Spotkania uczniów klasy 2b z ciekawymi ludźmi

W ramach zajęć zatytułowanych „Spotkania z ciekawymi ludźmi ” będziemy raz w tygodniu zapraszać do naszej klasy przedstawicieli różnych zawodów. W planie mamy spotkania między innymi z: lekarzem weterynarii, uczniami szkoły mundurowej, ratownikiem medycznym oraz z policjantem.

W ramach zajęć zatytułowanych „Spotkania z ciekawymi ludźmi” będziemy raz w tygodniu zapraszać do naszej klasy przedstawicieli różnych zawodów. W planie mamy spotkania między innymi z: lekarzem weterynarii, uczniami szkoły mundurowej, ratownikiem medycznym oraz z policjantem. W ramach tych zajęć dzieci mają możliwość poznać osoby, które w różnych dziedzinach życia odniosły sukces, wykonują na co dzień ciekawą pracę, bądź pełnią ważną rolę w życiu społecznym czy kulturalnym. Każde takie spotkanie jest dniem pełnym wrażeń, który głęboko zapada w pamięci naszym uczniom.

Dnia 01.03.18 r. odbyło się I „Spotkanie z ciekawymi ludźmi „ z uczniami szkoły mundurowej. Dzieci z kl.2b zadawały wcześniej przygotowane, opracowane w grupach na zajęciach pytania związane z tematyką wojskową.

Gościem II „Spotkania z ciekawymi ludźmi „ był policjant (mechanoskop) – Pan Paweł Pypeć, tata jednego z uczniów. Odwiedził nas 09.03.18 r.  Dzieci miały możliwość zapoznania się z niezbędnymi narzędziami, jakie są wykorzystywane w tego rodzaju pracy oraz zadać pytania związane z tym zawodem.

 „Cykl spotkań z ciekawymi ludźmi” – Ratownik Medyczny

 

W ramach zajęć zatytułowanych „Spotkania z ciekawymi ludźmi” 16 marca w klasie 2b odbyło się kolejne trzecie spotkanie z Ratownikiem Medycznym Panem Cezarym Jałowskim.  Opowiedział on o swojej pracy w Pogotowiu Ratunkowym i udzielił odpowiedzi na pytania uczniów. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o tej trudnej, odpowiedzialnej, ale jednocześnie bardzo satysfakcjonującej pracy. Poznały podstawowe sposoby udzielania pierwszej pomocy, oraz właściwego zachowania się w razie wypadku. Odbyły też proste ćwiczenia praktyczne – miały możliwość przeprowadzenia masażu serca na fantomie, utrwaliły również numery alarmowe. Spotkanie było bardzo ciekawe i pouczające.

Ratownik Medyczny – Pan Cezary Jałowski  odwiedził także klasę 2a, 1a, 0a.

 

Uczniowie kl.2b I Dzień Wiosny tj. 21.03.18 r.uczestniczyły w IV cyklu zajęć: tzw ,,Spotkanie z ciekawymi ludźmi”.  Gośćmi byli:  lekarz i  technik weterynarii, którzy przyszli do klasy z psem.  Goście odpowiadali na pytania wcześniej przygotowane przez dziećmi typu: na czym polega ich praca? jak należy prawidłowo opiekować się zwierzętami? Dzieci podczas spotkania mogły zapoznać się z niezbędnymi przedmiotami w pracy weterynarza. Atrakcją było  słuchanie bicia serca psa. Uczniowie mogli również wykonać próbę zabandażowania chorej kończyny ćwicząc te umiejętności w praktyce.

 

 

Dnia 27.03.18 r. został zakończony cykl prowadzonych zajęć w kl.2b pt: ,,Spotkania z ciekawymi ludźmi”.  Gośćmi V-tego spotkania były funkcjonariuszki służby celno-skarbowej – mamy uczniów Franciszka Wielgomasza i Huberta Wójcika. Tak, jak na poprzednich spotkaniach dzieci zadawały wcześniej opracowane pytania, a następnie zostały zapoznane z obowiązkami pracownika służby celno-skarbowej. Mamy opowiedziały dzieciom na czym polega ich praca, pokazały niektóre przyrządy, które wykorzystują w codziennej pracy oraz omówiły swoje mundury. Na zakończenie spotkania dzieci samodzielnie dokonywały próby oplombowania danego towaru.

Autor: Monika Jałowska, Wioleta Wełpa

Przejdź do treści