Recytacja raz jeszcze

Można odnieść wrażenie, że ostatnie kilka tygodni to królowanie recytacji. Nasi uczniowie najpierw rywalizowali w eliminacjach szkolnych przed prezentacjami poezji Stanisława Barańczaka, by godnie reprezentować naszą szkołę w Domu Kultury „Idalin”. Pod koniec listopada odbyły się recytatorskie pojedynki w ramach „Spotkań z poezją” w bibliotece szkoły podstawowej .

W bibliotece gimnazjum konkurs recytatorski w ramach „Spotkań z poezją” miał miejsce 2 grudnia. Odbywał się on w dwóch turach – I tura dla klas 4 – 6 o godz. 13.00 i II tura dla gimnazjum o godz. 14.00.

Można odnieść wrażenie, że ostatnie kilka tygodni to królowanie recytacji. Nasi uczniowie najpierw rywalizowali w eliminacjach szkolnych przed prezentacjami poezji Stanisława Barańczaka, by godnie reprezentować naszą szkołę w Domu Kultury „Idalin” (szczegóły: http://zsi.radom.pl/nagrody-w-konkursie-recytatorskim/). Pod koniec listopada odbyły się recytatorskie pojedynki w ramach „Spotkań z poezją” w bibliotece szkoły podstawowej (szczegóły: http://zsi.radom.pl/konkurs-recytatorski-spotkanie-z-poezja/).

W bibliotece gimnazjum konkurs recytatorski w ramach „Spotkań z poezją” miał miejsce 2 grudnia. Odbywał się on w dwóch turach – I tura dla klas 4 – 6 o godz. 13.00 i II tura dla gimnazjum o godz. 14.00.

W I turze w szranki recytatorskie stanęło 9 osób. Jury w składzie Beata Kowalska, Małgorzata Mizera i Ewelina Krasińska miało nie lada zadanie, by wyłonić nasze szkolne perełki recytacji. Ostatecznie, po burzliwej naradzie jury nagrodziło następujące osoby:

  1. Antonina Kuszaj (6b)
  2. Karolina Banaś (6a)
  3. Oliwia Dębska (5c)

Wyróżnienia: Hubert Kaniewski (5c) i Julia Wieczorek (4b).

W II turze przeznaczonej dla gimnazjum wzięło udział 5 osób. Rywalizacja była bardzo zaciekła, a występy tak profesjonalne i na wysokim poziomie, że jury ponownie miało nie lada dylemat. Nagrodzono następujące osoby:

  1. Kinga Frączek (2a)
  2. Natalia Sadza (3c)
  3. Olga Żelazowska (3d).

Potrzeba dużo odwagi i pracy, by wziąć udział w takim konkursie, dlatego bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom. To zawsze ogromna przyjemność brać udział w deklamacji poezji, a już zwłaszcza naszych polskich poetów.

Zwycięzcy będą reprezentować naszą szkołę w konkursach pozaszkolnych. Będziemy trzymać kciuki!

Autor: Ewelina Krasińska

Przejdź do treści