Bezpieczny przedszkolak- pierwsza pomoc

Dnia 17 września 2015 roku odbył się pokaz Ratownictwa Medycznego- „Pierwsza Pomoc” i przeszkolenie dzieci z oddziałów przedszkolnych w tej dziedzinie.

Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w tym spotkaniu. Pan Jałowski   – ratownik medyczny (jeden z rodziców naszych uczniów) chętnie instruował dzieci   jak należy bezpiecznie spędzać czas. Przypomniał telefony alarmowe, których należy używać w razie wypadku. Dzieci zapoznały się z rodzajami sprzętu potrzebnego ratownikowi (typu: stetoskop, ciśnieniomierz, opatrunki, plastry itp.) Każde dziecko z oddziału przedszkolnego nauczyło się udzielać pierwszej pomocy i miało możliwość przeprowadzenia „reanimacji” na manekinie (na fantomie).

Autorki: Agnieszka Krawczyk, Monika Jałowska,  Sylwia Kratke