0b w Telepizzy

29 września dzieci z oddziału przedszkolnego 0b odwiedziły „Telepizzę”.
Celem wycieczki było miłe spędzenie Dnia Chłopaka, integracja zespołu, a także zapoznanie dzieci z wyglądem i wyposażeniem pizzerii oraz uwrażliwienie ich na kulturalne zachowanie się w restauracji.

29 września dzieci z oddziału przedszkolnego 0b odwiedziły „Telepizzę”.

Pracownicy pizzerii pokazali uczniom, jak robi się pizzę. Po krótkim instruktażu dzieci zabrały się do robienia swoich własnych wypieków. Pod bacznym okiem dorosłych wałkowały ciasto, smarowały sosem, posypywały serem, a następnie komponowały dodatki według własnego smaku. Dzieci bardzo poważnie potraktowały zadanie i w wielkim skupieniu zajęły się pracą. Kiedy pizze piekły się w gorącym piecu, przypomnieliśmy sobie zasady właściwego zachowania się w pizzerii i kulturalnego sposobu spożywania posiłków. Po upieczeniu uczniowie przystąpili do degustacji. Wszystkie wypieki udały się doskonale. Dzieci z wielkim apetytem jadły przygotowane przez siebie pizze. Wróciliśmy do szkoły bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia. Jednomyślnie stwierdziliśmy, że wycieczka była bardzo… smaczna!

Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji!

Katarzyna Michalska

Agnieszka Rozwadowska