XII kwesta wielkanocna

15 kwietnia 2017 r. odbyła się XII kwesta wielkanocna zorganizowana przez Społeczny Komitet Ochrony Zabytkowego Cmentarza Rzymskokatolickiego przy ulicy Limanowskiego w Radomiu. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Mikołaj Kowalski z kl. 2g C, Marta Grzegorzek z kl. 3g C, Aleksandra Kaczorowska i Joanna Maciąg z kl. 2g C oraz p. Karolina Prokop i Marzena Malicka.

15 kwietnia 2017 r. odbyła się XII kwesta wielkanocna zorganizowana przez Społeczny Komitet Ochrony Zabytkowego Cmentarza Rzymskokatolickiego  przy ulicy Limanowskiego w Radomiu. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Mikołaj Kowalski z kl. 2g C, Marta Grzegorzek z kl. 3g C, Aleksandra Kaczorowska i Joanna Maciąg z kl. 2g C oraz p. Karolina  Prokop i Marzena Malicka.

W tym roku Komitet przeprowadzi renowację dwóch nagrobków: neoklasycystycznego Jana Mileyki (1784-1842) – płka kawalerii i komendanta miasta oraz rodzinnego Wojciecha Surmackiego (1834-1882) – urzędnika miejskiego.

W czasie „małej” kwesty dzięki hojności radomian udało się zebrać ponad 3 tys. zł (nasza szkoła ok. 350 zł). Dochód ten pomoże pokryć koszty renowacji dwóch nagrobków. Całkowity koszt  wynosi ponad 45 tys. zł. Pod koniec października odnowione nagrobki powrócą na cmentarz. Za udział i wsparcie kwesty wielkie dzięki!

Autor: Jan Przeklasa