Kubusiowi Przyjaciele Natury

Nasza szkoła wzięła udział w XIV edycji programu edukacyjnego pt. „Kubusiowi Przyjaciele Natury” organizowanego dla szkół podstawowych i przedszkoli na temat ekologii, ochrony przyrody i życia w zgodzie z naturą. Jego celem była proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie ich do ruchu już od najmłodszych lat.

Uczniowie klas 0-3 wraz z nauczycielami dołączyli do programu poprzez obejrzenie filmów pt. „Dbaj o naturę”, „Dbaj o rośliny i zwierzęta” oraz „Dbaj o ruch i odżywianie”. Wykorzystali również dołączone do programu scenariusze, na podstawie których uczniowie klas młodszych wykonali doświadczenia, grali w gry edukacyjne. Dodatkowo przygotowali stroje ekologów i lapbooki. Uczniowie nauczyli się troszczyć o środowisko naturalne, poznali podstawowe zasady ekologii i dowiedzieli się, dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznali korzyści płynące z ruchu.

Wiedza, którą uczniowie pozyskali dzięki włączeniu się do programu pt. „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, przyda się każdego dnia.

Autorki: Magda Kuleta, Sylwia Pietrus

Certyfikat Kubusiowi Przyjaciele Natury