Spotkanie w ramach Programu Erasmus+

Z DZIENNIKA …..

poniedziałek, 28 listopada 2016 r.

Niecierpliwie czekamy na gości. Już za chwilę uczniowie z Czech, Słowacji i Rumunii wraz ze swoimi opiekunami przyjadą do naszej szkoły! Rozpoczyna się międzynarodowe spotkanie w ramach projektu Erasmus +. Widać, że goście są zaskoczeni wyglądem naszej szkoły. Nieśmiało rozglądają się po korytarzach. Na szczęście spotkanie rozpoczynamy zabawami integracyjnymi. Pierwsze lody przełamane, powoli poznajemy się, przedstawiamy, uśmiechamy do siebie, zapraszamy na lekcje.

Z DZIENNIKA …..

poniedziałek, 28 listopada 2016 r.

Niecierpliwie czekamy na gości. Już za chwilę uczniowie z Czech, Słowacji i Rumunii wraz ze swoimi opiekunami przyjadą do naszej szkoły! Rozpoczyna się międzynarodowe spotkanie w ramach projektu Erasmus +. Widać, że goście są zaskoczeni wyglądem naszej szkoły. Nieśmiało rozglądają się po korytarzach. Na szczęście spotkanie rozpoczynamy zabawami integracyjnymi. Pierwsze lody przełamane, powoli poznajemy się, przedstawiamy, uśmiechamy do siebie, zapraszamy na lekcje.

wtorek, 29 listopada 2016 r.

Drugi dzień wizyty. Bardzo męczący, ale jednocześnie interesujący i pełen nowych doświadczeń. Na początku podzieliliśmy się na dwie grupy: pierwsza wyruszyła na zajęcia do Zespołu Szkół Budowlanych, druga dotarła do Zespołu Szkół Skórzano-Odzieżowych Stylizacji i Usług.

W obydwu placówkach zostaliśmy przyjęci bardzo serdecznie. Wzięliśmy udział w różnego rodzaju zajęciach praktycznych, które miały nam przybliżyć specyfikę tych szkół. Następnie wszyscy odwiedziliśmy Zespół Szkół Samochodowych. Tam obejrzeliśmy zajęcia warsztatowe oraz byliśmy świadkami przeglądu technicznego samochodu. Ten pracowity dzień zakończyliśmy w Urzędzie Miasta Radom, gdzie spotkaliśmy się z Sekretarzem Miasta. Przedstawiliśmy naszych gości oraz opowiedzieliśmy o realizowanym projekcie. Skorzystaliśmy również z możliwości zapoznania się z pracą urzędnika.

środa, 30 listopada 2016 r.

Kolejny ciekawy dzień. Dzisiaj postanowiliśmy pokazać gościom naszą stolicę Warszawę. Z dużym zainteresowaniem słuchaliśmy o tragicznych dziejach tego miasta. Mimo gęstego śniegu i mroźnego wiatru, spacerowaliśmy wąskimi uliczkami warszawskiej Starówki. Niewątpliwie ogromną atrakcją tego dnia była lekcja wychowania fizycznego w Centrum Trampolin. Okazało się, że skakanie daje dużo radości, ale nie jest takie łatwe, jak się wydaje. Do domu wróciliśmy późnym wieczorem i bardzo trudno było się nam rozstać.

czwartek, 01 grudnia 2016 r.

Z każdą chwilą czujemy się ze sobą coraz lepiej. Serdecznie się witamy, uśmiech nie schodzi z twarzy. Dzisiaj spotkanie z panią z Urzędu Pracy. Do tej pory nie zdawaliśmy sobie sprawy z tego, jak trudno jest znaleźć dobrą pracę i ilu ludzi jej szuka. Spróbowaliśmy również napisać swoje CV. Następnie odwiedziliśmy Zespół Szkół Plastycznych, gdzie zorganizowano nam prawdziwe warsztaty rysunkowe! To było ogromne przeżycie! Natomiast w naszej szkole mogliśmy popisać się umiejętnościami krawieckimi oraz zdobniczymi. W międzynarodowych grupach, przy dźwiękach świątecznych piosenek, powstały urocze misie oraz przepiękne ramki na zdjęcia. W tym samym czasie nasi nauczyciele „bawili się” robotami podczas lekcji robotyki. Oni także postanowili pokazać nam, że nie obca jest im igła i nitka.

Coraz częściej myślimy, że to już ostatnie wspólne chwile.

piątek, 02 grudnia 2016 r.

Aż trudno uwierzyć, że czas płynie tak szybko! Dzisiaj kolejne nowe doświadczenia. Idziemy do laboratorium kryminalistycznego policji. Tam czekają na nas same niespodzianki. Już wiemy co to jest daktyloskopia oraz osmologia. Obserwujemy krótki pokaz tropienia śladów przez specjalnie szkolonego owczarka niemieckiego. Tym czasem w szkole czekają na nas zaproszeni goście: absolwenci szkoły, rodzice uczniów. Poznajemy ciekawe historie ludzi, którzy spełniają swoje marzenia i robią to, co lubią. Dalsza część dnia to wspólne lekcje. Razem uczymy się historii i techniki, uczestniczymy w lekcji języka angielskiego. Potem jedziemy też do szkoły muzycznej. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem całego budynku, a przede wszystkim sali koncertowej oraz profesjonalnego studia nagraniowego.

Zarówno dzień jak i wizyta, dobiega końca. Opowiadamy o swoich odczuciach, wrażeniach, doświadczeniach. Mówimy, co podobało nam się najbardziej, a co było mało interesujące. Nadchodzi ważna chwila – wręczenie certyfikatów uczestnictwa w projekcie oraz małych upominków. Mimo uśmiechu na twarzy, w sercu smutek. Musimy się pożegnać i rozstać. Mamy nadzieję, że spotkamy się już w maju – tym razem w Rumunii.

 

Przejdź do treści