II miejsce w ogólnopolskim konkursie teatralnym!

24 maja 2016 r. w Domu Kultury „Idalin” w Radomiu odbył się III Ogólnopolski Konkurs Teatru i Słowa. Przeznaczony był dla grup teatralnych zarówno ze szkół podstawowych, jak i gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentował zespół teatralny Abrakadra.

24 maja 2016 r. w Domu Kultury „Idalin” w Radomiu odbył się III Ogólnopolski Konkurs Teatru i Słowa. Przeznaczony był dla grup teatralnych zarówno ze szkół podstawowych, jak i gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Celem festiwalu było zachęcenie zespołów teatralnych i indywidualnych wykonawców do pracy z różnymi formami lalek scenicznych, inspirowanie zespołów do poszukiwań nowych form pracy artystycznej i wychowawczej w zespole, stworzenie możliwości dla recytatorów do tworzenia kreacji aktorskich, a także edukacja w zakresie sztuki żywego słowa i mowy scenicznej.

Przedstawienia oceniało jury, w skład którego wchodzili uznani aktorzy. Komisja przy ocenie występów wzięła pod uwagę następujące kryteria: prawdę sceniczną aktorów, umiejętności i poziom kreacji aktorskich, osobowość i wyobraźnię sceniczną, dobór repertuaru do możliwości wykonawczych, interpretację tekstów, umiejętność animacji przedmiotu, pracy z lalką, kukiełką, pacynką, ogólny wyraz artystyczny.

Naszą szkołę reprezentował zespół teatralny Abrakadra. Uczniowie z klas 3a i 3b przygotowani przez panie Izę Czarnecką i Agnieszkę Szewczyk wystawili sztukę pt. „Morska przygoda” opracowaną na podstawie baśni „Mała syrenka”.

Wszystkie dzieci były przepięknie ubrane w różnorodne stroje. Fale zachwycały gibkością i symetrią ruchów. Syrenki kusiły delikatnością. Zabawne role miały kraby. Przystojni żeglarze i król oceanów Neptun przykuli uwagę wszystkich oglądających. Czarownica wskazała nam prawdy, jakie powinny rządzić światem, nie tylko morskim. Pnie Iza i Agnieszka doskonale dopasowały muzykę do gry scenicznej. Zachwyceni grą naszych milusińskich byli nie tylko rodzice, grupy z innych placówek, ale również jury, które nagrodziło grupę Abrakadabra. Teatrzyk zajął II miejsce w kategorii szkół podstawowych!!!

W skład Abrakadabry wchodzą uczniowie:

– z klasy 3a: Jakub Eichel, Anna Fularska, Marta Grzeszczyk, Oliwia Kruk, Amelia Łagowska, Kaja Mąkosa, Maja Mąkosa, Patrycja Nowak, Kamil Popiel, Patrycja Urbaniak,

– z klasy 3b: Julia Borkowska, Szymon Klepaczewski, Martyna Kowalczyk, Kamila Ostatek, Julia Podsiedlak, Maksymilian Szachoń, Zofia Tatarek, Antonina Warmiak, Katarzyna Wólczyńska, Jan Zagożdżon.

Wszystkim młodym aktorom gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych!

Autor: Irmina Warmiak

Czytaj więcej: http://www.echodnia.eu/radomskie/kultura/zapowiedzi/a/w-radomskim-domu-kultury-idalin-odbedzie-sie-iii-ogolnopolski-festiwal-lalki-i-slowa,9871487/

Przejdź do treści