II Festyn Rodzinny już za nami

20 maja 2016 r. odbył się II Festyn Rodzinny. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i przyjaciół wszyscy – dzieci i dorośli – mogli miło spędzić piątkowe popołudnie.

Od godziny 15.00 na scenie prezentowali się nasi uczniowie i absolwenci. Mieliśmy możliwość podziwiania wielu wokalistów, tancerzy, instrumentalistów oraz sportowców. Ratownicy związani ze Środowiskowo-Lekarskim Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym przybliżyli nam zasady pierwszej pomocy przedmedycznej. W kąciku zoologicznym można było podziwiać nasze domowe zwierzęta, m.in. kota, świnki morskie, fretkę, wiewiórkę. Wiele dzieci skorzystało z możliwości zabawy na dmuchanych zamkach oraz malowania twarzy. Chętni brali udział w zajęciach plastycznych, robieniu kolorowych opasek na głowę oraz innych zajęciach manualnych. Dusze sportowe korzystały ze stołów pingpongowych, łuków, piłek i piłkarzyków, aerobicu oraz przejażdżek na koniu. Można było również podziwiać stare samochody i motocykle. Zaprezentowano wiele pięknych prac plastycznych naszych uczniów.

O nasze brzuszki zadbali rodzice, którzy przygotowali wiele wspaniałych ciast i ciasteczek, piekli kiełbaski na grillu i robili hot-dogi. Przez cały czas trwania festynu gościła u nas krówka Figa, która częstowała łasuchy pysznymi cukierkami. W kąciku ze zdrową żywnością można było zjeść smaczne owoce i warzywa.

W trakcie festynu zorganizowana była loteria, w której głównymi nagrodami były dwa rowery. Szczęśliwą posiadaczką jednego z nich została Marysia Nalberska z kl. 3c, drugiego Małgosia Puch z kl. 1c.

Pragniemy wszystkim podziękować za wkład pracy włożony w przygotowanie festynu rodzinnego: uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom ZSI oraz przyjaciołom szkoły. Dziękujemy zespołowi MIXER, który pięknym koncertem zakończył nasz festyn.

Szczególnie gorąco dziękujemy sponsorom, którzy ufundowali nagrody – fanty dla naszych milusińskich.

Oto lista darczyńców:

– Sylwester Krawczyk – masarnia Krawczyk,