Wiosna już jest!!!

21 marca !!!! To już wiosna!!! Od wielu lat szkolną tradycją jest, że w tym dniu głośno i radośnie żegnamy zimę a witamy wiosnę. Już o 10.15 uczniowie klas 4, 5 i 6 zgromadzili się w sali gimnastycznej. Wspólnym śpiewem rozpoczęli wiosenną zabawę.

21 marca !!!! To już wiosna!!! Od wielu lat szkolną tradycją jest, że w tym dniu głośno i radośnie żegnamy zimę a witamy wiosnę. Już o 10.15 uczniowie klas 4, 5 i 6 zgromadzili się w sali gimnastycznej. Wspólnym śpiewem rozpoczęli wiosenną zabawę. Następnie podzielni na trzy grupy – I uczniowie klas 4, II – uczniowie klas 5, III – uczniowie klas 6 – robili girlandy z bibułowych kwiatów oraz „lepili” bałwana z gazet. Ze śpiewem na ustach przystąpili do kolejnych zadań. Były to mini zawody sportowe. Sześcioosobowe drużyny rywalizowały ze sobą w biegu slalomem, kozłowaniu piłką, skokach w workach czy wyścigach na gumowych piłkach. Krzyków i radości było co niemiara.

Dodatkową atrakcją tego dnia był pokaz mody w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Pomysłodawczyniami tego przedsięwzięcia były panie od języka angielskiego, które w ten sposób chciały zaakcentować Dzień Świętego Patryka. Kolorem dominującym była zieleń oraz jej odcienie. W  konkursie indywidualnym  na najciekawszy kostium z tej okazji zwyciężyli:

– III miejsce – Szymon Jesionek z kl.6D

– II miejsce – Milena Orzechowska z kl.5A

– I miejsce – Tomasz Witkowski z kl. 4B

Wyróżnienia otrzymali:

– Aleksander Kozera z kl. 5C

– Maria Wojcieszek z kl. 6A

W konkursie grupowym zwyciężyła kl. 4A – najwięcej uczniów z tej klasy ubrało się na zielono.

Wszyscy uczniowie w szampańskich nastrojach wrócili na pozostałe lekcje.

Autor: Agnieszka Iwańska

 

Przejdź do treści