Pierwsza wycieczka kl. 1d

1 października 2021 r. uczniowie klasy 1d wybrali się na wycieczkę do Ośrodka Psychoterapeutycznego „Ranczo Emocji” w Jedlni-Letnisko. Była to znakomita  okazja, aby lepiej poznać koleżanki i kolegów, zintegrować dzieci z wychowawcą oraz wziąć udział w zorganizowanych zajęciach edukacyjnych dotyczących życia i pielęgnacji alpak. Te przeurocze stworzenia obniżają poziom stresu i uwalniają endorfiny – pierwszakom ze szczęścia uśmiech nie schodził z twarzy podczas całego pobytu w Ranczo.

Dzieci karmiły, czesały i przytulały te sympatyczne zwierzęta. Miały też możliwość samodzielnego wyprowadzenia ich na spacer. Poznały zasady hodowli, miejsce pochodzenia  oraz zwyczaje alpak. Uczniowie doskonale bawili się także podczas warsztatów plastycznych – wykonali własne, małe zwierzątka, które na pamiątkę zabrali do domu. Dodatkowo piekliśmy kiełbaski i wesoło bawiliśmy się na placu zabaw.

Pobyt w „Ranczo Emocji” był dla klasy niesamowitym i niezapomnianym przeżyciem.

Autorki: Beata Maciejczyk, Marta Sosińska