Relacja z udziału w programie „Zdrowe – Nietrudne”

W bieżącym roku szkolnym 2016/2017 uczniowie klasy II B przystąpili do programu edukacyjnego pod nazwą „ZDROWE – NIETRUDNE”. Program skierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz przedszkoli. Jego celem jest kształtowanie wśród dzieci zdrowego sposobu odżywiania oraz zdrowego stylu życia.

W bieżącym roku szkolnym 2016/2017 uczniowie klasy II B przystąpili do programu edukacyjnego pod nazwą „ZDROWE – NIETRUDNE”. Program skierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz przedszkoli.  Jego celem jest kształtowanie wśród dzieci zdrowego sposobu odżywiania oraz zdrowego stylu życia.

W ramach realizacji programu na przełomie listopada i grudnia odbyły się w naszej klasie zajęcia z trzech tematów:

1. Poszukiwacz zdrowej energii. Energia dla aktywnego dziecka.

2. Kolekcjoner witamin i składników mineralnych. Co muszą zawierać zdrowe posiłki?

3. Światłomierz. Jak oświetlić swoje biurko?

Lekcje tematyczne jak również angażujące formy przekazania wiedzy, pozwoliły odkryć uczniom przepisy na zdrowe i nietrudne sposoby codziennego żywienia, a także zdrowego stylu życia. Uczniowie zapoznali się z Piramidą Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej. Pogłębili swoja wiedzę o witaminach i składnikach mineralnych. Rozmawialiśmy o energii, oświetleniu, żarówkach i ich oznaczeniach. Przygotowaliśmy też wspólnie zdrowy posiłek: Koktajl mocy oraz Kulki sportowca. Zasadziliśmy cebulki, z których hodujemy obecnie szczypiorek. Dzięki materiałom udostępnionym przez organizatora programu, lekcje okazały się ciekawe i atrakcyjne. Cała klasa była zaangażowana w zajęcia co przedstawiamy na zdjęciach.

Na poszczególnych etapach realizacji zagadnień programu uczniowie osiągali określone sprawności:

– Poszukiwacz zdrowej energii,

– Kolekcjoner witamin i składników mineralnych,

– Światłomistrz.

W najbliższym czasie relacje z kolejnych zajęć w klasie II B.

Ewa Kaczmarek, Sylwia Pietrus

 

Dla zainteresowanych: na stronie internetowej programu #zdrowenietrudne: http://zdrowenietrudne.pl dostępne są zakładki dla uczniów i rodziców, dzięki którym każdy uczeń będzie mógł poznać tajemnice zdrowego żywienia, odkryć przepisy na proste i pyszne posiłki, a potem spróbować swoich sił w gotowaniu – oczywiście pod okiem dorosłych. Z kolei rodzice znajdą na stronie porady i wskazówki żywieniowe, propozycje aktywności fizycznej oraz przepisy, które świetnie nadają się, by przygotowywać je z dziećmi.

Przejdź do treści