Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

23 listopada 2021 r. nasza szkoła brała udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska.

23 listopada 2021 r. nasza szkoła brała udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska.

Rocznica uchwalenia konwencji o prawach dziecka przypada na 20 listopada. To wyjątkowa data – przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa.

W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie jednoczące wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu w wielu krajach dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy. Ich celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

W naszej szkole 23 listopada 2021 r. powstał mural poświęcony prawom dziecka, gazetka, a uczniowie nosili ubrania w kolorze niebieskim. W ciągu całego tygodnia przeprowadzone zostały zajęcia o prawach dziecka. Klasa obejrzała film udostępniony przez UNICEF. Powstały również piękne ilustracje związane z tą tematyką.

Dziękujemy wszystkim za udział w tym ważnym dniu.

a

Organizatorzy

a

a

a

Przejdź do treści