XVII Dzień Papieski

8 października 2017 roku w całej Polsce obchodziliśmy XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją!”. Na zaproszenie Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” przedstawiciele społeczności naszej szkoły – uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy – uczestniczyli w centralnych obchodach Dnia Papieskiego w Warszawie.

8 października 2017 roku w całej Polsce obchodziliśmy XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją!”. Na zaproszenie Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” przedstawiciele społeczności naszej szkoły – uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy – uczestniczyli w centralnych obchodach Dnia Papieskiego w Warszawie. Program uroczystości obejmował mszę św. w Świątyni Opatrzności Bożej pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza, zwiedzanie Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego oraz Galowy Koncert Dnia Papieskiego. Prowadzony przez Krzysztofa Ziemca koncert papieski okazał się multimedialnym widowiskiem opartym na życiu i nauczaniu św. Jana Pawła II oraz na historii życia stypendystów i absolwentów Fundacji. Nie zabrakło w nim także odwołań do nauczania papieża Franciszka. Element wzbogacający spektakl od strony wizualnej stanowiły przygotowane techniką malowania piaskiem grafiki odnoszące się do wykonywanych utworów wokalno-instrumentalnych.

Muzycznym gospodarzem koncertu był zespół Gospel Rain, w towarzystwie którego wystąpiły gwiazdy: Halina Frąckowiak, Natalia Kukulska, Kasia Dereń, Krzysztof Cugowski, Andrzej Lampert, Krzysztof Iwaneczko.

Już po uroczystości wiele radości dało nam niespodziewane spotkanie i rozmowa z ojcem Leonem Knabitem. Jego niesamowita charyzma, optymizm i cudowny kontakt z każdym – zarówno dzieckiem, jak i dorosłym – na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci. Niezwykła uroczystość w gronie przyjaciół Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dostarczyła nam wielu emocji. Mieliśmy poczucie, że uczestniczymy w wyjątkowym przedsięwzięciu, w którym wymiar duchowy i modlitewny łączy się z artystycznym.

Autor: Anna Gralec

Przejdź do treści