„Matematyka na językach”

21 maja 2019r. przedstawiciele klas trzecich gimnazjum i klas ósmych naszej szkoły wzięli udział w konkursie „Matematyka na językach” zorganizowanym przez Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu. Celem konkursu było sprawdzenie swoich umiejętności matematycznych używając języka angielskiego. Ważnym aspektem dostania się do finału, oprócz wyniku, był jak najkrótszy czas napisania testu stanowiącego część pierwszą konkursu.

21 maja 2019r. przedstawiciele klas trzecich gimnazjum i klas ósmych naszej szkoły wzięli udział w konkursie „Matematyka na językach”  zorganizowanym przez Zespół Szkół  Elektronicznych w Radomiu. Celem konkursu było sprawdzenie swoich umiejętności matematycznych używając języka angielskiego. Ważnym aspektem dostania się do finału, oprócz wyniku, był jak najkrótszy czas napisania testu stanowiącego część pierwszą konkursu.

W przedsięwzięciu uczestniczyło około 70 uczniów ze szkół podstawowych z Radomia i okolic. Uczniowie PSP Nr 14 stanowili  1/7 uczestników, ale…  do ścisłego finału przeszło troje naszych na pięciu konkurentów (60 %!). Ostatecznie w potyczkach słownych, oczywiście po angielsku, wyłoniono zwycięzców. Gratulujemy naszym wygranym – Miłoszowi Prusińskiemu (3gB) II miejsca, a Julii Zawadzkiej (3ge) i Jakubowi Berlińskiemu (3gD) – wyróżnień.

 Opiekun: Katarzyna Kobylińska

 

Przejdź do treści