Piknik Europejski 2016!!!

W poniedziałek – 26.09.2016 r. – w Dniu Języków – uczniowie klas 4 – 6 PSP nr 14 na boisku szkolnym urządzili Piknik Europejski. Dziesięć klas reprezentowało 10 krajów należących do Unii Europejskiej. Uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami przygotowali stoiska z pysznościami kraju, który wcześniej wylosowali.

4a – Niemcy,       5a – Rumunia,     6a – Hiszpania,

4b – Francja,       5b – Czechy,         6b – Turcja,

4c – Polska,         5c – Włochy,         6c – Grecja,

6d – Węgry.

Dzięki pomysłowości i pracowitości wielu osób, mogliśmy posmakować pizzy z Włoch, leczo w Węgier, tortilli z Hiszpanii, sałatki z Grecji czy kiełbasek z Niemiec. Wiele zdziwienia i radości wzbudziły Palce Hrabiego Drakuli z Rumunii. Wszystkie potrawy były sprzedawane po 1 zł, a zarobione w ten sposób fundusze zasilą klasowe budżety.

Zabawa w tym dniu była znakomita. Słoneczna pogoda sprzyjała wędrówkom między państwami, a ci, których rozpierała energia rozegrali towarzyski mecz piłki nożnej.

Autorzy zdjęć: Iwona Świstowska, Kacper Czubak kl. 6c