Szkolny Konkurs Recytatorski „Spotkanie z poezją”

Dnia 27 listopada 2019 r odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Spotkanie z poezją”, w którym wzięło udział ponad 100 uczniów z oddziałów przedszkolnych i klas 1-3. Jury w składzie pani Beata Wrzesień, pani Magda Kuleta, pani Ewa Grabowska-Dziedzic oceniło prezentację utworów według następujących kryteriów:

– ogólny wyraz artystyczny, – interpretacja tekstu, – zastosowanie odpowiedniej intonacji, tempa, siły głosu, – pamięciowe opanowanie tekstu.

Zwycięzcy konkursu zostali wyłonieni w dwóch kategoriach wiekowych.

Oddziały przedszkolne

I miejsce: Lili Żaba kl. 0c, Gabryś Spólny kl. 0d

II miejsce: Hania Gibała kl. 0b, Paweł Machaj kl. 0a

III miejsce: Maksymilian Grotek kl. 0c, Zuzanna Góźdź kl. 0d, Aurelia Kaim kl. 0c, Julia Makowska kl. 0b

Wyróżnienie: Hania Mizerska kl. 0b, Maria Jałowska kl. 0c, Antoni Jaroszek kl. 0c, Alan Malik kl. 0d

I miejsce: Jan Makowski kl. 2d, Mateusz Ćwiek kl. 3c

II miejsce: Kinga Ziętek kl. 2a, Karla Mach- Michalak kl. 2c,

III miejsce: Natalia Zajda kl. 3d, Stanisław Pypeć kl. 2c, Artur Kozłowski kl. 3b, Franciszek Kowalski kl. 2a,

Wyróżnienie: Nikola Wasik kl. 2c, Natan Mazurek kl. 1c, Hania Sputowska kl. 1b, Władysław Puch kl. 1b

Uczniowie, którzy zajęli I miejsca w konkursie będą reprezentowali nasza szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim w klubie osiedlowym Borki w Radomiu. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

Autor: Beata Wrzesień