Radość uczniów z nowych pomocy dydaktycznych

Dbając o to, aby lekcje w naszej szkole były jak najbardziej atrakcyjne dla uczniów, dyrekcja i nauczyciele zabiegają o wyposażanie jej w nowoczesne pomoce naukowe. W ostatnie wakacje zostały zakupione mikroskopy, dzięki którym na lekcjach biologii uczniowie mogą odkrywać świat na poziomie komórkowym.

Dbając o to, aby lekcje w naszej szkole były jak najbardziej atrakcyjne dla uczniów, dyrekcja i nauczyciele zabiegają o wyposażanie jej w nowoczesne pomoce naukowe. W ostatnie wakacje zostały zakupione mikroskopy, dzięki którym na lekcjach biologii uczniowie mogą odkrywać świat na poziomie komórkowym. Dodatkowym atrakcyjnym elementem jest kamera mikroskopowa pozwalająca obserwować na ekranie ściennym obraz preparatu uzyskany w mikroskopie.

W klasie 1gD lekcja związana z przygotowywaniem, oglądaniem i rysowaniem preparatów mikroskopowych była dla uczniów niezwykle atrakcyjna. Duże zaangażowanie wykazali nawet uczniowie, którzy w tradycyjnych lekcjach zwykle niechętnie biorą udział. Uczniowie sami przygotowywali preparat z liścia spichrzowego skórki cebuli oraz ze skórki papryki i uczyli się jak można wykorzystać możliwości optyczne mikroskopu uzyskując coraz większe powiększenie. Nie zabrakło również chętnych do poświęceń, bowiem kilkoro uczniów nie zawahało się wyrwać sobie włos, aby zobaczyć jak ciekawie wygląda jego struktura. Duże zainteresowanie i zaangażowanie uczniów potwierdzają potrzebę wprowadzania takich form pracy podczas zajęć lekcyjnych.

Autor: Agnieszka Staniszewska

Zdjęcia: Renata Jesionek

 

Przejdź do treści