Poznaj z nami Order Uśmiechu

12 grudnia 2018 r. w PSP nr 33 odbył się międzyszkolny konkurs „Poznaj z nami Order Uśmiechu” w 50. rocznicę istnienia tego odznaczenia. Drugą bohaterką była Irena Sendlerowa – patronka roku 2018 i Kawaler Orderu Uśmiechu.

W konkursie wzięli udział nasi uczniowie:

– z klasy 5b: Alicja Bednarska, Nina Gniadek, Antoni Maj i Róża Świniarska (opiekun: Irmina Warmiak),

– z klasy 7a: Kacper Bernat, Aleksandra Głogowska, Iga Michalak i Mikołaj Szczepanik (opiekun: Beata Kowalska, Małgorzata Kopera).

Podczas konkursu dzieci zmagały się z bardzo zróżnicowanymi zadaniami, wśród których były sprawdzające wiedzę, plastyczne i praktyczne. Atmosfera była bardzo gorąca, zespoły wzajemnie sobie kibicowały i wspierały się. Dużo informacji dotyczących Orderu Uśmiechu zostało przekazane w występie teatrzyku szkolnego „33 bliżej sceny” oraz w filmie o Irenie Sendlerowej i jej działalności na rzecz dzieci, zmontowanym na użytek właśnie tego konkursu. Sporo emocji wzbudziła konkurencja wyciskania cytryn na czas, a potem picia tego kwaśnego soku przez opiekunów.

Mimo iż nasze grupy nie zajęły miejsca, to jednak doskonale się bawiły i zdobyły dodatkowe upominki, m.in. wyjścia na kręgielnie, książki i kubki.

Autor: Irmina Warmiak