Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej

3 października 2019r. odbyło się Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej uczniów klasy I.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania ze zbiorów oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania, zapoznanie się z regulaminem biblioteki i zasadami wypożyczania książek.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie, przygotowane przez uczennice klasy czwartej. Wystąpiły: Lena Bukowska w roli książki, Zuzanna Piwońska – Calineczka, Iga Pijarska – Czerwony Kapturek.

Uczniowie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a główna bohaterka inscenizacji dokonała pasowania zakładką każdego z uczniów.

Nasi nowi czytelnicy otrzymali zakładki do książek, które będą przypominały o tym uroczystym wydarzeniu.

Autor: Beata Wrzesień