WIOSNA, WIOSNA, WIOSNA …

Popularną piosenką zespołu Skaldowie uczniowie klas 4 – 6 wraz z nauczycielami rozpoczęli świętowanie I Dnia Wiosny. Obchody tego niezwykłego dnia były pełne niespodzianek. W rytm skocznej muzyki i akompaniamencie grzechotek panie od wychowania fizycznego postanowiły energicznie wypędzić z nas zimę. Ponadto zapaśnicy, którzy przybyli na salę gimnastyczną, zaprezentowali kilka efektownych ćwiczeń.

„Wiosna, cieplejszy wieje wiatr
Wiosna, znów nam ubyło lat
Wiosna, wiosna w koło, rozkwitły bzy….”

Tą bardzo popularną piosenką zespołu Skaldowie uczniowie klas 4 – 6 wraz z nauczycielami rozpoczęli świętowanie I Dnia Wiosny. Obchody tego niezwykłego dnia były pełne niespodzianek. W rytm skocznej muzyki i akompaniamencie grzechotek panie od wychowania fizycznego postanowiły energicznie wypędzić z nas zimę. Ponadto zapaśnicy, którzy przybyli na salę gimnastyczną, zaprezentowali kilka efektownych ćwiczeń.

Jednak wiosna to nie tylko prężne ciało, ale również sprawny umysł. Dzięki paniom od matematyki wszyscy mogliśmy zobaczyć, ile zagadek kryje ten lubiany przez wielu uczniów przedmiot.

Wiosna to także okres, kiedy coraz częściej wychodzimy z domu i dużo czasu spędzamy na świeżym powietrzu w gronie rówieśników. Nasi goście – policjanci z Komendy Miejskiej w Radomiu – opowiedzieli o rówieśniczej przemocy psychicznej, fizycznej oraz o cyberprzemocy. Każdy z uczniów mógł zadać pytanie, na które otrzymał rzetelną odpowiedź.

Wiele emocji wzbudził pokaz mody wiosennej oraz wybory Miss i Mistera Wiosny. Jury, w którego skład wchodzili uczniowie oraz nauczyciele, miało niełatwe zadanie. Pomysłowość, dobór kolorów, wdzięk i styl kandydatów do tego wiosennego tytułu były imponujące. Po burzliwych dyskusjach jury, ogłoszono wyniki. Miss Wiosny została Julia Wziątek, I wice Miss – Sara Tarnowska, II wice Miss – Milena Orzechowska.

Nie zabrakło również świeżych i zdrowych owoców. Uczniowie kl. 6a wraz z wychowawcą, w ramach programu Trzymaj Formę, przygotowali dla wszystkich poczęstunek pod hasłem: Jabłko i Przyjaciele.

Z uśmiechem na twarzy i z witaminami w dłoniach przywitaliśmy wiosnę.