Pokaz niebiańskiej mody w naszej szkoły

Wzorem roku ubiegłego we wtorek 31 października symbolicznie świętowaliśmy Uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia uczniowie przebrali się za świętych swoich patronów lub anioły. Pielęgnując nasze chrześcijańskie korzenie oraz dbając o tradycję w ten oryginalny sposób uczciliśmy uroczystość, która przypada 1 Listopada – w Dniu Wszystkich Świętych.

Wzorem roku ubiegłego  we wtorek 31 października symbolicznie świętowaliśmy Uroczystość Wszystkich Świętych.  Tego dnia uczniowie  przebrali się za świętych swoich patronów lub anioły. Pielęgnując nasze chrześcijańskie korzenie oraz dbając o tradycję w ten oryginalny sposób uczciliśmy uroczystość, która przypada 1 Listopada – w Dniu Wszystkich Świętych.

Każdy uczeń, który tego dnia przyszedł  do szkoły w przebraniu świętego lub anioła nie był  wezwany do odpowiedzi ustnej na wszystkich przedmiotach. Punktem kulminacyjnym tego dnia był „Pokaz niebiańskiej mody” (czyli strojów, w które przebrali się uczniowie). Przy piosence Budki Suflera – „Bal wszystkich świętych” prezentowali się Święci. Spotkaliśmy Anioła Stróża, ks. Jerzego Popiełuszkę,
Św. Piotra, zastępy aniołów, Św. Ritę, Św. Teresę, Św. Łucję  oraz szereg innych świętych.

Każdy uczestnik pokazu mody otrzymał drobny ale za to cenny prezent, a najciekawsze przebrania otrzymały nagrody z rąk p. Dyrektora – J. Rychlickiego. Gratulujemy i do zobaczenia za rok!