Mali patrioci

Z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie z klas drugich przygotowali wraz z nauczycielami Panią A. Krawczyk oraz Panią S. Kratke bardzo podniosłą i patriotyczną akademię dla uczniów z klas 1-3 szkoły podstawowej. Dzieci recytowały wiersze a także śpiewały piękne piosenki patriotyczne. Ze łzami w oczach wsłuchiwaliśmy się w słowa jak ważne i aktualne dzisiaj….

Z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości  uczniowie z  klas drugich przygotowali wraz z nauczycielami Panią A. Krawczyk oraz Panią S. Kratke bardzo podniosłą  i patriotyczną akademię dla uczniów z klas 1-3 szkoły podstawowej. Dzieci recytowały wiersze a także śpiewały piękne piosenki patriotyczne. Ze łzami w oczach wsłuchiwaliśmy się w słowa jak ważne i aktualne dzisiaj….

Dzisiaj wielka jest rocznica

Jedenasty Listopada!…
Tym, co zmarli za ojczyznę
Hołd wdzięczności Polska składa.

Im to bowiem zawdzięczamy

wolność , mowę polską w szkole,

to, że tylko z ksiąg historii

poznajemy dziś niewole .

Uroczyście biją dzwony

w mieście flagi rozwinięto

i me serce się raduje

że obchodzę polskie święto.

L.Wiśniewski

Wszyscy jesteśmy dumni, że jesteśmy Polakami i że żyjemy w wolnej Polsce.