Ludziska z półzimowiska

Jak co roku, również i w czasie tegorocznych ferii w naszej szkole zostało zorganizowane półzimowisko dla dzieci z klas IV- VI. Wychowawcy grupy Pani Edyta Stani i Marzena Malicka opracowały i zrealizowały program zimowego wypoczynku dla dzieci.

Naszą wspólną przygodę rozpoczęliśmy od spotkania organizacyjnego. „Ludziska z półzimowiska”- jak nazwali siebie uczestnicy, zaproponowali zasady zachowania, które zostały zapisane i potwierdzone przez nich własnoręcznym podpisem. Wszyscy wywiązali się z zobowiązań wzorowo. Nie było czasu na nudę. W programie były liczne atrakcje:

• Udaliśmy się do obserwatorium astronomicznego Astrobaza, gdzie wzięliśmy udział w bardzo interesującej lekcji astronomii, obejrzeliśmy bardzo ciekawe prezentacje filmowe oraz wysokiej klasy teleskopy mobilne i słoneczne. Niestety niesprzyjająca pogoda nie pozwoliła na obserwację nieba.
  • Warsztaty teatralne – prowadzone przez absolwentkę Akademii Teatralnej (Wydział Sztuki Lalkarskiej) przeniosły dzieci w zaczarowany świat lalek, kukiełek i pacynek.
  • Ciekawym doświadczeniem okazało się również spotkanie z instruktorką „Fabryki Tańca Idol”. Na warsztatach dzieci uczyły się kroków tańców towarzyskich jak również poznawały ich historię. Wszyscy chętni mogli spróbować swoich sił w cza-czy i walcu solo lub w parze z Panią Kasią.
  • Mini siłownia na osiedlu „Południe” cieszyła się wielkim zainteresowaniem. Dzieci ćwiczyły na świeżym powietrzu na około 20 urządzeniach, między innymi były to ławeczki do wyciskania, wioślarz, orbitek, ławka do robienia brzuszków.
  • Wyprawa do kina „Helios” na projekcję filmu „Miś w Nowym Jorku” wywołała wiele uśmiechu na twarzach dzieci.
  • Nie zabrakło radosnych zabaw w Hula Parku.
  • Za wzorowe zachowanie i cudowną atmosferę w grupie wychowawcy dali się namówić dzieciom na wyjście do pizzerii, „Soprano”, które sprawiło ogromną radość.

Półzimowisko dostarczyło dzieciom wiele pozytywnych wrażeń i emocji, stworzyło szansę na atrakcyjne spędzenie wolnego czasu w miłym towarzystwie.

Autor: Edyta Stani