„Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka” w klasie 3b

19 marca uczniowie klasy 3b uczestniczyli w lekcji online „Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka” przygotowanej przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego.

Najważniejszym celem tego przedsięwzięcia edukacyjnego jest promowanie wśród dzieci od najmłodszych lat bezpiecznych zachowań na drodze i wyczulanie młodych umysłów na niebezpieczeństwa, mogące wystąpić w ruchu drogowym.

Forma zajęć była niezwykle atrakcyjna. Interaktywny charakter lekcji, wykorzystywane narzędzia edukacyjne w postaci m.in. prezentacji multimedialnej, gier i zabaw umożliwiły uczniom aktywne w niej uczestniczenie. Wielką sympatię wśród dzieci zdobył krokodylek Tirk – bohater oglądanych w trakcie spotkania filmów animowanych.

Podana w taki sposób wiedza na temat bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym sprawiła, że uczniowie nie tylko uczyli się, ale też doskonale bawili.

Autorki: Beata Maciejczyk, Marta Sosińska