To musi być miłość…

6 lutego na naszej szkolnej scenie znów rozbłysły światła – koncertem walentynkowym uczciliśmy Dzień Zakochanych.

Pandemiczna przerwa sprawiła, że zatęskniliśmy za wspólnym śpiewaniem. Nie dziwi więc, że przygotowania do imprezy rozpoczęliśmy już w październiku. Wybór repertuaru, dopasowanie strojów, opracowanie choreografii i wreszcie śpiewane próby zajęły niejedno popołudnie i wieczór. Ostatni tydzień okazał się bardzo intensywny: „zalaliśmy” szkołę serduszkami, odświętnie udekorowaliśmy salę, zainstalowaliśmy sprzęt i oświetlenie, a dla najmłodszych maszynę do robienia baniek mydlanych.

W końcu po czterech miesiącach przygotowań nadszedł wyczekiwany wieczór.

„Witamy bardzo serdecznie na „Śpiewankach nasercowych”. Spróbujemy dziś państwu opowiedzieć o miłości. A wszystko to – oczywiście – przy pomocy piosenek” – takimi słowami Małgosia Puch i Piotr Spólny rozpoczęli tegoroczne – już dziewiąte – „Śpiewanki nasercowe”.

W programie znalazło się 24 polskie piosenki, które skupiały się wokół hasła: ”To musi być miłość…”. Repertuar był bardzo zróżnicowany. Włączone zostały do niego takie piosenki, jak „Bratnie dusze”, „Proste”, „Każdy swoje 10 minut ma”, „Bananowy song”, „Płoną góry, płoną lasy”, „Nie bądź taki szybki Bill”, „ Ale jazz”, „Będę z nią”, „Takiego Janicka”, „Oddam ci wszystko” czy „ Co powie tata”. Dzięki nim przeżyliśmy – zgodnie z ideą koncertu – wiele muzycznych wzruszeń, obietnic i wyznań miłosnych.

Na scenie zaprezentowała się ogromna grupa artystów – 98 osób. Wśród nich znaleźli się reprezentanci całej społeczności szkolnej: uczniowie, nauczyciele, rodzice i absolwenci. Wszystkim należą się ogromne brawa, bo swoimi występami nie tylko bawili, ale też wzruszali, poruszali, rozczulali… Nikogo nie pozostawiali obojętnym.

Na widowni – jak zawsze – towarzyszyli nam uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice, dziadkowie, rodzeństwo i przyjaciele. Całkiem spora grupa, która przez dwie godziny koncertu świetnie się bawiła. Wspólne śpiewanie, klaskanie, tańczenie wprowadziło wszystkich w doskonały nastrój.

Cudowny atmosfera i wyśmienita  zabawa – tak w kilku słowach można podsumować piątkowy koncert. Ten wieczór dał wszystkim wiele radości. Zachwycona publika bardzo dobrze się bawiła. Wykonawcy na pewno przeżyli niezapomnianą przygodę.

Anna Gralec

Grupa występujących w „Śpiewankach nasercowych” była bardzo duża. Poniżej zamieszczam pełną listę uczestników:

rodzice: państwo Marcin Jałowski, Marcin Matychniak, Wojciech Nalberski, Monika Pluta, Jurand Zdyb, Magdalena Żuchowska;
absolwenci: Kacper Jałowski, Aleksander Kozera, Antonina Warmiak;
uczniowie: Nikola Drewin, Hanna Gibała, Stanisław Hackiewicz, Tomasz Kozerski, Jan Król, Pola Krzemińska, Stanisław Ludwiński, Franciszek Maj Franciszek, Julia Makowska, Patryk Marczak, Eryk Mazur, Krystian Mital, Hanna Mizerska, Anthony Sadownik – Coutts, Kalina Skowron, Jan Bałażak, Pola Bartnik, Zuzanna Góźdź, Franek Kowalski, Zofia Kozera, Zofia Rodak, Alan Malik, Gabryś Spólny, Oliwier Więcaszek, Szymon Borowski, Wojciech Chmurzyński, Natalia Figura, Julia Glenc, Jan Gos, Dominik Klimkiewicz, Lenka Kotkowska, Mikołaj Nizioł, Kacper Słomka, Dawid Wiśnicki, Szymon Włodarczyk, Marcel Urlik, Maksymilian Urlik, Zofia Czajka, Konstanty Grabowski Kaja Kalinowska Kaja, Natan Mazurek, Antoni Mąkosa, Zuzanna Mosiołek, Dawid Obuchiewicz, Gabriela Sońta, Antoni Steckiewicz, Aleksander Wakuła, Antoni Wakuła, Joanna Janecka, Agata Kwiatkowska, Zofia Kwiecień, Kaja Majewska, Pola Nowak, Anna Romaniuk, Hanna Trzmiel, Maria Wziątek, Julia Kołton, Ada Rapczyńska, Lena Rozesłaniec , Łucja Szymańska Łucja, Adela Wasielewska, Julia Curyło, Matylda Gielniowska, Zuzanna Jankowska, Wanessa Słyk, Kinga Ziętek, Maria Jałowska, Jan Marchewka, Kornelia Pluta, Małgorzata Puch, Joanna Romaniuk, Zofia Snopczyńska.

nauczyciele: państwo dyr. Jan Rychlicki, Izabela Czarnecka, Agnieszka Gazda, Renata Jesionek, Walentyna Karbarz, Małgorzata Kozłowska, Agnieszka Kubala, Katarzyna Michalska, Anna Murawska, Piotr Spólny, Natalia Spytek, Iwona Szczepanowska, Irmina Warmiak, Wioletta Wełpa, Iwona Wieloch, Iwona Zawierucha, Ewa Sobieraj.

Nagranie i montaż filmu: Jarosław Dąbrowski

Autor zdjęć: Firma fotograficzna AGNES Neu&U