10 listopada – Dzień Jeża

10 listopada to Międzynarodowy Dzień Jeża, czyli święto kłujących ssaków. Jeże towarzyszą nam od najmłodszych lat dzieciństwa w bajkach, wierszach, książeczkach, dlatego nasza szkolna społeczność włączyła się w obchody tego nietypowego święta.

a

10 listopada to Międzynarodowy Dzień Jeża, czyli święto kłujących ssaków. Jeże towarzyszą nam od najmłodszych lat dzieciństwa w bajkach, wierszach, książeczkach, dlatego nasza szkolna społeczność włączyła się w obchody tego nietypowego święta. Celem obchodów było przypomnienie dzieciom, iż jeże to zwierzęta chronione.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas 1-3 miały okazję poszerzyć wiadomości dotyczące środowiska naturalnego jeży, ich wyglądu, sposobu poruszania się, odżywiania oraz tego, w jaki sposób przygotowują się do zimy. Dowiedziały się również, na jak długo zapadają w sen zimowy. Ponadto wykonały jeżyki różnymi technikami plastycznymi. Dzieci mogły wykazać się inwencją twórczą i ozdobić prace według własnego pomysłu.

Dzień Jeża spędziliśmy bardzo miło i sympatycznie. Serdecznie dziękujemy za tak liczny udział klas: 0a, 0c, 1a, 1b, 1c, 1d, 2a, 2b, 2d, 3b.

Zapraszamy do obejrzenia filmów z tych działań.

a
Autorki: Marta Sosińska, Beata Maciejczyk

a

a

a

a

a

a

 

 

Przejdź do treści