Realizujemy Projekt Edukacyjny „Piękno z natury?”

30 stycznia 2018 r. uczennice klas 2 gimnazjum, które realizują projekt edukacyjny pt. „Piękno z natury?”, pod opieką pani Renaty Jesionek oraz pani Agnieszki Majdy-Staniszewskiej wzięły udział w warsztatach kosmetycznych w Wyższej Szkole Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie.

30 stycznia 2018 r. uczennice klas 2 gimnazjum, które realizują projekt edukacyjny pt. „Piękno z natury?”, pod opieką pani Renaty Jesionek oraz pani Agnieszki Majdy-Staniszewskiej wzięły udział w warsztatach kosmetycznych w Wyższej Szkole Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie. W skład tej grupy wchodzą: Ala Klimek kl. 2gA, Natalia Mirowska kl. 2gB, Daria Rochowska kl. 2gB, Agata Suwała kl. 2gB, Maja Dudek kl. 2gC, Julia Rogala kl. 2gC, Paulina Figura kl. 2gC, Kornelia Ofat kl. 2gC, Amelia Wargacka kl. 2gC, Paulina Kaczor kl. 2gD, Amelia Kuc kl. 2gD i Julia Porada kl. 2gD. W warsztatach uczestniczyły także uczennice klas 3 gimnazjum, które systematycznie uczestniczą w zajęciach rozwijających zainteresowania chemiczne i które z tą dziedziną nauki wiążą swoją przyszłość: Marcelina Strojna kl. 3gB, Maria Żelazowska kl. 3gC, Adrianna Kruk kl. 3gD i Julia Nowak kl. 3gD. Marysia, Ada i Julia są stypendystkami „Mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka”. Realizują one swoje projekty pod opieką pani Renaty Jesionek. Wyjazd był więc dla nich nie tylko przyjemnością, ale też elementem ich całorocznej, ciężkiej pracy.

W WSZKiPZ przywitały nas panie pracujące na uczelni, które z ogromnym zaangażowaniem, w ciekawy i dostępny sposób przedstawiły nam ważne informacje na temat naturalnych kosmetyków. Podczas wykładu dowiedziałyśmy się, co to jest kosmetyk naturalny i czy kosmetyki naturalne są bardziej bezpieczne. Dzięki prezentacji wiemy już, co oznaczają piktogramy, które możemy znaleźć na opakowaniach. Panie wyjaśniły nam, co to jest ECOCERT i jakie wymagania stawia kosmetykom w celu uzyskania certyfikatu. Najważniejszą część wykładu poświęciły sposobom pielęgnowania młodej skóry. Poznałyśmy charakterystykę podstawowych typów cery. Po wykładzie wiemy, jak dbać o cerę, jakie są etapy pielęgnacji skóry młodzieży w naszym wieku oraz jak pielęgnować twarz z zaskórnikami.

Po zapoznaniu się z podstawowymi informacjami dotyczącymi naturalnych kosmetyków w części warsztatowej spróbowały swoich sił w produkcji balsamów do ciała, szamponów do włosów, kremów, peelingów i płynów myjących. Wszystko robiłyśmy pod kierunkiem i przy wsparciu Pań, które poświęciły nam bardzo dużo swojego czasu a szczególnie profesjonalnej wiedzy z zakresu kosmetologii. Wszystkie produkty mogłyśmy od razu wypróbować na własnej skórze i było to bardzo przyjemne. Praca przy tworzeniu kosmetyków okazała się fajną zabawa.

Na uczelni miałyśmy również możliwość zwiedzenia pracowni – gabinetów kosmetycznych. Na zakończenie wizyty otrzymałyśmy prezenty, receptury niektórych kosmetyków oraz kilka surowców do ich własnej produkcji.

Serdecznie dziękujemy pracownikom uczelni za bardzo serdeczne przyjęcie, poświęcenie czasu i przekazanie ogromnej wiedzy z zakresu kosmetologii. Bardzo ciekawie minął nam dzień. I choć musiałyśmy uzupełnić zaległości ze szkoły, a następnego dnia pójść na zajęcia, to z przyjemnością weźmiemy udział w kolejnym wyjeździe projektowym. Tym razem wybierzemy się do Łodzi. I oczywiście podzielimy się swoimi wrażeniami.

Była to ciekawa wycieczka edukacyjna. Serdecznie polecamy taki sposób realizacji projektu.

Autorzy: Agata Suwała i Daria Rochowska kl. 2gB, Julia Nowak kl. 3gD

Przejdź do treści