Światowy Dzień Drzewa

W poniedziałek 10 września obchodziliśmy Światowy Dzień Drzewa.

a

W poniedziałek 10 września obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Drzewa.

Święto to zostało zapoczątkowane w 1872 r. przez Juliusa Sterlinga Mortona – sekretarza rolnictwa Stanów Zjednoczonych, a prywatnie miłośnika przyrody. Obecnie Dzień Drzewa to akcja znana na całym świecie, w Polsce organizowana od 2002 r. Obchody Dnia Drzewa mają na celu edukację dla zrównoważonego rozwoju oraz podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych na Ziemi.

Uczniowie tego dnia na lekcjach w naszej szkole dowiedzieli się, że drzewa pełnią nie tylko funkcję przyrodniczą, ale wpływają też pozytywnie na nasze zdrowie, zmniejszają zanieczyszczenia powietrza, łagodzą skutki wysokich temperatur i wytwarzają korzystny mikroklimat. Dzieci poznały 14 powodów, dlaczego należy sadzić drzewa i o nie dbać. Obejrzały filmy edukacyjne o lasach. Wszyscy aktywnie włączyli się w obchody tego ekologicznego święta.

Uczniowie klas 0-3 wraz z nauczycielami przygotowali piękne plakaty drzew, które udekorowały szkolny korytarz. Świetlica pod kierunkiem p. Karoliny Marchewki przygotowała piękne drzewo ozdabiające korytarz na parterze. Uczniowie z kl. 3A wraz z paniami oraz wychowankowie świetlicy pod opieką p. Karoliny posadzili na terenie naszej szkoły drzewa – brzozę i dąb.

Serdecznie dziękujemy uczniom i nauczycielom za aktywne włączenie się w to piękne święto. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w galerii na stronie szkoły.

Pamiętajmy – drzewa to nasze wspólne dobro!

a

Organizatorzy: Agnieszka Krawczyk i Sylwia Kratke

a

a

a

a

a

a

a

a

a

Przejdź do treści