Wizyta w Portugalii

Dwunastego marca dwóch uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami, wróciło z Satao w Portugalii. Adam Dański i Piotr Kowalski (uczniowie klasy 6b i 6d) byli gośćmi portugalskich rodzin przez tydzień. W tym czasie poznawali kulturę, zainteresowania i życie rodzinne swoich portugalskich rówieśników.

Dwunastego marca dwóch uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami, wróciło z Satao w Portugalii. Adam Dański i Piotr Kowalski (uczniowie klasy 6b i 6d) byli gośćmi portugalskich rodzin przez tydzień. W tym czasie poznawali kulturę, zainteresowania i życie rodzinne swoich portugalskich rówieśników.  Próbowali lokalnych potraw, uczestniczyli w zajęciach szkolnych oraz sprawdzali swoje umiejętności porozumiewania się w języku angielskim. W wizycie brała udział młodzież z Polski, Niemiec, Turcji i Rumunii. Ich gospodarzami byli Portugalczycy. Wspólnie uczestniczyli w zajęciach szkolnych, organizowanych zabawach oraz spędzali czas wolny. Każda z grup przywiozła ze sobą gry w które uczyła grać pozostałych uczestników. Adam i Piotr zaprezentowali „Statki” i „Kapsle”.

Z wizyty przywieźli mnóstwo wspomnień, nowe znajomości i doświadczenia.

Dziś kiedy są już w domu, wraz ze swoimi rodzinami rozmawiają przez komunikatory z zaprzyjaźnionymi rodzinami z Portugalii.

Wizyta odbyła się w ramach programu Erasmus+ projekt „Hands  in Hands”.

Autor: Anetta Mąkosa i Anna Niziołek

Przejdź do treści