Ferie dla najmłodszych

W dniach 1.02.2016 – 5.02.2016 r. w naszej szkole zostały zorganizowane ferie zimowe dla najmłodszych Udział wzięli uczniowie klas I – III.

W dniach 1.02.2016 – 5.02.2016 r. w naszej szkole zostały zorganizowane ferie zimowe dla najmłodszych Udział wzięli uczniowie klas I – III.

Grupy zajęciowe liczyły do 20 osób. Wychowawcami byli: w kl.1 – Sylwia Kratke, w kl. 2 – Wioleta Wełpa, w kl.3 – Monika Jałowska.

Dzieci z kl. 1 uczestniczyły w „Bajkowych feriach z misiami”. Codziennie spotykały się z bohaterami znanych bajek: Misiem Coralgolem, Kubusiem Puchatkiem, Małym Misiem Kubą, Troskliwymi Misiami oraz z Misiem Uszatkiem i wykonywały prace plastyczne do swoich kolorowych książeczek.

Ponad to dzieci uczestniczyły w:

  • warsztatach teatralnych – prowadzonych przez absolwentkę Akademii Teatralnej w Białymstoku – (Wydział Sztuki Lalkarskiej) i wykonywały pacynkę;

  • warsztatach tanecznych – prowadzonych przez animatora tańca;

  • w grach i zabawach sportowych.

Wszyscy miło i aktywnie spędzili ten czas, a na koniec zimowiska dzieci otrzymały pamiątkowe książeczki i dyplomy.

Dzieci z kl. 2-3 spędziły pierwszy tydzień ferii bezpiecznie, ciekawie i aktywnie, jako „Poszukiwacze przygód”. Każdego dnia na uczestników zimowiska czekały nowe atrakcje.
W pierwszym dniu ferii dzieci uczestniczyły w warsztatach muzyczno – instrumentalnych.

W kolejnym dniu dzieci brały udział w zajęciach plastyczno – technicznych: metodą „decupague” oraz rywalizowały w rozgrywkach sportowych, zaś zabawy z chustą animacyjną zintegrowały grupę.

Każdy dzień kończył się pysznym obiadem. Jednego dnia ferii dzieci udały się do kina Helios na film pt: „ Alvin i wiewiórki”, zaś po powrocie do szkoły uczniowie wykonali pracę w grupach pt.: „Zimowy pejzaż” malując kredą.
Główną atrakcją zimowiska były warsztaty kulinarne w rodzinnej restauracji „Mamaleo” w Radomiu, w której dzieci piekły ciasteczka. Po powrocie do szkoły dzieci wzięły udział w konkursie „Mam talent”, gdzie prezentowały swoje talenty.
Czwartek dzieci zaczęły od zabaw na basenie w Aguaparku w Radomiu, zaś później zostały zorganizowane zabawy teatralne. Ostatni dzień ferii dzieci spędziły na zabawach w Hula Parku. Humor.

Na zakończenie zimowiska każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz płytę z CD ze zdjęciami, które będą przypominały o wspólnie spędzonych chwilach…

Autor: Wioleta Wełpa

 

Przejdź do treści