Pokazy fizyczne

Dnia 30 września uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum wybrali się na wycieczkę do Lublina. Program wycieczki obejmował zwiedzanie Państwowego Muzeum na Majdanku oraz udział w pokazach fizycznych.

Pobyt w Lublinie rozpoczęliśmy od zwiedzania obozu koncentracyjnego na Majdanku. Uczniowie zobaczyli ogrom cierpienia, smutku, bólu i łez, jakie doświadczali każdego dnia więźniowie. Trudno pogodzić się, że w tym miejscu zginęło setki tysięcy niewinnych ludzi. Poruszeni opuszczaliśmy to miejsce z myślą o tym by nigdy więcej taka zbrodnia się nie powtórzyła.

Pokazy fizyczne odbyły się na Wydziale Matematyki, Informatyki i Fizyki Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Mieliśmy tam okazję obejrzeć doświadczenia dotyczące magnetyzmu, elektryczności, rezonansu, fizyki ludzkiego ciała i właściwości cieczy. Niektóre doświadczenia wywoływały zaskoczenie i zachwyt. Były też takie, które wywoływały śmiech szczególnie, gdy brali w nich udział nasi uczniowie. Nie zabrakło też elementu rywalizacji, – kto ma większą pojemność płuc?

Do domów wróciliśmy pełni wrażeń i emocji.