Kamil Turek – uczeń naszej szkoły wydał swoją pierwszą książkę

Kamil Turek – chłopiec niepełnosprawny, uczęszczający do klasy II d PSP nr 14 w Radomiu wyróżnia się uzdolnieniami literackimi. Dzięki zaangażowaniu wielu życzliwych osób wydał swoją pierwszą książkę, która jest zbiorem ciekawych wierszy oraz opowiadań.

Pomóżmy naszemu koledze, uczniowi, przyjacielowi…

Kamilowi Turkowi,

który wydał swoją pierwszą książkę pt. „Wolny jak ptak”.

Kamil Turek – chłopiec niepełnosprawny

uczęszczający do klasy II d PSP nr 14 w Radomiu wyróżnia się uzdolnieniami literackimi. Dzięki zaangażowaniu wielu życzliwych osób wydał swoją pierwszą książkę, która jest zbiorem ciekawych wierszy oraz opowiadań. Warto ją kupić i przeczytać.

     Na pomysł wydania twórczości Kamila wpadły jego nauczycielki:  Urszula Mazurkiewicz i Agnieszka Krawczyk z Zespołu Szkół Integracyjnych imienia Jana Pawła II w Radomiu – opowiada Marta Grylak, prezes Zarządu Fundacji Podwójne Szczęście. – One, podobnie jak rodzice Kamila, zaczęły spisywać jego wiersze i opowieści. On sam ma trudności z pisaniem. Pomaga mu w tym specjalny komputer.

      Dzięki inicjatywie wychowawczyń Kamila i Darczyńców: „BleckArt” oraz Firmie Alfa, a szczególnie fundacji „Podwójne szczęście” – której prezesem jest pani Marta Grylak – mama bliźniaczek z klasy 2d: Klaudii i Jagody, bliskich koleżanek Kamila – udało się wydać jego książkę! Wszystkie teksty napisał Kamil, a przepięknie ilustracje zrobili przyjaciele – uczniowie z klasy 2d ZSI w Radomiu.

     Książka pt. „Wolny jak ptak ” mówi o tym, co najbardziej na świecie Kamil uwielbia i to do czego najbardziej dąży, czyli do latania, do wolności… Jedna książka ma wartość 30zł, a każda wpłacona złotówka zostanie przeznaczona na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji chłopca.

Kontakt: 537-277-774, mail: fundacjaps@poczta.fm.

Książkę można zakupić również u pani wychowawczyni Kamila– Urszuli Mazurkiewicz (sala12)

Zachęcamy do zakupu książki!!! Warto!!!

Kamil!

Gratulujemy i czekamy na wydanie 2 części książki! Życzymy dalszych sukcesów!

Wszystkim, którzy przyczynili się do wydania tej książki bardzo dziękujemy.

Szczególne podziękowania kierujemy do pani Marty Grylak – prezes fundacji „Podwójne szczęście”. To osoba, która chętnie pomaga innym i potrafi spełniać marzenia.

 kamil

Kamil Turek- uczeń naszej szkoły z klasy 2d

 

 

 

Przejdź do treści