Podsumowanie realizacji projektu „Tajemnice zielonych dachów”

Fundacja Katalyst Engineering, po raz kolejny zaprosiła naszą szkołę do współpracy przy programie „Ogarnij Inżynierię”, moduł „Tajemnice zielonych dachów”.

W I semestrze 2018/2019r. wszyscy uczniowie klas IV przystąpili do realizacji projektu „Tajemnice zielonych dachów”. Koordynatorem szkolnym projektu była Pani Izabela Kaniewska.

Projekt „Ogarnij Inżynierię” moduł „Tajemnice zielonych dachów” realizowała w naszej szkole grupa nauczycieli, Panie: Monika Czubak, Renata Jesionek, Izabela Kaniewska, Katarzyna Kobylińska, Anna Kostecka, Anna Malatyńska, Barbara Misztal, Dorota Rozwadowska, Elżbieta Witerska oraz Pan Rafał Siciarz.

Uczniowie poszerzali wiedzę przyrodniczą na temat pogody, jej składników i przyrządów pomiarowych. Samodzielnie konstruowali wiatrowskazy, wiatromierze, higrometry i termometry. Budując makiety domów sprawdzali, czy instalowanie zielonych dachów przyczynia się do oszczędzania energii elektrycznej. Obliczali różnicę temperatury powietrza i wilgotności w domach z dachami standardowymi i zielonymi. Sami projektowali wiatrowskazy, które zostały wydrukowane na drukarce 3D.

Zakończenie projektu odbyło się grudniu 2018r. Wszyscy uczniowie biorący udział w projekcie otrzymali dyplomy.