Survivalowe szaleństwa klasy 8c

Słoneczny wrzesień sprzyja zabawie i integracji na świeżym powietrzu. Uczniowie klasy 8c postanowili wykorzystać tak pogodny czas i dwa dni spędzili pod namiotami na survivalowym biwaku integracyjnym w OSTOI DWORSKIEJ k/Małogoszcza.

Słoneczny wrzesień sprzyja zabawie i integracji na świeżym powietrzu. Uczniowie klasy 8c postanowili wykorzystać tak pogodny czas i dwa dni spędzili pod namiotami na survivalowym biwaku integracyjnym w OSTOI DWORSKIEJ k/Małogoszcza. Dzięki uprzejmości gospodarza obiektu, w atmosferze dobrej zabawy, młodzież sprawdziła swoje umiejętności współpracy w grupie, odszyfrowywania wiadomości oraz czytania instrukcji. Podczas pobytu nie zabrakło również działań praktycznych niezbędnych w codziennym, dorosłym życiu. Przygotowywanie posiłku dla całej grupy, organizowanie obozowiska z wygodnym miejscem do odpoczynku czy utrzymanie porządku w najbliższym otoczeniu sprzyjało integracji klasy. Ponadto pobyt w Ostoi Dworskiej był okazją do poszerzenia wiedzy z zakresu zachowania się w przypadku ataku dzikich zwierząt, orientacji i zachowania w terenie leśnym czy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej za pomocą przedmiotów codziennego użytku lub tego „co mamy pod ręką”. Opiekun Szkolnej Grupy Przysposobienia Obronnego Orlęta Poland Commando z Małogoszcza opowiedział o formie turystyki i rekreacji jakim jest survival oraz zaprezentował i omówił niezbędnik survivalowca. Było to dyskretne przygotowanie do tego, co miało się wydarzyć w nocy, która okazała się nie mniej atrakcyjna niż dzień. Dzięki zaangażowaniu młodzieży z grupy ORLĘTA POLAND COMMANDO LOK SURVIVAL – MILITARY uczniowie zwycięsko wyszli z próby wysokości, maszerowali po najbliższej okolicy w blasku księżyca a przede wszystkim dobrze się bawili i poznali namiastkę survivalu. Już o świcie udało się położyć na krótki odpoczynek w namiotach.

Wczesnym rankiem pobudka z uśmiechem na ustach, szybkie śniadanko na świeżym powietrzu, sprzątanie oraz porządkowanie otoczenia i powrót do szkolnej rzeczywistości.

Autor: Agnieszka Iwańska

 

 

 

Przejdź do treści