„Chcesz być zdrowy jak ryba? Jedz owoce i warzywa.”

Takie przesłanie towarzyszyło uczniom klasy II c, którzy dnia 21.12. 2016 zaprezentowali swoim młodszym kolegom z oddziałów zerowych i klas pierwszych inscenizację promującą zdrowy styl życia i odżywiania. Była to bardzo atrakcyjna i pouczająca lekcja, podczas której analizowano przyczyny zmęczenia dzieci, ich chorób i infekcji oraz utrwalono zasady zdrowego stylu (trybu) życia.

Takie przesłanie towarzyszyło uczniom klasy II c, którzy dnia 21.12.2016 zaprezentowali swoim młodszym kolegom  z oddziałów zerowych i klas pierwszych inscenizację promującą zdrowy styl życia i odżywiania. Była to bardzo atrakcyjna i pouczająca lekcja, podczas której analizowano przyczyny zmęczenia dzieci, ich chorób i infekcji oraz utrwalono zasady zdrowego stylu (trybu) życia.
Tym razem to drugoklasiści, niczym mali mistrzowie zdrowego odżywiania, wcielili się w role nauczycieli: doktora Zdrówko – wykładowcy, Witaminek –  opowiadających o ważnej funkcji, jaką pełnią w organizmie oraz dzieci, których rolą było przekonanie i zachęcenie młodszych kolegów do spożywania owoców i warzyw.
Prowadzący aktywizowali publiczność, zadając pytania, zagadki i nagradzając prawidłowe odpowiedzi zdrowymi bakaliami. Maluchy żywiołowo reagowały na tę formę przekazu oraz na zgromadzone w dużych ilościach „Świeżaki”- pluszakowe owoce i warzywa. Dopełnieniem radości było zaproszenie publiczności do degustacji smacznych, zdrowych i kolorowych owocowo – warzywnych przekąsek. Później już było tylko mniaaam… pycha! I… same witaminki!

Autorzy: Walentyna Karbarz, Małgorzata Kozłowska

 

Przejdź do treści