Narodowe Święto Niepodległości – obchody w naszej szkole

W dniu 9 listopada 2018 roku w naszej szkole obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy z oddziałów przedszkolnych zebrały się na holu, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas Polaków dzień – 100 Rocznicę Odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Głównym celem tej Akademii było kształtowanie Miłości do naszej Ojczyzny oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

W dniu 9 listopada 2018 roku w naszej szkole obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości.  Z tej okazji wszystkie grupy z oddziałów przedszkolnych zebrały się na holu, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas Polaków dzień –  100 Rocznicę Odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Głównym celem tej Akademii było kształtowanie Miłości do naszej Ojczyzny oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

Dzieci w tym dniu przyszły do szkoły  ubrane na galowo, na piersi każde z nich miało przypięty kotylion w barwach ojczystych.

Na uroczystości dzieci recytowały wiersze związane z naszą Ojczyzną, oraz przepięknie zaśpiewały piosenki –  „Co to jest Niepodległość” oraz „Jestem Polką i Polakiem”. Recytacją i śpiewem oddały szacunek symbolom narodowym. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach nasi uczniowie uczą się już od najmłodszych lat patriotyzmu, kształtują postawy i uczucia patriotyczne.

Autorzy: Agnieszka Pietras, Karolina Pawłowska i Sylwia Pietrus-Kozłowska

 

 

Przejdź do treści