VIII szkół podstawowych i III gimnazjów:

• 3.12.2018 r. - XIII Liceum Ogólnokształcące im. Noblistów Polskich w Radomiu ul. 25 Czerwca 79, 26-600 Radom godz.16.00 m. Radom, powiat radomski,

• 4.12.2018 r. - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu ul. Wschodnia 57, 26-500 Szydłowiec godz.16.00 powiat szydłowiecki, powiat przysuski,

• 5.12.2018 r. - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Armii Krajowej Obwodu „Głuszec” w Grójcu ul. Piotra Skargi 12, 05-600 Grójec godz.16.00 powiat białobrzeski, powiat grójecki,

• 6.12.2018 r. - Zespół Szkół Rolniczo-Technicznych im. Bohaterów Walki z Faszyzmem w Zwoleniu, ul. Odrodzonego Wojska Polskiego 78, 26-700 Zwoleń godz.16.00 powiat lipski, powiat zwoleński,

• 7.12.2018 r. - Zespół Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach, ul. Warszawska 72, 26-900 Kozienice godz.16.00 powiat kozienicki,

p.o. DYREKTOR
Delegatury w Radomiu
Kuratorium Oświaty w Warszawie
- / -
Krzysztof Szewczyk

 

(listopad)

Szanowni Państwo

Prosimy o zapoznanie się z listem Minister Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.

a

(listopad 2018)

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna nr 3 w Radomiu serdecznie zaprasza nauczycieli, rodziców, dzieci i wszystkich chętnych na DZIEŃ OTWARTY. Szczegóły na PLAKACIE

a

(listopad 2018)

Szanowni Państwo

W październiku Sejm RP uchwalił ustawę o Święcie Narodowym z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, ustanawiającą dzień 12 listopada br. dniem wolnym od pracy. Projekt z wprowadzonymi poprawkami wczoraj (7 listopada) podpisał Prezydent RP Andrzej Duda.

W związku z powyższym z radością informuję, że poniedziałek 12 listopada jest dniem wolnym od pracy.

Zachęcam do uczestnictwa w licznych uroczystościach organizowanych z okazji tego święta.

Jan Rychlicki

dyr. PSP Nr 14 Integracyjnej im. Jana Pawła II w Radomiu

a

a

(październik 2018)

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat realizowanego przez Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu Programu badań przesiewowych słuchu dla uczniów klas pierwszych szkół podstawowych z województwa mazowieckiego w roku szkolnym 2017/2018 oraz 2018/2019.

Informacja o Programie

a

a

(październik 2018)

Zaproszenie skierowane do Rodziców uczniów szkół podstawowych na zajęcia warsztatowe "Szkoła dla Rodziców i Wychowawców"

a

a

(październik 2018)

Zachęcamy do zapoznania z  OGÓLNYMI WARUNKAMI UBEZPIECZENIA NASTĘPSTW NIESZCZĘŚLIWYCH WYPADKÓW DZIECI, MŁODZIEŻY, OSÓB UCZĄCYCH SIĘ ORAZ PERSONELU W PLACÓWKACH OŚWIATOWYCH – UBEZPIECZENIE SZKOLNE III 184 - dotyczy okresu 01.09.2018 - 31.08.2019

a

a

(wrzesień 2018)

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami szkolnej akcji  E.Leclerc - papier biurowy dla szkoły.

Więcej informacji TUTAJ

a

a

(czerwiec 2018r.)

14.06.2018 r. o godz. 18:00 we foyer sali koncertowej Radomskiej Orkiestry Kameralnej odbędzie się spotkanie w ramach prowadzonych konsultacji społecznych w sprawie programu „Karta Rodziny z Dzieckiem Niepełnosprawnym”. Więcej informacji na stronie www.konsultacje.radom.pl

 

ist a

W dniu 6 lutego 2018r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z dr Maciejem Dębskim. To naukowiec i praktyk zajmujący się problemem fonoholizmu.
Polecamy zapoznanie się z informacjami z poniższych linków:
 a
do strony Fundacji DBAM O MÓJ Z@SIĘG:  https://dbamomojzasieg.com
do materiałów edukacyjnych: https://dbamomojzasieg.com/pomoce-dydaktyczne/
do funpage Fundacji https://www.facebook.com/dbamomojzasieg/?ref=bookmarks (PROSIMY O POLUBIENIE I O POLECENIE FUNDACJI PAŃSTWA ZNAJOMYM, NAPRAWDĘ WARTO:))
 a

Zachęcamy również do obejrzenia nagrania ze spotkania dr Macieja Dębskiego z rodzicami.

 a
a
a
(styczeń 2018r.)a

Informacja

w dniu 10 stycznia (środa) o godz.18.30 w sali nr 1 (budynek gimnazjum) odbędzie się zebranie Przedstawicieli Rad Oddziałowych.

Serdecznie zapraszamy

Prezydium Rady Rodziców

a

a

(listopad 2017r.)a

Drodzy Rodzice

a

W odpowiedzi na Państwa prośby chcemy uruchomić wydawanie obiadów już od wtorku 2 stycznia 2018 roku. Aby tak się stało konieczne jest zebranie do 20 grudnia br. podpisanych "oświadczeń" w sprawie zapisu ucznia i zobowiązania do wniesienia opłaty za obiady zgodnie z harmonogramem wpłat tj. od 2 do 8 stycznia przyszłego roku. Druk "oświadczenia" przekażą Państwu wychowawcy.

Prosimy o ich zwrot do 20 grudnia do wychowawców.

Uwaga: Bardzo proszę nie przelewać w grudniu na konto szkoły opłat za obiady.

Odpłatność za wyżywienie po nowym roku zostanie podana w pierwszych dniach stycznia.

a

Jan Rychlicki

dyr. PSP Nr 14 Integracyjnej im. Jana Pawła II w Radomiu

a
a
a
(listopad 2017r) a
Szanowni Państwo
 a
W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła ponownie bierze udział w konkursie ekologicznym organizowanym przez firmę RADKOM „Szkoła Przyjazna Środowisku”. Przez ostatnie trzy lata zajmowaliśmy I miejsca wygrywając w ten sposób nagrody pieniężne, które zostały przeznaczone na zakup m.in.: 2 rowerów, stołu do „piłkarzyków”, elektronicznego pianina, sprzętu fitness itd. W tym roku zbieramy: makulaturę, nakrętki, puszki, baterie i butelki pet. Przed budynkiem szkoły są już wystawione pojemniki na surowce.
Prosimy o wsparcie. Tylko z Państwa pomocą możemy powalczyć o miejsce na podium również w tym roku. Największym sukcesem będzie czystość naszej planety i najbliższego nam środowiska uzyskana dzięki zbiórce i segregacji surowców oraz wtórnego ich wykorzystania.
Konkurs potrwa do 30 kwietnia 2018 r.
 a
W czwartek 7 grudnia od godz. 08:00 do 14:00 na parkingu przed gimnazjum ustawiony będzie kontener na butelki pet. Prosimy o dostarczenie tego dnia butelek pet (bez nakrętek) i wrzucenie ich bezpośrednio do pojemnika (lub wcześniejsze dostarczenie do szkoły i pozostawienie w workach obok wejścia do szkoły od strony gimnazjum).
Uczniowie za włączenie się w zbiórkę będą nagradzani m.in. uwagami pozytywnymi.
Zespół nauczycieli opiekujących się konkursem to: Marta Janicka, Katarzyna Piwowar, Alina Szewczyk, Dorota Rozwadowska i Ewa Warmiak.
Koordynator:  Renata Trześniewska.
 a
Liczę na Państwa pomoc i zaangażowanie
 a
Jan Rychlicki
dyr. PSP Nr 14 Integracyjnej im. Jana Pawła II w Radomiu

a

a

(listopad 2017r)a

Szanowni Państwo

Z radością dzielę się z Państwem informacją, że otrzymałem zgodę na zatrudnienie 2 rehabilitanta w naszej szkole. Oprócz Anny Chrustowicz zajęcia z uczniami prowadzić będzie pani Ewelina Mucha-Łęcka. Dzięki temu przez okres najbliższych 2 lat obejmiemy rehabilitacją dużo większą liczbę naszych uczniów.

Proszę zgłaszać się do naszych pań w godzinach 07:30-15:30 w celu ustalenia terminów zajęć. Rehabilitacja dla nowych pacjentów prowadzona będzie od 11 grudnia br.

Wymagane jest skierowanie na zabiegi fizjoterapeutycznej (najlepiej z dopiskiem "na rok szkolny 2017/2018").

W razie pytań proszę kontaktować się z Anną Chrustowicz tel. 512187976.

Zachęcam do korzystania z bezpłatnych zajęć rehabilitacyjnych w naszej szkole.

a

Jan Rychlicki

dyr. PSP Nr 14 Integracyjnej im. Jana Pawła II w Radomiu

a

a

(wrzesień 2017)

Ogólne warunki ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków dzieci, młodzieży, osób uczących się oraz personelu w placówkach oświatowych.

a

a

(sierpień 2017)

Szanowni Państwo

Prosimy o zapoznanie się z Listem Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej.

a

aa

Szanowni Państwo

Zachęcamy do zapoznania się z Uchwałą nr 453/2017 Rady Miejskiej w Radomiu z dnia 27 lutego 2017 roku w sprawie projektu dostosowania sieci publicznych szkół podstawowych i gimnazjów, prowadzonych przez Gminę Miasta Radomia, do nowego ustroju szkolnego, wprowadzonego ustawą - Prawo oświatowe. Zawiera ona także granice obwodów publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Radomia, na okres od dnia 1 września 2017 r. do dnia 31 sierpnia 2019 r.

Uchwala_nr_435-2017.pdf

a

a

Bezpieczne korzystanie z Internetu i gier komputerowych.

Gry komputerowe mogą wspierać rozwój poznawczy, emocjonalny i społeczny dzieci. Wpływają pozytywnie na: spostrzegawczość, reakcje na bodźce, zdolności przestrzenne, procesy myślowe oraz koncentrację uwagi. Poprawiają refleks i koordynację wzrokowo-ruchową oraz ćwiczą umiejętność współdziałania w grupie. Jednak nadmierne granie może powodować problemy z koncentracją uwagi przez dłuższy czas, zaniedbywanie nauki, aktywności fizycznej, kontaktów     z rodziną i kolegami. Może ono prowadzić również do rezygnacji z innych zainteresowań, a nawet zaniedbywania czynności takich, jak jedzenie czy sen. W skrajnych przypadkach doprowadzić nawet do uzależnienia.

W naszym kraju wiele gier komputerowych oznaczonych jest wg systemu PEGI (Pan-European Game Information). Jest to ogólnoeuropejski system klasyfikacji gier stworzony przez producentów gier w celu udzielenia rodzicom w Europie pomocy w podejmowaniu świadomych decyzji o zakupie gier komputerowych. Symbole PEGI znajdują się na opakowaniu gry. Wskazują one następujące kategorie wiekowe: 3, 7, 12, 16 i 18 lat, nadane zgodnie z zawartością gry i poziomem rozwoju młodego użytkownika. Na stronie internetowej www.pegi.info można sprawdzić klasyfikację gry i jej kategorię wiekową. W systemie PEGI poza klasyfikacją wiekową można znaleźć oznaczenia informujące o potencjalnie szkodliwych treściach występujących w grze, takich jak przemoc, wulgaryzmy czy hazard. Przed zakupem gry warto zapoznać się z jej klasyfikacją, aby podjąć przemyślaną decyzję.

Gry zawierające agresję i brutalną przemoc powodują wzrost poziomu agresji u dzieci, uczą wrogich zachowań wobec innych ludzi oraz tego, że jedynym sposobem na rozwiązywanie problemów jest używanie siły. Media donoszą o nowej grze pn. „Blue Whale Challenge” czyli „niebieski wieloryb”, która pojawiła się w Internecie i zagraża życiu dzieci oraz nastolatków. Z doniesień medialnych wynika, że początek gry miał miejsce w Rosji, gdzie już ponad setka młodych internautów popełniła samobójstwo, że gra jest bardzo popularna i wzbudza zainteresowanie młodych internautów. Psychologowie ostrzegają, że szczególnie narażone na udział w grze są osoby o niskiej samoocenie i poczuciu własnej wartości. Dodatkowo istotne jest, aby zwrócić uwagę na zachowanie ucznia w ostatnim czasie – jego ogólne samopoczucie, poziom zmęczenia, rodzaj filmów i muzyki jakiej słucha. Należy również wspomnieć o możliwości założenia filtrów ochrony rodzicielskiej, aby uchronić dziecko przed szkodliwymi treściami.

   

     Zasady bezpieczeństwa w korzystaniu z gier komputerowych- wskazówki dla Rodziców :

 • Określ zasady dotyczące czasu, jaki twoje dziecko może przeznaczać na gry komputerowe.
 • Zadbaj o to, aby dziecko nie grało codziennie, ale też nie rób tradycji z tej formy spędzania czasu. Jeśli ustalisz, że w waszym domu gra się w określone dni, np. w piątki i niedziele, dziecko przez cały tydzień będzie żyło oczekiwaniem na włączenie komputera.
 • Zainteresuj się, w co gra twoje dziecko i czy gra jest dla niego odpowiednia. Porozmawiaj z dzieckiem o grach, z których korzysta, sprawdź, czego może się z nich nauczyć.
 • Zanim kupisz swojemu dziecku grę, upewnij się, że jest odpowiednia do jego wieku. Może ci w tym pomóc system oceny gier PEGI.
 • Zwróć uwagę, czy w zachowaniu twojego dziecka nie pojawiają się sygnały uzależnienia od komputera.
 • Upewnij się, że twoje dziecko z powodu grania nie zaniedbuje obowiązków domowych i szkolnych.
 • Sprawdź, czy gra jest pozbawiona mikropłatności.
 • Pamiętaj, że istnieją minigry, które nie wymagają instalacji, a zawierają treści nieodpowiednie dla dzieci.
 • Zwróć uwagę na to, czy w grze można kontaktować się z innymi graczami. Jeśli tak – sprawdź, czy znajomości, jakie zawiera twoje dziecko, są bezpieczne. Kontakt z innymi użytkownikami może być potencjalnym źródłem niebezpiecznych sytuacji i podejmowania ryzykownych zachowań.

  Gdzie można uzyskać pomoc.

W celu uzyskania porad i wskazówek rodzice mogą dzwonić pod nr telefonu 800 100 100, oferujący bezpłatną i anonimową pomoc dla dorosłych (rodziców, nauczycieli, pedagogów).

Dzieci i młodzież, którzy potrzebują pomocy, chcą z kimś porozmawiać o swoich problemach mogą dzwonić pod nr telefonu 800 121212 (Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży Rzecznika Praw Dziecka).

                                                  Fragment listu Pana Macieja Kopcia-

                                         Podsekretarza Stanu  skierowanego do dyrektorów i nauczycieli szkół.

 

 

Szanowni Państwo

 

Zachęcamy Państwa do wpłaty 1% podatku na subkonto Zespołu Szkół Integracyjnych im. Jana Pawła II w Radomiu w Fundacji Studenckiej „Młodzi-Młodym” z przeznaczeniem dla naszej szkoły.

Celem fundacji jest pomoc osobom niepełnosprawnym oraz aktywne wspieranie szkół, klubów sportowych, stowarzyszeń, placówek kulturalnych, schronisk dla zwierząt i wszelkich inicjatyw twórczych. Fundacja ma status Organizacji Pożytku Publicznego i skupia pod swoimi skrzydłami rzesze młodych i utalentowanych osób.

Ambasadorami jej są m.in. Andrzej Supron - polski zapaśnik, mistrz świata i Europy, wicemistrz olimpijski, trener i sędzia zapaśniczy; Michał Bąkiewicz - jeden z najbardziej utytułowanych zawodników ostatnich lat w polskiej siatkówce, wicemistrz świata i mistrz Europy oraz wielokrotny mistrz Polski oraz medalista Ligi Mistrzów i Klubowych Mistrzostw Świata; Krzysztof Wężyk - reprezentant Polski Osób Niepełnosprawnych w Piłce Siatkowej, wieloletni medalista Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski, Uczestnik Pucharu Świata w 2004 roku w Piłce Siatkowej.

W celu przekazania 1% należy w końcowej części zeznania podatkowego,
na arkuszu rozliczenia PIT, wpisać:

 nr KRS: 0000270261 z celem szczegółowym: ZSI Radom 8198.

Dokładne informacje i darmowy program do rozliczenia PIT na stronie:

http://fsmm.pl/8198/zespol_szkol_integracyjnych_im_jana_pawla_ii_w_radomiu

WYBIERAJĄC ZESPÓŁ SZKÓŁ INTEGRACYJNYCH

WSPIERASZ INTEGRACJĘ

a

a

List Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców i Opiekunów

a

a

NOWY ROK - NOWE PERSPEKTYWY

        1 września 2017 r. wejdzie w życie ustawa reformująca ustrój szkolny w Polsce, czyli, mówiąc potocznie, wprowadzona zostanie reforma oświaty. Struktura szkół zmieni się, wygaśnięciu ulegną gimnazja, a nauka w szkołach podstawowych, liceach i technikach będzie wydłużona. Przekształcenia te pociągną  za  sobą  konieczność  stworzenia przez  samorządy nowej  sieci szkół.  Zmiany  dotyczyć będą  również  Zespołu  Szkół  Integracyjnych  im.   Jana  Pawła II w Radomiu.

        Zespół Szkół Integracyjnych im. Jana Pawła II (początkowo PSP  nr  41) istnieje od 1993 r.  - naukę rozpoczęło wówczas 77 dzieci, wśród nich 55 niepełnosprawnych, w 9 oddziałach. Od tego czasu placówka wciąż się rozrasta. Dziś w naszych salach lekcyjnych uczy się 682 uczniów, w tym 160 niepełnosprawnych, w 37 oddziałach.

        ZSI nie obowiązuje rejonizacja, kształcą się w nim dzieci z Radomia i okolic. Wszystkie oddziały są integracyjne - każdą klasę tworzą  uczniowie  zdrowi  oraz  od  3  do  5  niepełnosprawnych  z  różnymi  rodzajami  niepełnosprawności.  Nauczanie,  terapię  i  opiekę  zapewnia  wykwalifikowana  kadra  pedagogiczna.  Pracują  tu  nauczyciele  przedmiotów i pedagodzy specjalni - nauczyciele wspomagający z różnorodnymi specjalnościami (surdopedagogiką, oligofrenopedagogiką, tyflopedagogiką), psycholodzy, pedagodzy szkolni, logopedzi. Na terenie placówki prowadzona jest rehabilitacja, z której mogą korzystać wszyscy uczniowie skierowani przez lekarza. W szkole dzięki odpowiednio pojmowanej idei integracji umożliwiamy właściwą edukację i wszechstronny rozwój uczniom niepełnosprawnym oraz zdrowym.

        Z informacji, które posiadamy, wynika, że Zespół Szkół Integracyjnych zostanie przekształcony w szkołę podstawową oraz otrzyma budynek obecnej PSP nr 17. Są to zmiany korzystne. W perspektywie powiększenie bazy lokalowej przełoży się  m.in. na więcej miejsca do prowadzenia zajęć pozalekcyjnych oraz specjalistycznych: rewalidacyjnych, korekcyjno-kompensacyjnych, logopedycznych, terapii integracji sensoryczno-motorycznej. Dzięki większej ilości sal łatwiej będzie dostosować plan lekcji do potrzeb i możliwości uczniów. Choć ubędzie jeden - najwyższy - rocznik, inne pozostaną bez zmian, czyli liczba uczęszczających do naszej placówki nie zmieni się w sposób drastyczny. Nadmienić trzeba, że obecnie w przedszkolach radomskich jest wiele dzieci, dla których rodzice planują naukę w klasach integracyjnych. Rozwinięta baza lokalowa pozwoliłaby na stworzenie dla nich potrzebnych dodatkowych oddziałów.

        Dyrekcja, kadra i pracownicy dokładają wszelkich starań, aby popularność placówki w środowisku radomskim nie zmniejszała się. Wierzymy, że w najbliższych latach wciąż będą chętni, by uczyć się w Zespole Szkół Integracyjnych im. Jana Pawła II, choć pewnie pod zmienioną nazwą.

                                                                              Jan Rychlicki
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaDyrektor
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaZespołu Szkół Integracyjnych im. Jana Pawła II w Radomiu

a

a

Pismo Mazowieckiego Kuratora Oświaty dotyczące reformy edukacji

 

 

Zasady korzystania z rehabilitacji przez uczniów Zespołu Szkół Integracyjnych

 

 

Ogólne warunki ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków dzieci, młodzieży, osób uczących się oraz personelu w placówkach oświatowych

 

 

Szanowni Państwo

Prosimy o zapoznanie się z listem Sekretarza Miasta Radomia Pana Rafała Czajkowskiego.

a

a

Poniżej przedstawiamy ogólne warunki ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków dzieci, młodzieży, osób uczących się oraz personelu w placówkach oświatowych – ubezpieczenie szkolne

Ogólne warunki ubezpieczenia

 

 

Wykaz podręczników na rok szkolny 2015/2016

dla uczniów klas I - III SP dostępny TUTAJ

dla uczniów klas IV - VI i gimnazjum dostępny TUTAJ

Informujemy, że rodzice kupują podręczniki dla oddziałów przedszkolnych (do kupienia we wrześniu w szkole) oraz dla klas 3, 5, 6 szkoły podstawowej i 2, 3 gimnazjum.

Uczniowie klas 1, 2, 4 szkoły podstawowej i 1 gimnazjum otrzymają podręczniki w szkole.

 

 

Podręczniki 2015/2016

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją multimedialną „Zapewnienie uczniom podręczników, materiałów edukacyjnych i ćwiczeniowych”. Informujemy, iż zestaw podręczników na następny rok opublikujemy do końca maja 2015r.

Prezentacja dostępna TUTAJ

Przejdź do treści