Międzynarodowy Dzień Kropki

W czwartek 15 września w klasach młodszych obchodziliśmy International Dot Day czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. To święto kreatywności, odwagi i zabawy. Jego przesłaniem jest, aby nauczyciele mieli indywidualne podejście do każdego ucznia – dostrzegali jego potencjał i talent, wspierali rozwój.

Z tego powodu zaprosiliśmy wszystkich uczniów klas 0-3 do wspólnej zabawy, zwracając uwagę na to, że każdy ma jakiś talent – wystarczy poznać swoje mocne strony i uwierzyć w siebie. Kolorowe kropki zagościły na ubraniach zarówno dzieci jak również nauczycieli i terapeutów.

Podczas zajęć dzieci oglądały film „The Dot”. Opowiadał on o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, pozwalając dziewczynce uwierzyć w siebie. Następnie uczniowie klas młodszych wykonywali kropkowane prace plastyczne, grali w kropkowego Twistera i inne gry związane z tym szczególnym dniem.

Uczniowie po raz kolejny zrozumieli, że warto wierzyć w siebie!

Autor: Magda Kuleta, Sylwia Pietrus, Ewa Kaczmarek