Szkolny Maraton Fitness

W sobotę 17 września w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu odbył się Szkolny Maraton Fitness. Była to pierwsza impreza tego typu zorganizowana w Zespole Szkół Integracyjnych. Głównym celem było aktywne spędzenie czasu wolnego, podniesienie poziomu sprawności fizycznej oraz poprawa samopoczucia. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum, a także rodzice. Zaprezentowane zostały 3 różne rodzaje zajęć. Pierwsze prowadziła pani Anita Krzemińska – instruktor w klubie Pop Gym. Razem z nią uczennice wzięły udział w treningu interwałowym. Pod pojęciem interwał rozumie się okres czasu, w którym ćwiczenia wykonywane są najpierw z wysoką, a następnie średnią lub niską intensywnością. Drugą lekcję prowadziły nauczycielki naszej szkoły. W części głównej zaprezentowano ćwiczenia wzmacniające mięśnie posturalne z wykorzystaniem piłek. Ostatnia lekcja to obwód stacyjny.
W ciągu 1 minuty uczestnicy wykonywali ćwiczenia, po czym zmieniali się. Na poszczególnych stanowiskach wykorzystane zostały różne przybory, które na co dzień służą podczas zajęć wychowania fizycznego. Ponadto każdy mógł poćwiczyć na nowym sprzęcie do treningu aerobowego  (rowerki, wioślarz, bieżnia i orbitreki).

Gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania, energii i wytrwałości.

Autor: Beata Plutka

Zdjęcia: Beata Plutka, Wojciech Nowak